Győri kézisuli: 29 gólos sikerrel döntőben az ETO

2015.09.12. 16:19
Lökéék a biztos vezetés tudatéban sem fiogták vissza magukat (Fotó: gyorietokc.hu/archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája-selejtező elődöntőjében a Győri Audi ETO KC gálázva, 42–13-ra legyőzte a fiatalokból álló szerb Radnicski Kragujevacot, így készülhet a vasárnapi fináléra, amelyben már a csoportkörbe jutás a tét. Ellenfele a norvég Glassverket lesz majd.

A Győrnek 11 év után kell ismét részt vennie a selejtezőben, de az már az első percekben látszott, hogy az elődöntő nem állítja nagy kihívás elé a 2013-as és 2014-es döntőt is megnyerő ETO-t.

Kiss Évának elvétve kellett játékba avatkoznia, de még hetesből sem tudtak az első tíz percben betalálni a szerb fiatalok, miközben Korsósék már ötször is eredményesek voltak (5–0). A játék képe az első negyedórától kezdve annyiban változott, hogy egyre kevésbé értek oda a szerbek, és sorban jöttek a kétperces büntetések, így nem meglepő módon 7–2 után alaposan elhúzott a Győr (13–2), amely 20–3-mal zárta az első félidőt.

A szünet után annyit változott a játék képe, hogy a győri védelem közepe olykor átjáróház volt. Erre még ezen a szinten is ráérzett az ellenfél, amely több betöréssel bosszulta meg ezt a figyelmetlenséget. A második félidőre a győri kapuba érkező Kari Aalvik Grimsbö többször került kiszolgáltatott helyzetbe. Azonban támadásban továbbra is kellően hatékony volt az ETO, így olyan nagyon nem látta kárát a győri alakulat a messze üzemi hőfok alatti védekezésnek.

Az idő múlásával fáradt a Radnicski, a szerbek támadásban több technikai hibát követtek el, vagy éppen hagyták, hogy könnyen elvegyék tőlük a labdát a győriek. Így sorra jöttek az ETO ziccerei, a favorit játékosaiban pedig kellő motiváltság volt a gólszerzésre – legalább arra, ha már a védekezésre nem –, így még tovább nőtt a különbség. A végén már a közte harmincért (!) támadott az ETO, volt erre fél perce, de a nagy koncentrációba hiba csúszott, így már nem változott az eredmény (42–13). Edzéssel egyenértékű volt a Győr számára a mai meccs, abból is a lazább fajtának megfelelő...

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 1. CSOPORT, DRAMMEN
ELŐDÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–RADNICSKI KRAGUJEVAC (szerb) 42–13 (20–3)
Drammen, 2000
néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
GYŐR: KISS É. – BÓDI 5, Löke 4, Broch 2, Tomori 4, Kovacsics 4 (2), KORSÓS 5. Cs: Grimsbö (kapus), Planéta 4, Hársfalvi 2, KNEDLIKOVA 7, Groot 3 (3), Amorim, Sulland 2.
KRAGUJEVAC: Risovic – Petrovic, JANJUSEVIC 3, Dukic 2, Prijovic 2, Simic 2, Radosavljevic 2. Cs: Cosic (kapus), Todorovic 2 (2), Lukic, Radovic.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–0. 12. p.: 6–1. 16. p.: 10–2. 22. p.: 15–3. 32. p.: 21–4. 36. p.: 25–7. 41. p.: 29–9. 45. p.: 33-10. 50. p.: 35-11. 56. p.: 38-12.

