A BL-meccset megnyerte, ám Mörköt elvesztette a Győr

2018.02.05. 18:54
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Győri Audi ETO KC hazai pályán magabiztos, 32–23-as győzelmet aratott a dán Nyköbing ellen. A 2. félidőben az ETO elvesztette Nora Mörköt, aki egy gyors indítás végén sérült meg, és hordágyon kellett elvinni a küzdőtérről.
A győriek zakót adtak cserébe a megtépett dán mezekért (Fotó: Török Attila)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
I. CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO–NYKÖBING FALSTER (dán) 32–23 (14–9)
Győr, 5100
néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi 1, N. MÖRK 8, GROOT 8, Broch 3, Tomori 2, Görbicz 3 (1). Csere: Kiss É (kapus), Oftedal 3, Fodor, Knedlíková 4, Hansen. Edző: Ambros Martín
NYKÖBING: Greve – IKEHARA 4, C. Cristiansen 2, K. Cristiansen 2 (2), Iversen 3, J. WESTBERG 6 (3), Pedersen 3. Csere: Lagerquist, Wallén 1, Merg 1, E. Westberg, Nielsen 1. Edző: Jakob Larsen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 15. p.: 6–4. 20. p.: 8–7. 24. p.: 12–9. 38. p.: 18–12. 44. p.: 20–16. 49. p.: 25–18. 54. p.: 28–21
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/5
Ambros Martín:
– Óriásit akarattal küzdött ellenfelünk, a kilencgólos különbség ellenére sem volt könnyű győzelem. Különösen az első félidőben kellett harcolni az előnyökért, mert mindig feljöttek a vendégek. A védekezésünk és a kapusteljesítmény magas szintű volt, és a dánok középső védekezését is fel tudtuk törni. Nora Mörk sérülése talán még jobban összekovácsolt bennünket – hétről hétre veszítünk el játékost, őt feltehetően hosszabb időre.
Jakob Larsen:
– Hazai bajnoki vereségünk után a küzdeni tudásra fektettük a hangsúlyt a Győr elleni kupamérkőzésre készülődve. A magyar csapat az egy az egy elleni játékban félelmetes, mi ennek ellenére szerettük volna szorosan tartani az eredményt. Lehetőségeinket elsősorban a Győr kiváló kapusteljesítménye csökkentette, de így is sokat tanultunk a játékból.

MÖRK KERESZTSZALAG-SZAKADÁST SZENVEDETT

Műtét és féléves kihagyás vár a norvég klasszisra.

A 21. percben Celine Lundbye Kristiansen 8–8-ra változtatta az eredményt, és egy pillanatra úgy tűnt, a mérkőzést kifejezetten jól kezdő Győrt megzavarhatja a dán felzárkózás. Aztán olyannyira nem zavarta meg ez a címvédő magyar csapatot, hogy „nagy felindulásában” négy gyors góllal válaszolt, ismét a kezébe kaparintva a kezdeményezést. Innen pedig tulajdonképpen sima volt.

A középdöntő első körében Bukarestben vereséget szenvedő Győr „felcsavarta” a védekezését a Nyköbing elleni meccsre, kemény és hatékony munkát végzett a fal, a vendégcsapat pedig tanácstalan volt támadásban – 14 perc után 6–2-nél időt is kértek a dánok, kvázi elismerve a tehetetlenségüket.

Ez használt a Nyköbingnek, mely maga is összerántotta a védekezését, feljavult támadásban, a japán szélső Ikehara Ajaka pedig fickándozott, így alakult ki az elején már említett 8–8. A fickándozás szerencsére csak eddig tartott, az első félidőben százszázalékos lövőteljesítménnyel öt gólt elérő Nycke Groot és a kiválóan védő (félidőben 53 százalékos védési hatékonyság!) Kari Aalvik Grimsbö lendületet adott a Győrnek, mely ismét elhúzott. Az ETO ötgólos előnnyel (14–9) vonulhatott pihenőre.

