Kiütés! A Győr 40 gólt dobott a Fradinak, és bejutott a final fourba

2016.04.09. 16:52
Döntő fölény: a Ferencváros most is képtelen volt megállítani az ETO-t (Fotó: Hegedüs Gábor)
Az első mérkőzés kiütéséhez képest is nagyobb fölénnyel nyert a Győri Audi ETO KC az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján. A győriek összesítésben 30 góllal múlták felül a Fradit. Az ETO a bukaresti CSM után a budapesti final four második biztos résztvevője.

GYŐRI ETO:
GRIMSBÖ – Orbán Adrienn 1, KOVACSICS 5, GROOT 2, H. LÖKE 7, E. AMORIM 4, Hársfalvi 1. Csere: KISS É. (kapus), BROCH 5, GÖRBICZ 4 (2), KNEDLÍKOVÁ 4, Alstad 1, Lakatos 1, SULLAND 5 (2). Edző: Ambros Martín
FERENCVÁROS:
Szikora – Kovacsicz, HORNYÁK D. 6, Szucsánszki 4, Szamoránsky P. 2, Zácsik 4, Schatzl. Csere: Tomasevics (kapus), Szekeres, Mészáros R., Szekerczés, LUKÁCS V. 5, Szarka 2, Cifra, Háfra. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc:
5–2. 10. p.: 8–3. 15. p.: 12–4. 18. p.: 15–5. 26. p.: 19–5. 35. p.: 25–13. 43. p.: 30–16. 46. p.: 34–18. 53. p.: 37–20. 58. p.: 40–21

TOVÁBBI EREDMÉNY
Rosztov-Don (orosz)–CSM Bucuresti (román) 28–29 (11–16)
Továbbjutott:
a CSM Bucuresti, kettős győzelemmel

KÉSŐBB
Larvik (norvég)–Vardar Szkopje (macedón), vasárnap, 15.30
Az első mérkőzésen: 20–34
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–HCM Baia Mare (romániai), vasárnap, 19.00 (Tv: Sport2)
Az első mérkőzésen: 29–24

A Győr már az első meccsen eldöntötte a párharcot azzal, hogy 13 góllal tudott nyerni Dabason a Ferencváros ellen. A hazaiak ennek ellenére komolyan vették a visszavágót, és saját közönségük előtt is meg akarták mutatni, hogy nem véletlenül győztek kétszer is nagy különbséggel a honi rivális ellen. Ráadásul a vendégektől hiányzott a hétközben megsérülő Nerea Pena.

ELEK: A LÁTVÁNY VOLT BORZASZTÓ

„Nagyszerű eredményt értünk el egy fantasztikus mérkőzésen. Két hét alatt háromszor vertük meg a Fradit, mindig nagyobb különbséggel – értékelte a találkozó után Ambros Martín, a hazaiak trénere. – Azzal tiszteltük meg az ellenfelünket, amelyről ne feledjük, a magyar bajnok, hogy a legnagyobb különbséget próbáltuk közé tenni. A legjobbunkat nyújtottuk, a folytatásban is ezt kell megőrizni, és meg kell próbálnunk a határainkat minél jobban kitolni. Ma több jó egyéni teljesítmény is volt, de a siker kulcsa, hogy az egyének a folytatásban is a csapatnak rendeljék alá a játékukat.”

„Ilyen különbséggel is megérdemelt a Győr sikere, mi biztosan szurkolni fogunk nekik a final fourban. Bízom benne, sőt, biztos vagyok benne, hogy ennél csak feljebb van számunkra – mondta Elek Gábor, a Fradi edzője a lefújás után. – Ma nagyon sok minden hiányzott a csapatból a kapusteljesítménytől kezdve az agresszív védekezésen át a harcos hozzáállásig. Az ETO bombaformában játszott, ma a világ mindegyik csapata vereséget szenvedett volna itt. Nem is ez a bántó, hanem a különbség, illetve a lehajtott fejek. A látvány volt borzasztó. A felelősség közös, most azon kell dolgoznunk, hogy a bajnoki hajrára kimásszunk ebből a mély gödörből. ”

„Ma kis túlzással az is bement, ami nem is ment kapura” – foglalta össze sommásan a meccsen történteket Kovacsics Anikó, a győriek játékosa, aki a következő szezontól a riválisnál folytatja pályafutását.

A spanyol légiós távollétében Hornyák Dóra kezdett a Fradinál, így a hazaiakhoz hasonlóan csak egyet cserélt az elején támadás és védekezés között Elek Gábor. A korábbi győri átlövő hamar be is talált Kari Aalvik Grimsbőnek, de 2–1-es vendégelőny után 5–2-re fordított a Győr. A jó védekezések után villámgyorsan indult az ETO, és az akciók nagy része góllal is zárult.

Elek már a tizedik percben időt kért (8–3), majd Szikora Melinda helyére Katarina Tomasevics érkezett az FTC kapujába, de a szerb játékos sem tudott segíteni csapatának, persze sokszor ziccerben kellett volna hárítania. A Győr ezúttal is erődemonstrációt tartott. Heidi Löke a 15. percben egészen parádés gólt szerzett (ez már a hatodik találata volt a norvég beállónak), amikor úgy ért bele egy hosszúnak tűnő indításba, hogy az a kapuban kötött ki. Nem sokkal később jött a második ferencvárosi időkérés, ekkor már kilenccel ment a Győr.

