Nehéznek indult, sima lett a végére: BL-főtáblán a Győri ETO

2015.09.13. 16:55
Brochék kiharcolták a főtáblára jutást (Fotó: dt.no)
A női kézilabda Bajnokok Ligája-selejtező döntőjében a Győri Audi ETO KC 30–21-re legyőzte a házigazda norvég Glassverket, és a főtáblára jutott! Az ellenfél több mint egy félidőn keresztül megnehezítette a magyar csapat dolgát, de a Győr végül érvényesítette a papírformát.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
1. SELEJTEZŐTORNA, DÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–GLASSVERKET (NORVÉG) 30–21 (13–15)
Drammen,
2000 néző. Vezette: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
Győr: GRIMSBÖ – Bódi 4, H. Löke 2, Broch 1, Tomori 2, Kovacsics 3, Korsós 3. Csere: Kiss É. (kapus), PLANÉTA 4, GROOT 8 (1), E. AMORIM, Knedlíková, Sulland 3, Hársfalvi. Edző: Ambros Martín
Glassverket: THÖRN – Björnsen 3, Nörstebö 2, Merg 3, Brattset 2, J. KRISTIANSEN 6 (2), Wahlquist 3. Csere: Christensen 1, Narvesen, Bernhardsen. Edző: Kenneth Gabrielsen
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–2. 4. p.: 3–3. 9. p.: 5–4. 17. p.: 8–9. 23. p.: 11–10. 27. p.: 11–14. 34. p.: 15–17. 40. p.: 19–18. 50. p.: 25–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
A 3. helyért: Sercodak Dalfsen (holland)–Radnicski Kragujevac (szerb) 23–17 (11–8)
Ambros Martín: –
A Bajnokok Ligája főtáblájáért játszottunk egy jó csapattal, amely hazai pályán önbizalommal telve, veszítenivaló nélkül játszhatott. Az első félidő nem sikerült jól, kicsit túlkombináltuk a dolgokat, és a labdaszerzésekből átrohantak rajtunk a norvégok, de a másodikban megmutattuk, mire vagyunk képesek valójában. A szünetben megbeszéltük, hogy a védekezés lesz a meccs kulcsa, illetve hogy a távoli lövések vezethetnek sikerre, és így is történt.

FŐTÁBLA, A CSOPORTKÖR BEOSZTÁSA
A-CSOPORT: Larvik (norvég), Krim Ljubljana (szlovén), Rosztov-Don (orosz), HCM Baia Mare (romániai)
B-CSOPORT: FTC-Rail Cargo Hungaria (magyar)
, Thüringer HC (német), HC Podravka Vegeta (horvát), Fleury (francia)
C-CSOPORT:
FC Midtjylland (dán), Vardar Szkopje (macedón), Hypo Niederösterreich (osztrák), Győri Audi ETO KC (magyar)
D-CSOPORT: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), CSM Bucuresti (román), IK Sävehof (svéd), MKS Selgros Lublin (lengyel)

A szombati mérkőzések alapján simább meccsre lehetett számítani, de a Glassverket egészen más arcát mutatta a selejtező fináléjában. A hazai közönség által biztatott házigazda egyből többgólos előnyt harcolt ki, az ETO ugyan utolérte ellenfelét, de többségében futnia kellett az eredmény után.

A Győr védekezésben nem tudott igazán hatékony lenni, míg támadásban a svéd Martina Thörn sokszor állta útját a magyar csapat próbálkozásainak. Látszódott, hogy nincs veszítenivalója a Glassverketnek, ennek megfelelően nagy lelkesedéssel játszott. A szünet előtt 14–11-re is vezetett, amiből kettőt meg is tartott az első harminc perc végére.

A második játékrészre sikerült rendeznie a sorokat a Győrnek, Eduardra Amorim sokat tett hozzá a védekezés stabilitásához, de Kari Aalvik Grimsbö is tartást adott a védéseivel. Nycke Groot ellenállhatatlan volt, sorra lőtte a gólokat, így miután a 41. percben 20–19-re vezetni tudott a Győr, már nem engedte felzárkózni a fáradó ellenfelét. Egy 12–4-es sorozattal eldöntötte a mérkőzést, és végül magabiztosan, kilenc góllal nyert, kiharcolva a főtáblára jutást.

A 2. helyezett Glassverket és 3. pozícióban záró holland Dalfsen a KEK 3. fordulójában, a 4. helyezett szerb Radnicski Kragujevac pedig a KEK 2. fordulójában folytatja.

A győriek a főtáblán találkoznak majd a dán FC Midtjyllanddal, a macedón Vardar Szkopjéval és az osztrák Hypo Niederösterreich csapatával.

A magyar bajnok FTC-Rail Cargo Hungaria alanyi jogon tagja a legjobb 16 mezőnyének, és a csoportkörben a német Thüringer HC, a horvát Podravka Koprivnica és a francia Fleury Loiret lesz az ellenfele.