Lelkes hajrával pontot szerzett Dániában a Ferencváros!

2024.01.07. 13:50
Lekics gólja pontot ért a Fradinak (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 9. fordulójában az Ikast otthonában 28–28-ra végzett az FTC-Rail Cargo Hungaria, Andrea Lekics a legvégén lőtte a magyar csapat egyenlítő gólját.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 9. FORDULÓ
Ikast HB (dán)–FTC-Rail Cargo Hungaria 28–28 (17–16)
Ikast, 1533
néző.V:Duplij, Pobedrina (ukránok)
IKAST:
Schjött – HOUGAARD 4, Skogrand 4, Jerábková 3 (2), IVERSEN 3, BAKKERUD 5, Friis 4. Csere: AUSTMO PEDERSEN (kapus), Lindqvist 1, Lykkegaard 2, Scaglione 1, Böhme 1, Petersen. Edző: Kasper Christensen
FTC: Janurik – Malestein 2, Klujber 4, EDWIGE 1, CVIJICS 2, Bölk 3, Márton G. 4. Csere: BÖDE-BÍRÓ (kapus), LEKICS 10, Kisfaludy, Simon P. 2, Hársfalvi. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 7. perc:5–4.13. p.:6–9.18. p.:8–12.25. p.:13–15.29. p.:16–15.34. p.:19–17.42. p.:20–20.46. p.:22–22.50. p.:24–24.53. p.:27–24.56. p.:27–26.
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 1/0
Kasper Christensen:– Kiélezett küzdelem volt, mindkét csapat magas szinten játszott. Büszke vagyok a csapatom teljesítményére, annak ellenére is, hogy bár három góllal vezettünk a végén, ám kettő helyett csak egy pontot szereztünk. Az FTC kiváló csapat, sok nagyon rutinos játékossal, mint amilyen Andrea Lekics is.
Allan Heine:– Ha az utolsó öt percet és a háromgólos hátrányunkat nézzük, akkor ez egy győzelemmel felérő döntetlen nekünk. Jól kezdtük a mérkőzést, kézben tartottuk a játékot, de nagyon nehéz végig kontroll alatt tartani az Ikastot, amely erőteljes kézilabdára képes. Megvoltak a védéseink és a jó védekezés a fontos pillanatokban, Böde-Bíró Blanka is lényeges bravúrokat mutatott be a szünet után.

A legutóbb ezüstérmes ferencvárosi női kézilabdázók dán edzője, Allan Heine a Bajnokok Ligája-csoportkör folytatása előtt leszögezte, a hátralévő fordulókban hat kis döntő vár rájuk. Elképesztően sűrű a mezőny a B jelű nyolcasban, óriási lesz a harc a továbbjutásért, a Fradinak is szüksége lesz minden egyes pontra, sőt, muszáj lesz bravúrokat is elérni. Erre az első alkalom vasárnap délután a kiváló őszt produkáló dán Ikast otthonában nyílt.

A zöld-fehéreknél betegség miatt hiányzott Tomori Zsuzsanna, míg a hazaiaknál ott volt a korábban öt évig Siófokon légióskodó jobbszélső, Simone Böhme, akit sérülés miatt a napokban igazoltak le a román Targu Jiutól az idény hátralévő részéig.

Az FTC kapujában a térdsérüléséből visszatérő Janurik Kinga kezdett, az első védést azonban Böde-Bíró Blanka mutatta be rögtön az elején, amikor a kispadról bekocogva hárított egy hétméterest. Nem volt akkora rohanás, mint ami a gyors északiak meccseit szokta jellemezni. A kezdeti kiélezett állás után fokozatosan húzott el a higgadtan, hatékonyan és okosan támadó Ferencváros. A szerb irányító, Andrea Lekics ezúttal is nagy kedvvel és kiválóan vezérelte a társait, az első húsz perchez közeledve 12–8-as előnyben volt a Heine-csapat. A lassan magukhoz térő dánok egy 8–3-as rohammal az utolsó percekre utolérték riválisukat, majd a szünet előtt meg is fordították az eredményt.

