Megizzadt a Győri ETO, de legyőzte a sereghajtót

2016.02.19. 18:52
Kovacsicsék nagy csatában győzték le a Sävehofot (Fotó: Koncz György)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 5. fordulójában a már biztos továbbjutó Győri ETO hazai pályán is legyőzte a sereghajtó Sävehofot.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 5. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–SÄVEHOF (svéd) 32–26 (19–14)
Győr,
4534 néző. V: Kiauskaite, Zaliene (litvánok)
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 2, Suland 4 (1), GROOT 6, H. Löke 3, Amorim 4, Hársfalvi 1. Csere: GRIMSBÖ (kapus), Broch 2, ALSTAD 6 (4), KOVACSICS 4, Orbán A., Lakatos
SÄVEHOF: BUNDSEN – Lindvall-Haggren 1, EKENMAN-FERNIS 5 (3), L. PETTERSON 4, Enhörning 2, J. ERIKSSON 7, Sand 2. Csere: Mouratidou (kapus), Tegstedt, Andreassen 1, Mellegard 1, T. Olsson 2, Krönell 1, R. Jensen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 11. p.: 4–6. 14. p.: 7–7. 20. p.: 9–8. 26. p.: 15–13. 35. p.: 22–15. 42. p.: 25–15. 44. p.: 26–18. 48. p.: 27–21. 55. p.: 29–26
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2
AMBROS MARTÍN, a Győr edzője:
– Ellenfelünk felnőtt a feladathoz, a mérkőzés egyes fázisaiban maximumot kellett nyújtanunk a végső győzelemhez. Sajnos ezúttal mérsékeltebben kezdtünk, védekezésbeli teljesítményünkkel sem lehetünk elégedettek, de keressük az utat a még jobb szerepléshez.
HENRIK SIGNELL, a Sävehof edzője: – A topcsapat hazaiakkal szemben átalakulóban lévő fiatal együttesünknek hatvan percig száz százalékot kellett volna nyújtania a sikerhez. A védekezésben jobbára helytálltunk, támadásban van több javítanivaló, az pedig természetes, hogy időnként akadtak hullámvölgyeink.

A már biztos továbbjutás tudatában léphetett pályára a Győri ETO a Sävehof ellen a középdöntő utolsó előtti fordulójában. A legutóbbi mérkőzésén jó formát mutató svéd csapat Győrben is nagyon bekezdett: a 9. percre Linnea Petterson vezérletével kétgólos előnyre tett szert. A győriek védekezése akadozott, így az első 20 percben szinte végig a vendégek uralták a mérkőzést.

A 21. percben – az előtte több hetest is elrontó ETO – Kovacsics Anikó révén megszerezte a vezetést, majd a remeklő Ida Alstad és Heidi Löke is betalált, ekkor már érződött, hogy a magyar csapat kezdi elkapni a fonalat. Innentől kezdve a magyar csapat akarata érvényesült a pályán, Cornelia Groot és Kovacsics góljaival folyamatosan húzott el a házigazda, mely a szünetben végül öt góllal vezetett. (19–14)

A második félidőre mintha egy teljesen más Győri ETO jött volna ki a pályára: magabiztos védekezéssel és hatékony támadásokkal rukkolt elő a magyar bajnok, így már az első percekben növelni tudta az előnyét. Ráadásul Grimsbö is parádézott a kapuban, többek között neki köszönhetően a második játékrész első tíz percében csak egyetlen gólt tudott szerezni a svéd együttes.

Groot és Kovacsics is nagyon elkapta a fonalat, 12 perc játék után már tíz volt közte – jöhetett a közönség egyik kedvence, a rászámolás. Innen azonban nagy menetelésbe kezdett a vendégcsapat, Ekenman-Fernis, Eriksson és Petterson is jól lőtt a hatoson kívülről, a vége előtt öt perccel három gólra olvadt a győriek előnye.