60.
Sulland ellépte, a szerbeknek nem maradt idejük végigvinni a támadást.
60.
Grimsbőt dobták fejen, el is terült a győri kapus.
59. Knedliková
lőtt gólt.
59.
Újabb győri üresjárat a benti védőknél: szerb betörés és gól.
59.
Győri húzás után Hársfalvi maradt ziccerben a szélen, ki is lőtte a hosszú felsőt.
58.
Grimsbö védett egy szélről leadott lövést.
57.
Knedliková vitt ziccert, gólig.
56. Knedliková
a győri gólszerző.
56.
Lyuk a győri falon, kihasználja a Radnicski.
55.
Szerb technikai hiba támadásban. Kapufán végzi a győri lövés.
55.
Győri labdaszerzés után négyen vitték rá a labdát két védőre, Löke a gólszerző.
54. Hársfalvira
jött ki a húzás, aki a szélről átejtette a kapust.
53.
Löke harcolt ki kiállítást.
52.
Szerb lépéshiba, a győri ziccert viszont kapufára lőtte Hársfalvi.
51. Knedliková
pattintotta be a szélről, éles szögből.
50.
Pazar gól a szélről a szerbektől.
49.
Kifutott az időből a Radnicski, Kovacsics pedig ráfutott a falra: támadóhiba.
48. Sulland
lőtte át a szerb falat.
47. Kovacsics
lőtt szép gólt.
46.
Tomori indult volna kapu felé a megszerzett labdával a falból kilépve, de visszahúzták: két perces kiállítás a szerbeknél.
45.
Győri labdaszerzés után Löke volt önzetlen, Knedliková pedig értékesítette a ziccert.
45. Planéta
pókhálózta ki, most a jobb felsőt.
45.
Ismét a győri védelem közepén ment át a szerb gólszerző.
44.
Grimsbö védett, majd indított, Bódi meg gólt szerzett ziccerből.
43.
Védett a szerb kapus.
42.
Megint a győri védelem közepén okozott gondot a Kragujevac, de beléptek.
42. Planéta
óriási átlövésgólja.
41.
Kovacsics kapott bele egy szerb átadásba, ezúttal Löke a ziccer gólra váltója.
40.
Szerb technikai hiba a győri fal előtt., a kontrát Korsós fejezte be góllal.
40.
Tomori lövését védte a szerb kapus a kapufa segítségével.
36.
Szélről lövi az újabb gólt az ellenfél, egy az egyben megverték Bódit.
36. Bódi
volt eredményes győri részről.
35.
Kovacsics lépett be a kínai figuránál, a kontrát végigvitte a Kragujevac és a rendezetlen védelem ellen gólt lőtt.
34.
Lökét állították ki a bírók, plusz büntetőt dob a Radnicski, kapufás gól.
34. Löke
vágott be egy indítást.
33.
Grimsbö védett, de eladta a labdát a Győr.
32. Kovacsics
ejti át a szerb kapust büntetőből.
32.
Újabb szerb gól: sok lesz már a jóból...
volt eredményes.
31.
Beállóból szépít a szerb rivális.
31. Planéta
szerezte a félidő első gólját.
31.
Elkezdődött a második felvonás, a győri kapuba Kiss Éva helyett Kari Aalvik Grimsbö állt be.