Támadásban bosszantó hibákkal indította a második félidőt a Fradi, amely nem tudott élni a kínálkozó esélyekkel, így nem egyenlíteni. A pontatlan és hektikus játékból a hazaiak jöttek ki jobban, a 40. perc után 20–18-ra vezettek. A nagyszerűen beszálló Böde-Bíró pazar bravúrokkal tartott a lelket csapatában. A skandinávok sem fogták ki a legjobb napjukat, bőven benne volt a meccsben a pontszerzés lehetősége magyar szempontból, de támadásban sokszor jött egy hiba. A hajrára fordulva úgy tűnt, az Ikast nem adja ki a győzelmet a kezéből, az 53. percben az addigi legnagyobb különbséggel 27–24-re lépett el a hazai együttes. Két perc volt hátra, amikor Lekics egyenlíthetett volna, ám kihagyta a hétmétereset – a végén mégis a délszláv klasszis lett a hős.

Húsz másodperccel a vége előtt a góllövésben megálló dánok helyzete nem ment be, így volt egy utolsó esélye a Ferencvárosnak. Heine időt kért, Lekics és a meccsen szintén elképesztően küzdő szerb beálló, Dragana Cvijics megbeszélte a figurát. Bevált a kupaktanács, hat másodperccel a dudaszó előtt a meccs emberének választott Lekics okos góllal egyenlített, teljesen megérdemelt bravúrpontot szerezve a Fradinak.

Lekics pontot érő gólja

A csoport másik meccsén: Metz (francia)–Vipers Kristiansand (norvég) 31–29 (13–14)

Lekics a mérkőzés embere!

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, 28–28!

60. perc Lekics betörése pazar! Jerábková távolija Bíróé!

60. perc Magyar időkérés, fél perc van vissza. Jön Bölk, és marad a kapus is.

60. perc Nincs passzív, de elveszik Jerábková gólját, Lindqvist átlövését kikapja a léc alól Bíró! 28–27

Lesz fordítás? Ha az FTC nyer, ez lesz a 120. győzelme a Bajnokok Ligájában, ezzel az ötödik klub, amely elérte ezt a számot.

60. perc Hazai időkérés. 28–27

60. perc Skogrand lövése a kapufán csattan, de nincs hetes. Ám az övék a labda.

59. perc Lekics lövése Pedersen fejéről a bal alsóba csorog! 28–27, lemegy a kapus amúgy is, ápolják.

59. perc Bakkerud két percre kiáll! Utolsó esély. Cvijicset bántotta ő is. A lelátón a magyar tábor a hangosabb.

58. perc Eldőlt? Friis a bal szélről eredményes. 28–26

58. perc Lekics jobbal a kapusba lő! Aztán Pedersen eléri a jobb sarok előtt Cvijics ziccerét is.

57. perc Simon labdát szerez Lindqvist rossz passzából, Lekics Márton elé ejti a labdát, Mártont ellökik, hetes.

57. perc Sárga lap a Fradi-mesternek is.

55. perc Bakkerud lövése Bíróé. Simon passzát a bal alsóba vágja a szaggatottról Lekics.

Az FTC négy vereség és egy döntetlen után háromszor nyert a BL-ben, egyszer az Ikast ellen.

55. perc Hazai időkérés. 27–25

55. perc Skogrand eladja, Cvijics hátrafelé passzol Mártonnak, aki nyugodtan ziccerezhet.

54. perc Mesteri beállósgól Iversentől. 27–24, nyílik az olló. Így meg pláne, Pedersené Klujber átlövése.

53. perc Márton a bal szélről ziccerből nem tud túljárni a kapus eszén.

52. perc Kisfaludy is megrángatja az ellenfél mezét, két perc. Lindqvist passzát jobbról a túlsó alsóba vágja a volt siófoki Böhme.

52. perc Jerábková majdnem leszedi a mezt Cvijicsről, két perc, de közben Lekics eladja a labdát.

51. perc Hiba itt és ott, a hatos előtt ragad Lykkegaard, 25–24. Simon simán elejtett a lábára egy könnyű passzt.

50. perc Lekics átlövése a blokkról a bal alsóba csorog, egyenlő. 10/7 Lekicsnek.

50. perc Bíróé Bakkerud alulról érkező dobása is! A meccs embere lesz?

49. perc Simon a pályán, Böhme is, ziccere... Bíróé! Klujber kényszerlövése sem jobb.

48. perc Most a hazai védekezés is rossz, Malestein a hatosig tör előre, 24–23.