Itt azonban megtorpant a svéd csapat, nemhogy nem tudott közelebb zárkózni, de az ETO egy 3–0-s rohammal (Broch kétszer is eredményes volt, Hársfalvi Júlia pedig megszerezte első BL-gólját) bebiztosította győzelmét. (32–26)

A találkozót követően Heidi Köke, Kovacsics Anikó és Hársfalvi Júlia értékeltaz NSO Tv-nek

2. FÉLIDŐ

60. perc: Grimsbö bemutat egy védést, az ETO eladja a labdát támadásban a végén. Az utolsó svéd akciót Eriksson fejezi be, mellé trafál. VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! 32–26
59. perc: Passzívnál időt kér az ETO. Broch szerzi meg a kipattanót Ekenman-Fernis lövése után. Lakatos Rita lövését védi Bundsen, majd kapust cserélnek a vendégek. Amorim gólpasszából Broch eredményes a támadás végén. 32–26
58. perc: Broch szerez labdát védekezésben, a lerohanásból pedig Amorim eredményes, ezzel valószínűleg eldönti a találkozót. Kemény védekezés az ETO-tól, megvan a labda.31–26
57. perc: VÉGRE! Megtörik a jég, Broch középről, ziccerből bombáz a bal felsőbe, hosszú percek után talál a hálóba ismét a magyar csapat. Időt kérnek a vendégek.30–26
56. perc: Orbán tör be a jobb szélről, de lövését ismét fogja Bundsen. A túlodalon Andreassen durrant mellé.
55. perc: Eriksson sáncolja Alstadot, de marad a labda a házigazdánál. Broch veszi át Groot remek átadását, de nem tud a kapuba találni ő sem ziccerből. A túloldalon Petterson eredményes. 29–26
54. perc: Orbán bemegy a jobb szélről, de nem tud a hálóba találni. A túloldalon Eriksson eladja a labdát támadásban, ráadásul kiegészül az ETO, lehet rendezni a sorokat.
53. perc: Passzívnál elveszíti a labdát az ETO, a kontrából pedig Sand fordul be Sulland mellett és a kapu közepébe bombáz. Feljönnek négyre a vendégek. 29–25
52. perc: Először emberhátrányban a mérkőzésen az ETO, Kovacsics viszi földre Ekenman-Fernist, amiért két percet kap, a vendégek pedig hetest. Ekenman-Fernis gólra váltja a hetest. 29–24
51. perc: Jól védekezik a vendégcsapat, Eriksson a túloldalon fejbelövi Grimsbőt, de a kapus folytatni tudja a játékot. Ekenman-Fernis felhozza hat gólra a vendégeket. 29–23
50. perc: Jön a svéd válasz, Lindvall-Haggren eredményes. 29–22
49. perc: Az időkérés után Sulland szinte rögtön betalál. Knedlikova remekül sáncol a túloldalon védekezésben, a lerohanásból Hársfalvi Júlia eredményes. Ez volt az első Bajnokok Ligája-gólja.29–21
48. perc: Ekenman-Fernis lapos kísérletét védi Grimsbö, egy újabb fantasztikus spárgával. Eladja a labdát az ETO támadásban, a kontrából betalálnak a vendégek, Krönell eredményes. Időt is kér az ETO.27–21
47. perc: Szélről nem megy most a győrieknek, egy újabb szépen kidolgozott ziccer marad ki, Knedlikova fölé lő.
46. perc: Alstad lövése ezúttal nem jó, Bundsen hárít. Erikssoné viszont igen, hetedik gólja ez a meccsen, hét közte. 27–20
45. perc: Alstad is nagyot játszik ma, már hat gólnál jár. Andreassen harcol ki hetest. Grimsbö újabb nagy spárgája, védi a hetest, de visszapattan Ekenman-Fernishez a labda, aki másodszorra már nem hibázik.27–19
44. perc: Alstad ejtése a lécre hullik, onnan pedig Bundsen kezébe. Enhörning belelendül, újabb gólt szerez Petterson átadásából. 26–18
43. perc: Sulland a jobb szélről a rövidbe lő, a kapus feje mellé, újra tíz közte. Grimsbö hárítja Sand lövését, de marad a labda a vendégeknél. Enhörning már beveszi a magyar kaput.26–17