A második félidőben minden úgy folytatódott, ahogy azt megszoktuk az elsőben. Grimsbö védett megint néhányat, Mörk és Groot gólokkal jelentkezett, a Győr magabiztosan tartotta előnyét, és amikor a Nyköbing látótávolságba kerülhetett volna, akkor támadásvezetési hibák megakadályozták a felzárkózást. Sima, könnyed győzelem, jó hangulatban – egészen a 47. percig ezt ígérte a mérkőzés.

Akkor viszont jött egy győri gyors indítás, Nora Mörk megszerezte a nyolcadik gólját, de a térdéhez kapott és nagy fájdalmak közepette a földön maradt. A világklasszis norvég játékost hordágyon vitték el a küzdőtérről... Este bebizonyosodott, hogy a keresztszalag-szakadást szenvedett.

Ha valami nem hiányzott a Győrnek, akkor az Mörk sérülése volt – az eredményt ugyan ez mit sem befolyásolta, ám az ETO további terveire hatással lehet. A hajrában már nem volt izgalom, a Győr nagyon magabiztos győzelmet aratott – a Nyköbing beérte annyival, hogy nagy nehézségek árán tíz gólon belül tartotta jóval erősebb ellenfelét (32–23).

Megérdemelt és sima győri győzelem – nagy kár, hogy vezéráldozattal járt.

2. FÉLIDŐ

Nincs meg a közte 10, GYŐRI ETO–NYKÖBING 32–23! Magabiztos győri siker, ám lehet, vezéráldozattal – Nora Mörköt hordágyon vitték el a 2. félidőben sérülése után.

60. perc. J. Westberg szépít, 32–23.

60. perc. Lesz-e közte 10? Lesz! Knedlíková, 32–22! A közönség rászámol a Nyköbingre.

59. perc. Görbicz meccse véget ért, 2 percet kap.

59. perc. Szépen kijátszott akció után megint Knedlíková szerez gólt, 31–22.

58. perc. Nielsen lepi meg egy cunderrel Grimsbőt, 30–22.

57. perc. Knedlíkova kezd el sodródni befelé, kap is egy bejátszást, 30–21!

57. perc. Dán átlövés, középre jön, Grimsbőnek csemege.

56. perc. Tomori, 29–21.

55. perc. Győri időkérés.

54. perc. Nolsöe Pedersen szépít, 28–21.

53. perc. Vörös-tengert játszik a dán fal és szétnyílik, Groot bevonul és 28–20-ra változtatja az eredményt. Groot és Mörk együtt 16 gólt szereztek a 28 győriből (8+8).

52. perc. Iversen néhányszor kitolt Grimsbővel a 2. félidőben, most nem, szép védés!

51. perc. A válasz Johanna Westbergtől érkezik, arra Broch rekontrázik, 27–20!

51. perc. Görbicz lő szép gólt a szélről, 26–19.

50. perc. Megint használt az időkérés, 25–19.

49. perc. És dán időkérés.

49. perc. Oftedal-góllal 25–18. Nora Mörköt elviszik hordágyon.

48. perc. Erre Groot felel, 24–18. Groot a meccs MVP-je eddig.

48. perc. Kristiansen értékesít egy hetest, 23–18.

47. perc. Mörköt leviszik és csak reméljük, hogy nincs nagy baj.

47. perc. Mörk a térdét fogja és nagy fájdalmak között lent marad. Döbbent csend a lelátón, Ambros Martín aggódva néz. Hordágy. Baj van.

47. perc. Győri labdaszerzés, indulás, Mörk befejezi, 23–17!

46. perc. Oftedal ellenzi a dán felzárkózást, 22–17, megint közte öt.

46. perc. Akár még közelebb is jöhetett volna a Nyköbing, ám egy pocsék indítás romba dönti a dán terveket.

45. perc. Iversen beállóból, elkapta a fonalat. 21–17.

45. perc. Mörk beszuszakolja magát a falba és nem hibázik, 21–16.

44. perc. Hinnye! Johanna Westberg visszahúz szépen egy átlövést, 20–16. Az első akciógólja.

43. perc. Iversen felel, 20–15.

43. perc. Már majdnem passzív játék, de Groot ellövi, gól, 20–14!

42. perc. Greve véd egyet, aztán megpróbál az üres kapuba ejteni, de célt téveszt.

