Hétgólos sikerével középdöntős a Győri ETO

2013.11.02. 19:27
Heidi Lökét keményen fogták, ám az ETO összességében könnyedén tudta le az újabb BL-meccsét (Fotó: Pozsonyi Zita)
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán 29–22-re legyőzte a német Thüringer HC-t, újabb sikerével pedig bebiztosította a továbbjutását.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–THÜRINGER HC (német) 29–22 (13–11)
Győr, 2200
néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
GYŐRI ETO:
LUNDE – Bognár-Bódi 2, BULATOVICS 7, GÖRBICZ 6 (3), Löke 4, Amorim 4, Kovacsics 1. Csere: Szepesi 2, Tervel, Hornyák Á. 1, Orbán 1, Soós 1. Edző: Ambros Martín
THÜRINGER HC:
MÄRCZ – Engel 2, Gros 2, Wohlbold 1, Smelder 3, BARBOSA 8, Frey. Csere: Krause (kapus), Mietzner, Smeets, Luzumová 3, Jakubisová 3. Edző: Herbert Müller
Az eredmény alakulása.
8. perc: 2–4. 13. p.: 6–6. 23. p.: 9–8. 28. p.: 11–11. 35. p.: 16–11. 45. p.: 20–14. 52. p.: 25–17
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 3/0
Ambros Martín,
a Győri ETO edzője: – A játékunk sok kívánnivalót hagyott maga után, ennek ellenére is meg tudtuk nyerni a mérkőzést. A hatvan perc mutatta meg igazán, hogy három nyert mérkőzés sem garancia a könnyű folytatásra. A csapat minden tartalék energiáját mozgósítanunk kell az újabb feladatok sikeres megoldásához.
Herbert Müller,
a Thüringer HC edzője: – Az első összecsapás után szerettünk volna meglepetést szerezni keményebb védekező taktikával. Ez sikerült is, az egész játékot tekintve elégedett lehetek a csapatommal. Kár a kihagyott három hetesért és a szünet előtti, hármas emberhátrányból kapott két gólért. A szünet utáni nagy győri nyomás alatt sem roppantunk össze, tartottuk magunkat az utolsó sípszóig.

A csoport másik meccsén: Hypo NÖ (osztrák)–Baia Mare (román) 23–20 (16–10)

1. GYŐRI ETO 4 4 136–90 +46 8
2. Hypo NÖ (osztrák) 4 2 2 97–108 –11 4
3. THC (német) 4 1 3 106–120 –14 2
4. Baia Mare (román) 4 1 3 94–115 –21 2

Több sebből „vérzik” a Thüringer HC, tudniillik egyik erőssége, Nadja Nadgornaja a kéztörése után még nem volt bevethető, míg Anja Althaus a német válogatottnak az oroszok elleni Európa-bajnoki selejtezőjén sérült meg. A beállósnak eltört az orra, ezért három hétig partvonalon kívülre kényszerül, így ugrott számára a BL-csoportkör folytatása.

1–5. perc: A pirosban játszó THC kezdte a mérkőzést, majd két elhibázott támadás után a beállós Danick Selder szerezte az első gólt, amire Katarina Bulatovics válaszolt. Ana Gros, a győriek korábbi átlövője is jól kezdett, a balkezes játékos szép elhajlás után talált be. A győriek Eduarda Amorimot Szepesi Ivettre cserélték támadásban, de eleinte védekezésben és támadásban is akadtak hibák. Katrine Lunde hiába védett hetest, Katrin Engel gólja harmadszor is német előnyt jelentett. 2–3

6–10. perc: Alexandrina Barbosa Kovacsics Anikóval ütközött, és nem elég, hogy utóbbi a szabálytalanság miatt a kiállítás sorsára jutott, de „bele is sérült” a találkozásba. (Mint utóbb kiderült, „megúszta” húzódással.) Maike März is jól kezdett az erfurtiak kapujában, Bulatovics megpattanó labdáját nagy bravúrral hárította, a túloldalon így Barbosa növelhette az előnyt. Ambros Martín gyorsan időt kért, mert a vendégek nyitott védekezése jelentős zavart okozott, ennek ellenére Görbicz Anita eladott labdája után ismét Barbosa volt eredményes. Amorim szép átemelés után talált be, Franziska Mietzner pedig kiállt két percre. Barbosa hátrányból is betalált, labdát is szerzett – fantasztikusan kezdett. 3–6

11–15. perc: Kicsit összeszedte a védekezését az ETO, és végre támadásban is meglelte a németek gyenge pontját: Bognár-Bódi Bernadett indulásgólja után kétszer is Heidi Lökét sikerült megtalálni beállóban. Ugyanakkor Amorim újabb kiállítása ismét visszavetette a győri csapatot, Snelder és Kerstin Wohlbold góljával pedig újra vezetett a Thüringer HC. 6–8

