Csoportelső, így a Midtjyllanddal játszik majd a Győri ETO

2014.03.16. 19:05
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán 31–29-re legyőzte a Larvikot, így csoportelsőként jutott be a budapesti final fourba, ahol az elődöntőben az ellenfele a másik csoport második helyén záró dán Midtjylland lesz.
A győri szurkolók tiltakoztak az EHF himnusza alatt (Fotók: Czerkl Gábor)

Az utolsó csoportmeccsén már csak az volt a kérdés, hogy a Győri ETO az első vagy a második helyen végez kvartettjében, s persze az, hogy helyezésétől függően melyik együttes lesz az ellenfele a legjobb négy között a budapesti fináléban. Az már Görbicz Anitáék Larvik elleni meccse közben eldőlt, hogy a másik négyesben a Vardar Szkopje végzett az élen a Midtjylland előtt.

NYILATKOZTAOK
Raphaëlle Tervel: „Elégedett vagyok a mérkőzéssel, a Larvik ellen mindig nagyon sokat ér a siker. Az Anja Edinnel szembeni védekezésünk ma nem sikerült maradéktalanul, sokszor hagytuk lövőhelyzetbe kerülni, és a kelleténél több volt ellenünk a gyors ellentámadás is. Úgy vélem, ma az döntött, hogy a végén a döntetlen játékból mi tudtunk gólokat dobni, és ennek nagyon örülök!"
Gro Hammerseng-Edin: „A csapatunk teljesítményével teljes mértékben elégedett vagyok, azokkal tudtunk jót meccselni, akiknek véleményem szerint legnagyobb esélyük van idén megnyerni a BL-t. A Győr a legszebb, legjobb kézilabdát játssza szerintem a mezőnyben, a Buducsnost védekezése ugyan keményebb, de ők a harcos játékban jeleskednek. Ma a magunk tiszteletéért küzdöttünk, és bár nem sikerült a győzelem, mégsem vagyok elkeseredett. Nagyon sok szerencsét kívánok az ETO-nak a final fourban!"

A találkozó előtt a győri szurkolók hangos füttyszóval próbálták elnyomni az EHF himnuszát (egy részük hátat is fordított), miután a legutóbb Görbicz Anitát lefejelő Milena Knezsevics csupán kétmeccses eltiltást kapott a szövetségtől.

Hazai közönsége előtt meggyőzőn kezdett az ETO, Heidi Löke vezérletével nagyon hamar elhúzott 3–1-re, ám a Larvik feléledt, s 5–4-re fordított. Ezekben a percekben (és gyakran később is) a kezdőként lehetőséget kapó Herr Orsolya volt a győriek legjobbja, Ambros Martín pedig már a hetedik percben időt kért, s a védekezés feljavítására biztatta övéit. A fordítás hamar meglett, aztán megint a norvégok kerültek kétgólos előnybe 6–8-nál.

A támadásban lassan belelendülő Győr 9–9-nél utolérte ellenfelét, majd 12–11-nél vette át ismét a vezetést, s az előny a szünetig kitartott.

Az első félidő végére nagyon belejött az ETO, Görbicz remek labdákat osztogatott, Eduarda Amorim és Katarina Bulatovics pedig elemi erejű bombákkal szórakoztatták a publikumot – és persze a remekül védő Herr teljesítménye is gyakorta váltott ki elismerő tapsvihart a lelátókon.

Lökét (a labdával) nem kímélték honfitársai

Az ETO előnyét még a furcsa játékvezetői ítéletek sem veszélyeztették. A 27. percben például Orbán Adriennt egyszerűen felborították a szélen lövés közben, de a horvát bírópáros ekkor nem találta a sípját. A szünetre 14–12-vel mentek a felek, fordulás után pedig gálával kezdett az ETO. Kiváló védekezés után Kovacsics Anikó talált be Görbicz sokadik remek passzából, aztán Amorim labdaszerzését Bognár-Bódi Bernadett fejelte meg egy szép góllal (16–12).