A dán csapat álomrajtot vett a BL-ben zsinórban aratott öt győzelemmel, de előző három meccsét elbukta.

47. perc Skogrand átlövése nem erős, csak pontos. Bölké egyik sem, Bakkerud azonnal büntet. Bölk kezd fáradni a jelek és a szakértők szerint.

45. perc Bakkerud újabb bombagólja, szokása. Klujber átlövésből a jobb felsőbe talál, 22–22.

44. perc Lekics keze elsül, Bíró meg védi Skogrand nem túl remek átlövését. Lekics lövését sáncolják... Pedersen 8, Bíró 6 védésnél tart.

44. perc De Cvijics ziccere Pedersené... Skogrand betörése és lövése is szép, 21–21.

43. perc Lindqvist lövését eléri Márton, majd a svéd a jobb sarok mellé lő. Nem megy úgy neki, mint a vb-n ellenünk.

42. perc Bölk passzával beugorhat Márton, 20–20!

42. perc Újabb rossz Fradi-támadás után ziccerben Skogrand, beugrik a hatosról... Bíró véd egy nagyot.

41. perc Scaglione két lövése is Bíróé, közben Bölk a szaggatottról a kapust találja el.

40. perc Simon végrehajtja a kijelölt feladatot.

39. perc Magyar időkérés.

39. perc Iversen góllal zár le egy sok hibával tarkított időszakot. 20–18

37. perc Bíró védi Scaglione lövését! Bölk átlövése rossz, Bíró védi Bakkerud ziccerét.

36. perc Malestein lövését bravúrral védi Pedersen, előtte és utána eladta a labdát Jerábková. Most meg Mártont szereli Scaglione, akinek átlövését önfeláldozóan blokkolja Lekics, ápolni is kell őt. Pontosabban a hazai játékos egy egészen pocsék lövéssel fejen találta a lehajoló (!) Lekicset...

34. perc Lekics-gólra Bíró-bravúr. De Lekics azonnal eladja...

Ingvild Bakkerud és Stine Skogrand világbajnok Norvégiával, négy játékos pedig Dániával bronzérmet szerzett.

34. perc Több rossz támadás itt és ott, Iversen betörése remek, kettővel mennek a hazaiak.

31. perc Ütemtelen, nagyon okos Klujber-góllal. Scgalione átlövésből válaszl, 18–17.

31. PERC FOLYTATJUK!

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Bölk és Lindqvist gyors gólváltása, van még vissza 10 másodperc. Bölk lövése a kapufán csattan!

29. perc Két rossz támadás, Friis eredményes üres kapura aztán, 16–15.

28. perc Bölk tízről a léc fölé lő, majd két percre kiáll Bakkerud ellökéséért Cvijics. A második ma neki már. Bölk aztán a földre vitte a hazai játékost, de nincs két perc.

28. perc Magyar időkérés.

27. perc Hougaard és Bakkerud is könnyű gólt szerez. Egyenlő máris.

Andrea Lekics 51 góljával a második helyen állt a góllövőlistán a forduló előtt, ma 4/4 a mérlege, a Bajnokok Ligájában 1006-nál tart. Az Ikast második legjobb góllövője, Marketa Jerábková lett a 2023-as vb gólkirálya 63 találattal.

25. perc Lekics a szaggatottról jobbal a jobb sarokba lő, félmagasan, kissé balról. 13–15

25. perc Simon lövése gyenge, szerencsére Friis elhagyja a labdát a másik hatos előtt.

24. perc Hougaard cunderezik egyet balról, nem volt csúnya ez sem.

24. perc Jön Simon a Fradiba, és nagy gólt lő a bal felsőbe, fel sem ugorva. 12–14

22. perc Ismét passzív, Bölk lövése a kapusé, de bedobás jön. Majd egy rossz támadás után szép Friis-ejtés.

21. perc Elveszik lépéshiba miatt Scaglione szép gólját, jön Cvijics. Klijbert sáncolják, Lykkegaard ziccerezhet. 11–13

20. perc Malestein első lövése tökéletes, nem sok jó labdát kapott ma a szélső.

19. perc Bölk lövése a kapusé, Friis pontosabb.

18. perc Lekicset hagyják lőni, és Bakkerüdöt is. 9–12

17. perc Edwige befordul, a kapusról a léc alá csorog a labda, Janurik meg kirúgja a bal alsó elől Skogrand hatméteres lövését.