16–20. perc: Görbicz hetesével zárkózott a hazai csapat, majd néhány góltalan perc következett. Herbert Müller együttese rendre meg tudta akadályozni a gyors indulásokat. A hatosfal ellen pedig ezúttal nem volt olyan hatékony az ETO, igaz, Bulatovics átlövései továbbra is veszélyt és gólt jelentettek. Lunde a BL-góllövőlistát vezető Sonja Frey hetesét, majd kipattanó utáni próbálkozását is hárította. A fordulat illata érződött a levegőben… 8–8

21–25. perc: Így érezhette Müller edző is, aki időt kért. Hiába azonban a tanácsok, a THC eladta a labdát, ám Löke ziccere Barbosa szorításában kimaradt. Gyors támadás végén Hornyák Ágnes szerezte meg először a vezetést a győrieknek. A németek megakadtak támadásban, elsősorban azért, mert Raphaëlle Tervelék középen remekül megszervezték a betörések elleni védekezést, Lunde pedig olvasta az átlövéseket. 9–8

26–30. perc: Amorim góljára a férfi Bundesligából „kölcsönzött”, középkezdés utáni villámgóllal válaszolt Iveta Luzumová, majd a cseh lány rövid időn belül duplázott is. Soós Viktória szép csele gólt eredményezett, akárcsak Barbosa nagy lövése – utóbbi emberhátrányban, miután Luzumovát kiküldték. Társa, Martine Smeets is az ellenfél támadása után kapott két percet, sőt hamarosan Lydia Jakubisová is kénytelen volt leülni a kispadra. A hármas, majd kettős emberelőnyt Bulatovics kétszer is pillanatok alatt kihasználta, így a szünetben már kettővel vezetett az ETO. 13–11

31–35. perc: Győri emberfór maradt a második félidő elejére is, és maradt Bulatovics-gól is: a montenegrói átlövő sorozatban a harmadikat szerezte. Szepesi leindulás végén lőtt gólt, majd – miután a vendégcsapat újabb hetest hibázott – büntetőt harcolt ki, amelyet Görbicz be is dobott. Müller veszélyt észlelt, és időt kért. 16–11

36–40. perc: Gros és Görbicz különpillanatai következtek, a szlovén előbb belement az irányítóba, majd szép átlövésgólt dobott, amire azonban Görbe válaszolt. Barbosát nehezen tartották a zöld mezesek, és ő ezt ki is használta, akárcsak Amorim a túloldalon a testi erejét, ami hetest ért, Görbicz viszont először hetest rontott a cserekapus Jana Krausével szemben. Lunde indítása után így Szepesi növelte az előnyt ötre, és csempészett kezdetleges gálahangulatot a Magvassy-csarnokba. 18–13

41–45. perc: Gros kiállítása következtében előnybe került a hazai csapat, amit Amorim ki is használt. Wohlbold ügyes betöréssel kozmetikázott, közelebb azonban nem tudtak jönni a piros mezesek, mert Jakubusová indulása végén Lundében elakadt a labda. A túloldalon März is fogott egy-egy labdát, de Löke némi szerencsével túljárt az eszén. 20–14

46–50. perc: Löke a második kiállításán csak nevetni tudott, Wohlbold, majd Snelder ugyanakkor élt az előnyeséllyel, igaz, közben a második Görbicz–Krause hetespárharcot a győri „cséká” nyerte. Bulatovics és Jakubusová is növelte góljainak számát, azaz gyakorlatilag állandósult az ötgólos különbség, amikor Martín időt kért. 22–17

51–55. perc: Görbicz remek csuklója újabb gólban kamatozott, és kidomborodott Lunde „elővételezési képessége” is, azaz védett, amiből gyors támadás végén Amorim is hasznot húzott. Bulatovics góljával már csak egy hiányzott a közte tízhez, Herbert Müller pedig megpróbálta maradék hangját is elhasználni az utolsó időkérésénél. Barbosa újabb két góllal továbbra is igyekezett tízen belül tartani a vendégeket, s a győri lendület meg is tört másfél percre. Jó hír, hogy Kovacsics visszatérhetett a pályára, és ha már ott volt, megszerezte az első gólját. 26–19

55–60. perc: Luzumová szerezte a vendégek 20. gólját, majd Jakubusová találata jött, amire Löke válaszolt. Lunde tartotta az 50 százalékhoz közeli védési hatékonyságot, az ETO újra előnybe került, Görbicz bombagólja pedig lendületet adott a véghajrára is. Újabb – nyolcadik – góljával Barbosa a mezőny legjobbja címet is elcsente a norvég kapustól, ám az utolsó szó Orbáné volt, aki ejtésből talált be. Az ETO 29–22-re nyert, és középdöntős!