42. perc: Groot tarthatatlan, három védő közt viszi be és lő a bal alsóba. A közönség természetesen már rá is számolja a svéd csapatra a tízet. Eriksson hozza közelebb eggyel a vendégeket. 25–16
41. perc: MICSODA VÉDÉS!Andreassen sem tud túljárni a győri kapus eszén, Grimsbö hatalmas spárgával hárít.
40. perc: Grimsbö hárítja Olsson lövését, a túloldalon Amorim lábon lövi gyakorlatilag Bundsent.
39. perc: Petterson lövése kijön a kapufáról, Knedlikova szerzi meg, viszont támadásban rögtön eladja. Időt kérnek a svédek. De hiába, újabb győri gól, Groot. 24–15
38. perc: Amorim megállíthatatlan ma, harmadik gólját varrja be a meccsen. REMEK GÓL! Knedlikova labdát szerez védekezésben, majd végigrobog és Bundsen lábai között pattint a hálóba.23–15
37. perc: Kovacsics kerül ziccerbe a bal szélen, de Mouratidou rutinosan hárítja az ejtési kísérletet. Belemenést fújnak Olsson ellen, fordulhat az ETO.
36. perc: Nagyon keményen védekezik most az ETO, nem találják ellenszerét a vendégek ennek. Amorim meg is szerzi a labdát.
35. perc: Groot ötödik gólját is megszerzi a találkozón, egy szép csellel becsapja védőjét és középről lövi ki a jobb alsót. Eriksson átlövését fogja Grimsbö. HÉT KÖZTE! Knedlikova is betalál.22–15
34. perc: Mouratidou mutat be egy védést, Sulland nem tud túljárni az eszén.
33. perc: Eriksson lövése is a sáncról vágódik mellé. NAGY GÓL! Eriksson jó 12 méterről bombáz kíméletlenül a jobb alsóba. 20–15
32. perc: GÓL! Magyar góllal kezdődik a második félidő, Kovacsics Anikó a találat szerzője. Pettersont sáncolják a győriek a túloldalon, Broch szintén nem tud betalálni.20–14
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! A győrieké az első támadás, de Amorim ellen belemenést fújnak. Grimsbö a magyar kapuban, a svédek is cserélnek, Mouratidou érkezik. RÖGTÖN EGY VÉDÉS! Grimsbö lábbal véd.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Sand nagyon messziről, 11 méterről lő, de nem talál kaput. MÉG EGY GÓL A DUDASZÓ ELŐTT! Méltó befejezés az első félidőben, Kovacsics összeszed egy kipattanót és a hálóba vágja. FÉLIDŐ! 19–14
29. perc: Erikssonnak most nincsenek jó percei, Grootról kiállítják két percre, így a vendégek emberhátrányban fejezik be az első félidőt. GÓL! Groot kihasználja a fórt, középről, két védő között lő a jobb alsóba. 18–14
28. perc: MICSODA GÓL! Groot ezúttal középről, átlövésből veszi be a kaput, a jobb alsóba helyez a sánc fölött. Julia Eriksson mellé lő a túloldalon.17–14
27. perc: Remekül végigvitt lerohanás az ETO-tól, Groot a kapus lábai között pattint a hálóba. Szerencsés góllal szépít a svéd együttes, Petterson lövése a sáncról vágódik a hálóba Kiss Éva fölött.16–14
26. perc: Nem torpannak meg a vendégek, Julia Eriksson ismét emberhátrányos gólt szerez. Rögtön jön a győri válasz, Kovacsics a bal szélről bombáz a hosszú felsőbe. 15–13
25. perc: Emberhátrányban is gólt szereznek a vendégek, Olsson eredményes, Amorim sárgát kap túl kemény védekezésért. Amorim támadásban is nagyon aktív, most két védővel a nyakán is betör és a kapu bal oldalába bombáz.14–12
24. perc: Alstad ezúttal akcióból is betalál, majd a gól után lennmarad a földön, ápolni kell. KETTŐ KÖZTE! Amorim remekül sáncol védekezésben, a kontrából Groot hozza ziccerbe Lökét, aki a jobb alsóba vágja a labdát. Ráadásul egy kiállítás a vendégeknél, Krönell kap két percet.13–11