26.
Lépéshiba a szerbeknél,Sulland lövését a kapufa töve hárítja.
25.
Broch takarja be Todorovicsot, Korsós értékesíti a ziccert, ráadásul újabb két perc. 16–3
24.
Rossz bejátszás ott, szabálytalan zárás itt.
23.
Petrovics került ziccerbe hátrányba is, Kiss védett, de Knedliková is hibázik.
21.
Gyenge lövés Todorovicstól, most Simics keménykedik.
20.
Az előny leteltének pillanatában Knedliková eredményes a jobb szélről. 13–2
19. Kiss védte az újabb Petrovics-ziccert, de Groot is ront egyet.
18. Groot
ismét belőtte. Számolnak a szurkolók. 12–2
18.
Előnyben is passzív a Radnicski, Lukics vágja fel Knedlikovát, még egy két perc.
17. Groot
lövése után a bal alsóban a labda. 11–2
17.
Kiss könnyedén gyűjti be a labdát, Broch hetest harcol ki.
16.
Kiegyenlítődik a létszám, Knedlikovát küldik ki.
14. Petrovics
ráadásul még egy két percet is kap csúnya szabálytalanságáért.
14. Tomori
betörésből eredményes. 7–2
13. Todorovics
hetesébe ismét beleér Kiss, de most becsorog a labda. 6–2
13. Újabb szerb hetes jöhet, Tomori még egy sárgát is kapott.
Planéta jócskán fölé lőtt.
10. Radoszavljevics ziccerét is védte Kiss.
9. A labdaszerzés után Bognár későn kapott labdát, kiszorított helyzetből a kapufára lőtt.
7.
Janjusevics hetest harcolt ki. Todorovics büntetőjét Kiss védte, a kipattanót pedig a kapufára lőtte.
6.
Passzív után lépés a szerbeknél.Planétának szépen nyitották meg a falat, befutott és a jobb alsóba lőtt. 4–0
3.
Planéta lövése a kapufáról pattant ki, de már szabálytalankodtak, majd Löke harcolt ki hetest.
2.
Újabb eredménytelen Radnicski-támadás.
1.
Löke labdát szerez, de ziccert ront.
1. A szerbek kezdték el a meccset.

A kezdés előtt a szurkolók és a játékosok elénekelték a Himnuszt.

A Győr kerete: Jana Knedliková, Heidi Löke, Hársfalvi Julianna, Korsós Dorina, Kovacsics Anikó, Linn Jorum Sulland, Eduarda Amorim, Planéta Szimonetta, Tomori Zsuzsanna, Cornelia Nycke Groot, Yvette Broch, Bognár-Bódi Bernadett, Kiss Éva, Kari Aalvik Grimsbö. Vezetőedző: Ambros Martín.

ELŐZMÉNYEK

A Győr 11 év után játszik ismét BL-selejtezőt. A norvégiai Drammenben szombaton a szerb Radnicski Kragujevacot, vasárnap pedig a Glassverket–Sercodak Dalfsen mérkőzés győztesét kellene felülmúlnia a csoportkörbe jutáshoz.

„Továbbra sem vagyunk csúcsformában, múlt hétvégén is akadt néhány kisebb sérülés a keretben, a héten pedig Tóth Gabriellát is elveszítettük – mondta Ambros Martín, a Győr edzője. – Viszont azt is láttuk a Ferencváros elleni Szuperkupa-mérkőzésen, hogy képesek vagyunk legyőzni Magyarország másik legjobb csapatát. A jelenlegi helyzetünkben a hétvégi két selejtező felér egy BL négyes döntővel, úgy is készültünk rá. A különbség, hogy most hosszabb utazás vár ránk, Budapest helyett Norvégiáig kell mennünk.”

Lehet, hogy még közel sincs a topon az ETO, ettől függetlenül nem túlzott elvárás a magyar együttestől a továbbjutás, hiszen mindhárom ellenfelénél magasabb nívót képvisel.

„Sem a szerb, sem a holland csapatról nincsen sok információnk, a norvégokat viszont elég jól ismerjük – folytatta Martín. – A Kragujevac és feltehetően a Glassverket ellen a legjobb tudásunkra lesz szükség. Mindig optimista vagyok, ezúttal is azt remélem, hogy továbblépünk a csoportkörbe.”

A győriek péntek délben a magyar-osztrák határon kialakult forgalmi helyzet miatt rendőri felvezetéssel és szlovákiai kitérővel indultak Bécs felé, ahonnan elrepültek Oslóba. Nem utazott el Norvégiába a szülés után visszatérő irányító, Görbicz Anita, a térdsérülésből lábadozó jobbszélső, Orbán Adrienn, valamint a keresztszalag-szakadást szenvedő, műtét előtt álló irányító, Tóth Gabriella. A BL-újoncnak számító 18 éves balszélső, Hársfalvi Júlia viszont a csapattal tartott.