A Larvik viszont az összecsapáson brillírozó Anja Hammarseng-Edin főszereplésével megkezdte a felkapaszkodást, s 19–19-nél egalizált a 40. percben. Szerencsére jól reagáltak a norvég feltámadásra a győriek, s Raphaëlle Tervel elképesztő labdaszerzése és néhány kimaradó ziccer után ismét kettővel vezetett az ETO, hála Bulatovicsnak (22–20).

A norvégok időkérése remekre sikeredett, azonnal egyenlített a Larvik, s 24–24-ig becsülettel tartotta a lépést. Ekkor azonban Amorim újabb bombagóllal jelentkezett, Görbicz hétméteresével pedig visszaállt a kétgólos különbség. Persze a tizedik gólját jegyző Hammarseng-Edinnek erre is volt válasza (26–25), majd Ambros Martín beküldte a hajrára Katrine Lundét, aki rögvest megakadályozta az újabb Larvik-egyenlítést.

A hajrához közeledve 27–25-nél Lunde is megtapasztalhatta, milyen Hammerseng-Edintől gólt kapni, az utolsó öt percre viszont ismét kétgólos fórral mehetett az ETO Hornyák Ágnes kíméletlen lövésének köszönhetően.

A végjátékban nem kellett izgulniuk a győrieknek, a norvégok Linn Jörum Sulland kétpercese miatt emberhátrányba kerültek, a győriek pedig gólokkal fejezték be támadásaikat. Görbicz Anita például sorozatban tizenhetedik hétméteresét is sikerrel zárta a BL-ben (30–28).

Aztán Gro Hammerseng még ráijesztett a hazaiakra egy góllal, de Bulatovics saját maga hatodik találatával eldöntötte a kérdést, és beállította a 31–29-es végeredményt.

Az ETO így megnyerte középdöntős csoportját, s a budapesti négyes döntőben a Midtjylland ellen kezd május 3-án. A final four másik ágán a Vardar Szkopje a Buducsnoszt Podgoricával csap össze.

Görbicz Anita: Nagyon sok a huszonkilenc kapott gól!

Járt a pacsi az újabb győzelem után Amoriméknak

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, KÖZÉPDÖNTŐ
2. CSOPORT, 6. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–Larvik (norvég) 31–29 (14–12)
Győr, 3000 néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
GYŐR: HERR O. – Bognár-Bódi 3, BULATOVICS 6, GÖRBICZ 7 (6), H. Löke 5, Hornyák D., Korsós 1. Csere: Lunde (kapus), AMORIM 4, Tervel, Soós, Kovacsics 3 (1), Orbán Adrienn 1, Hornyák Á. 1. Edző: Ambros Martín
LARVIK: Hasanic – Riegelhuth, Sulland 3, G. HAMMERSENG-EDIN 3, V. JOHANSEN 1, A. HAMMERSENG-EDIN 11, J. Kristiansen 2. Csere: Breivang, N. MÖRK 7 (1), Stange 2, L. Löke, T. Kristiansen. Edző: Ole Gustav Gjekstad
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–3. 11. p.: 6–6. 13. p.: 6–8. 19. p.: 9–9. 26. p.: 12–11. 32. p.: 16–12. 35. p.: 16–15. 40. p.: 19–19. 48. p.: 23–23. 52. p.: 26–25. 58. p.: 30–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 1/1
Ambros Martín:
– Nem volt könnyű a már csak saját magáért küzdő, nyomás nélkül játszó ellenfelet legyőzni. A két Bajnokok Ligája-győztes együttes remek mérkőzést játszott. Az egész szezont pozitívra értékelem, miután veretlenül jutottunk tovább egy nagyon nehéz csoportból.
Ole Gustav Gjekstad: – Győzelmi szándékkal érkeztünk, de nem lehetünk elégedetlenek az eredménnyel. Egy a játékosaim számára tét nélküli mérkőzésen tudtunk jó teljesítményt nyújtani. Annak különösen örülök, hogy több fiatal játékosunk is bizonyította tehetségét.