23. perc: Most a túloldalról talál be a vendégcsapat, Olsson eredményes a jobb szélről. Nem tud meglépni az ETO.11–11
22. perc: Azonnal jön a válasz a svédektől, Andreassen a gólszerző. Groot ezúttal Lökét találja meg, a beálló magabiztosan vágja be a ziccert.11–10
21. perc: SZÉP GÓL! Groot teremt helyzetet remekül Kovacsicsnak a bal oldalon, aki a kapus lábai között pattint a hálóba. 10–9
20. perc: Knedlikova harcol ki hetest. GÓÓL! Alstad ezt sem rontja el, a kapus „szeme közé” bombáz. Mellegard a bal szélről ugrik be és pattint a hosszú sarokban.9–9
19. perc: Ziccerig játssza az ETO a támadást, de Löke ezúttal elrontja azt. A túloldalon Kiss Éva magára talál, újabb védéssel jelentkezik.
18. perc: Kiss Éva bemutat egy védést, a túldalon Knedlikova adja el a labdát. Andreassen is hibázik, mellé lő.
17. perc: Amorim trükkös átlövését védi Bundsen, a kipattanó nincs meg a győrieknek. Időt kérnek a svédek.
16 .perc: Kiegészül a vendégcsapat, Andreassen lövése azonban nem jó, fordulhat az ETO.
15. perc: VEZET AZ ETO! Az imént megítélt hetest Alstad váltja gólra, először vezet a meccsen a magyar együttes. Hetes a túloldalon is, Groot szabálytalan. A hétméterest Ekenman-Fernis dobja be, ezzel egyenlít.8–8
14. perc: NAGY GÓL! Groot a szaggatottról ugrik fel és kíméletlenül a hálóba vágja a labdát. Újabb győri hetes, Kovacsiccsal szemben belül védekeznek. Ráadásul a szabálytalankodó Lindvallt kiküldik két percre.7–7
13. perc: Löke Groot zseniális passzával fordul be és talál a hálóba. Szinte egyből jön a válasz, Petterson eredményes. 6–7
12. perc: Az időkérés jót tesz az ETO-nak, feljön egy gólra a hazai csapat. 5–6
11. perc: Petterson megszerzi harmadik találatát is a mérkőzésen, átlövi a győri falat. Ambros Martín időt kér. 4–6
10. perc: Amorim nagyon harcos, hetest harcol ki. MEGVAN! Alstad pattint a kapu jobb oldalába. 4–5
9. perc: Két góllal vezet a svéd csapat, Petterson eredményes. 3–5
8. perc: Szerencsés gól a túloldalon, Kiss Éva kezéről pattan be a labda. Löke harcol ki újabb hetest. KIMARAD! Ezúttal Groot áll oda, de Bundsen lábbal hárít. 3–4
7. perc: Ismét vezetnek a vendégek, Ekerman-Fernis lövi át a falat. NA DE! Sulland akcióból talál be ezúttal, egyenlít az ETO.3–3
6. perc: Lépéshiba a vendégeknél, Amorim gyors indítása azonban pontatlan a kilépő Grootnak.
5. perc: VÉDÉS! Eriksson átlövését Kiss Éva szedi ki a jobb alsó elől. Újabb hetes a túloldalon, Sulland fejbe dobja a kapust. A bírók tanácskoznak, de végül megússza a piros lapot a magyar csapat légiósa.
4. perc: Sulland a hálóba pattint a kapus lába mellett. 2–2
3. perc: Enhörning vágja a földhöz Lökét, sárga lap a „jutalma”. Löke hetest harcol ki, ismét Enhörning a szabálytalankodó fél vele szemben.
2. perc: Amorim egyenlít, a hálóba pattint a jobb oldalról. A túloldalon is egy pattintott találat, Linnea Petterson a gólszerző.1–2
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A vendégeké az első támadás, rögtön egy gól is. 0–1

Folyik a játékosok bemutatása, szinte teljesen telt ház előtt mérkőznek meg a csapatok. Felcsendül az EHF himnusza is, pillanatok múlva kezdünk.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Győri Audi ETO KC és a Sävehof összecsapása a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Tartsanak velünk!