41. perc. Kristina Kristiansen belövi, 19–14.

40. perc. Kevésbé szép: Oftedal kap 2 perces büntetést. A Nyköbing meg hétméterest.

40. perc. Szééép! A védelem csak néz, Oftedal teret nyit, Mörk kihasználja, 19–13!

39. perc. Iversen szépít, 18–13.

39. perc. Dán hetes, Johanna Westberg lövését a csereként beállt Kiss Éva védi!

38. perc. Győri lerohanás végén Broch talál be, 18–12!

37. perc. Nora Mörk 17–11-re, Nolsö Pedersen 17–12-re alakítja az állást.

36. perc. Broch rálép a vonalra, a Nyköbingé a labda. Ikehara remek gólt ejt a szélről, 16–11.

36. perc. Tomori meg blokkolja Wallén lövését.

35. perc. Groot találja meg a jobb sarokban Bódit, aki belép, 16–10!

34. perc. Westberg pocsék lövést ereszt meg, akcióból eddig gólképtelen.

33. perc. Nora Mörk is ott folytatja, ahol abbahagyta, 15–10.

32. perc. Lagerquist kierőszakol egy hétméterest. Westberg belövi, 14–10.

31. perc. A Nyköbing kezdi a 2. félidőt. Grimsbőre nem hatott a szünet, védéssel nyit!

1. FÉLIDŐ

30. perc. DURR! Tomori belövi, 14–9! Dán válasz nincs, ötgólos vezetéssel mehet az öltözőbe a Győr!

30. perc. Viszont a dánok akciója sem jó, így a Győr kezdheti támadással az utolsó percet. Ambros Martín időt kér.

29. perc. Újabb győri hetes. Görbicz a lécre lövi, onnan a labda a gólvonal elé pattan, nincs gól. A második kihagyott győri büntető.

28. perc. Kristiansen lövését védi Grimsbö, az ellentámadással Broch robog, de Greve is nagyot ment!

27. perc. Győri hetes, Görbicz belövi, 13–9!

26. perc. Hosszú dán akció, Emelie Westberg lövését Grimsbö kinyomja. A 9. védése!

24. perc. Celine Lundbye Kristiansen, 12–9.

24. perc. Grootnak nagyon megy, ütemtelen átlövés középről, talpról, 12–8! A Győr úgy megijedt az egyenlítéstől, hogy gyorsan dobott 4 gólt.

23. perc. Lagerquist ziccerben fordul be, ám GRIMSBÖ BETAKARJA!

23. perc. Aztán jön Oftedal is egy gyors akció végén, 11–8!

22. perc. Na! Most a dánok rontanak akciót (Westbergnek nem megy mezőnyből), Knedlíková elrobog, 10–8!

22. perc. Groot megszerzi 4. gólját is, 9–8.

21. perc. Rossz győri akció és az egyenlítésért támadhatnak a dánok. Egyenlítenek is, Lundbye Kristiansen, 8–8!

19. perc. Kristina Kristiansen lövése rossz, jöhet a Győr! Fodor nagyon kiszorított helyzetből próbálkozik, mellé! Ikehara ugyancsak éles szögből lő, belövi a rövidbe. Igen jól játszik a picike japán szélső. 8–7.

19. perc. Az igen! Szép Groot-Broch összjáték, a gólszerző Broch, 8–6!

18. perc. Feljönnek egy gólra a dánok, mert Mörk célt téveszt, Wallén viszont nem. Kihasznált egy rést a védekezésben. 4–1-es roham a Nyköbingtől és 7–6 az állás.

17. perc. Westberget nem érdekli, hogy beállt Kiss Éva, belövi a hetest egy lövőcsel után, 7–5.

17. perc. Yvette Broch is kap egy sárga lapot, lassan kisebbségben érezheti magát, akinek nincs. Aztán Lundbye kiharcol egy hétméterest, bejön Kiss Éva a kapuba.

16. perc. Na, ez jókor jött! Mörk és 7–4!

15. perc. Eladott labda után kontráznak a dánok, Tiril Merg végigrobog és belövi, 6–4.