16. perc Jerábková a léc alá húzza a labdát, 8–10.

16. perc Cvijicsnek két perc, és hetes is.

15. perc Skogrand a jobb sarok mellé lő ziccerből, Bölk a másik oldalon a kapusba.

15. perc Ütemtelen hazai támadás, időkérés.

14. perc Cvijics könnyedén befordul, jobbal a bal felsőbe lő.

13. perc Márton meg a bal szélről bedobja a Lekics által megteremtett ziccert. Bakkerud keze elsül, védhetetlen bomba. 7–9

13. perc A hazai mester reklamál.

Iversennek a második személyi hibája ma.

12. perc Edwige blokkolja Bakkerudöt, Iversennek két perc Cvijics lerántásáért.

12. perc Bölk most kisebb felugrásból talál a jobb sarokba felugrásból! Kapuscsere...

11. perc Bölk bombagólt lő, Bakkerud a szaggatottról a bal oldali kapufát találja el, a kipattanó Malesteiné. 6–7

10. perc Cvijics lövése a kapusé, Hougaard azonnal büntet a jobb szélről.

8. perc Nagy védés Januriktól, Bakkerud távolijánál, Bölk balra forgat Mártonnak, aki jobbal a rövid, azaz a jobb felsőbe lő. 5–6

7. perc Bölk passza rossz, Jerábkováé sokkal jobb, a hatosra bevetődő Skograndnak, de Klujber a középkezdés után azonnal az üres kapuba lő.

7. perc Jerábková betörése zseniális, 4–4, hangosabb a csarnokban most a Fradi-tábor.

6. perc Iversennek két perc, és ér Lekics remek átlövésgólja is. Iversen közben megtépte Cvijicset.

5. perc Lekics Cvijics elé ejti a labdát, a beállós nem is ront. De a jobb szélről beugorva Hougaard sem.

4. perc Jobbal a bal felsőbe lő Jerábková. 2–2

4. perc Iversen ismét kiharcol egy hetest, két perc Edwigének.

3. perc Lecsikre kilépnek most, hárman is, Klujber köszöni a passz, lépés közben a jobb alsóba lő a hatosról.

2. perc Lekics és Skogrand betörése is remek. 1–1

1. perc Hazai hetessel, Janurik kezdett, de Bíró véd most... szó szerint, védi Friis lövését.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Sárga-fekete mezben és fekete nadrágban a hazaiak, tiszta feketében a magyar csapat.

„Tisztában vagyunk vele, hogy minden egyes mérkőzés rendkívül fontos. Készültünk az újabb BL-meccsre, amely nagyon nehéz lesz, tudjuk, hogy mennyire gyors és jó kézilabdát játszik az Ikast – mondta a tavaly őszi térdműtétje miatt a világbajnokságot is kihagyó kapus, Janurik Kinga, aki immár visszatért sérüléséből. – Itthon győztünk, ami bravúrnak számít, de Dániában sokkal nehezebb dolgunk lesz. Edzőnk, Allan Heine azt tanácsolta, rakjuk el a futócipőnket, mert leginkább arra lesz szükségünk… Most is a védekezés lesz a legfontosabb. Minden pont tényleg aranyat ér, szeretnénk jó meccset játszani, aztán meglátjuk, hogy abból mi kerekedik ki. Ha egy újabb bravúr, annak nagyon örülnénk. Elég sűrű a tabella, azon leszünk, hogy gond nélkül továbbjussunk, hiszen idén is természetesen a négyes döntő a cél, ezért edzünk minden egyes nap.”

A LEGUTÓBB BL-EZÜSTÉRMES FTC vasárnap délután a dán Ikast vendége lesz az idei első fordulóban a B-csoportban, ahol óriási a tülekedés a továbbjutást érő első hat helyért. Négy együttes is hét ponttal állt nyolc forduló után, így a hátralévő kiszámíthatatlan körökben gyakorlatilag bármi megtörténhet. A szombaton útra kelő Fradi a csütörtöki, győztes székesfehérvári ba nokiján a holland Angela Malesteint, Böde-Bíró Blankát, Bordás Rékát és Tomori Zsuzsannát is nélkülözte betegség miatt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ IKAST–FTC MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!