15. perc. Ikehara besurran a szélen, és éles szögből szép gólt lő, 6–3.

A klasszikus Csank János-mondást idézve, azt tuti nem mondja az edzőjük, hogy csak így tovább.

14. perc. Tomori néz bele a blokkba, indul a Nyköbing, ám Bódi visszaér és nagyot ment. Időt kérnek a dánok, mert támadásban teljesen bénultak eddig.

13. perc. Újabb Grimsbö-védés, a győri 85-ös szenzációs teljesítményt nyújt eddig! A dánok lövéshatékonysága 30 százalék alatt van,

12. perc. Westberg átlövését Grimsbö simán védi, a Győr elrobog, Mörk befejezi az akciót lendületből, 6–2!

12. perc. A győri akció meg lépéshibába fullad, letelik a kétperces büntetés, kiegészülnek a dánok.

11. perc. A Nyköbing a kapust lehívva támad hat a hat ellen. Grimsbö véd!

10. perc. Groot meglövi a 3. gólját, 5–2.

10. perc. Törlés, meztépés, esés, fülfájás (Iversen fájlalja nagyon), két perc. Iversen kapja, hiába fáj neki.

9. perc. A japán Ikehara Ajaka szépít. 4–2.

8. perc. Iversen zúz és kap sárga lapot. A védekezés keménységét a Mohs-skálán mérhetnék... Groot észlel egy rést a falban, remekül bemegy, 4–1!

7. perc. Grimsbö most a másik Kristiansent keseríti, Görbicz góllal bünteti a dánokat, 3–1!

6. perc. Mörk keveredik át balátlövőbe, majd betör, kapufa, ám hétméterest ítélnek a bírók. Mörk kihagyja!

6. perc. Kristina Kristiansen középre tartó lövését tenyereli fölé Grimsbö.

5. perc. Most Mörk kap egy sárga lapot, rendesen darál a fal... Westberg átlőne, Tomori megrántja, szabaddobás.

4. perc. Groot szembesül a sárga lappal. Remek győri védekezés, labdaszerzés! Más kérdés, hogy az ellenakció végén nem sikerül kaput találni.

3. perc. Nora Mörk kontráz rá erre, 2–1.

2. perc. Kicsit körülményes dán akció végén Westberg megy be, hetes. Westberg belövi a büntetőt, 1–1.

1. perc. A Győr köszön be először, Groot, 1–0.

De előbb egyperces gyászszünet a február 3-án elhunyt olimpiai bajnok (a Győrrel pedig magyar bajnok) labdarúgó, játékvezető Palotai Károly emlékére.

Jön a Himnusz, mindjárt kezdünk!

Ha kíváncsiak rá, Nyköbing (illetve Nyköbing Falster, amely nem összekeverendő a hasonló nevű dániai településekkel, illetve a svéd Nyköpinggel) Dél-Dániában van, közel 20 000-es népességű kisváros. Az egyszeres dán bajnok női kézilabdacsapat a város büszkesége.

A lelátón (többek között) ott ül a magyar férfi labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Georges Leekens is. Sötétbe borul az aréna, jön a bemutatás az AC/DC-től a Thunderstruck dallamára.

A csapatok magukkal hozták az előző kör eredményeit és pontszámát a középdöntőbe. A hatos csoportok első négy helyezettje jut tovább a negyeddöntőbe. A győriek Bukarestben kezdtek, és sima, 28–22-es vereséget szenvedtek a középdöntő 1. fordulójában a CSM-től. A Nyköbing is vereséggel kezdett, a dánok otthon kaptak ki 29–25-re a Rosztov-Dontól. Az eredményeket, csoportállásokat megtekinthetik adatbankunkban.

JÓ ESTÉT KÍVÁNUNK! Az I. középdöntőcsoport hétfői mérkőzésén a Győr a dán Nyköbinggel csap össze – a két csapat egymás mögött, a 3. és a 4. helyen áll a hatosban. A Győrnek 6, a Nyköbingnek 4 pontja van, a román CSM Bucuresti 10 ponttal vezeti a csoportot az orosz Rosztov-Don (8 pont) előtt.