Ambros Martín ezúttal többet cserélt, a fiatal Lakatos Rita is pályára került az első félidőben. Megtehette, hiszen csapata uralta a meccset, a Fradi most sem tudott komoly ellenállást kifejteni. A 18. percben már tíz volt a felek között, a szünetben pedig tizenkettővel (22–10) vezetett az ETO.

A második játékrész kiegyenlítettebb játékot hozott, a győri védekezés sem volt már olyan feszes, ám mindez a gólkülönbségen nem látszódott meg, mert támadásban rendre megoldhatatlan feladat elé állították a vendégeket.

A győri kulcsemberek nyugodtan pihenhettek, a pályán levők megoldották helyettük is, a hajrában még Lakatos is betalált, így minden mezőnyjátékos feliratkozott a gólszerzők közé. Összesítésben 30 (!) gólos különbséggel (71–41) jutott be a május 7-8-i budapesti négyes döntőbe a Győri ETO.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Ez a vége, 17 góllal nyert a Győri ETO, amely kettős győzelemmel, 71–41-es összesítéssel bejutott a budapesti négyes döntőbe.
59. perc: Szarka
kozmetikázott az eredményen. 40–23
59. perc: Zácsik megint megtalálta Szamoránskyt. 40–22
58. perc: Orbán Adrienn is betalált, minden győri mezőnyjátékos szerzett legalább egy gólt. 40–21
57. perc: Szamoránsky
első gólja. 39–21
57. perc: Broch
szorongatta meg Zácsikot, két percet kapott érte.
56. perc: A 16 esztendős Lakatos Rita megszerezte első gólját a Bajnokok Ligájában. Az ETO játékosai közül ezen a találkozón már csak Orbán Adriennek nem volt gólja. 39–20
56. perc: Hornyák lövését védte Kiss Éva.
56. perc: Broch fejezte be góllal a lerohanást. 38–20
53. perc: Schatzl
kapott két percet.
53. perc: Alstad első gólja a mérkőzésen, betörésből talált be. Négy perc után született gól. 37–20
52. perc: Schatzl lövése kijött a kapufáról.
Háfra Noémi a pályán a Fradiban.
51. perc: Tomasevics újabb védése Görbicz lövésénél.
51. perc: Szucsánszkit küldték ki két percre.
51. perc: Alstad lőtt, Tomasevics védett. Egyik sem volt gyakori ezen a meccsen.
50. perc: Zácsik lövését Kiss Éva fölé tenyerelte.
49. perc: Az egyik oldalon Schatzl, a másikon Orbán lőtt mellé a szélről.
Elek Gábor időt kért és biztatta lányait.
49. perc: Broch szépségdíjas találattal állította vissza a 16 gólos különbséget. 36–20
48. perc: Lukács futott be a szélről, labdát kapott Szucsánszkitól, és gólt szerzett. 35–20
48. perc: Sulland ötgólos a második félidőben, újfent hetesből. 35–19
A győriek kezdőcsapatából már senki nincs a pályán.
47. perc: Hornyák pattintott a kapuba. 34–19
46. perc:
Fradi-gólra ETO-gól a válasz, Löke volt eredményes. 34–18
46. perc: Hornyák lendülete újabb gólt eredményezett. 33–18
Tomasevics ismét a Fradi kapujában.
46. perc:
Betörésből Kovacsics talált be, ez volt az ötödik gólja. 33–17
45. perc: Knedlíková megverte Szarkát, majd Szikora szemei között a kapuba zúdította a labdát. 32–17
44. perc:
Hornyák lökete a lécen csattant.
43. perc: Kovacsics Anikó a következő gól szerzője. 31–17
43. perc: A másik oldalon Szarka dobott szép gólt. 30–17
43. perc: Szebbnél szebb és nagyobbnál nagyobb gólok, ezúttal Sullandtól. 30–16
42. perc: Ezekben a percekben Lukács Viktória volt a Fradi legjobbja, négy gólnál járt a meccsen. 29–16
42. perc: Knedlíková
megverte egy az egyben Szarkát, majd a jobb felsőbe lőtt. 29–15
41. perc: Amorim hatalmas gólt ragasztott a léc alá. 28–15
40. perc: Hornyák dobott kapufát betörésből. Kiegészült az ETO.
39. perc: Szépen végigvitt ferencvárosi támadás végén Lukács pattintott a kapuba a jobb szélről. 27–15
Pörögtek az események mindkét kapu előtt.
38. perc: Zácsik gólt dobott, Amorim két percet kapott. 27–14
38. perc: Sulland harmadik gólja a második félidőben, ismét büntetőből. 27–13
37. perc: Kiss Éva-bravúrok Zácsik és Lukács lövésénél. Előbbi játékossal szemben Knedlíková szabálytalankodott, amiért két percre kiállították az orosz játékvezetők.
36. perc: Cifra második kétperces kiállítása. Néhány másodpercre rá Sulland talált be. 26–13
35. perc:
Amorim ezúttal célt tévesztett, Szikora is beleért ujjheggyel.
34. perc: Lukács pontos lövése a szélről. 25–13
33. perc: Sulland váltotta gólra a hetest, nincs megállás. 25–12
32. perc:
Újabb gól, ismét Szucsánszki. 24–12
32. perc:
Nyolc másodperccel később Groot is gólt szerzett. 24–11
32. perc: Szucsánszki
szép gólja nehéz helyzetből. 23–11
Grimsbö helyett Kiss Éva a Győr kapujában.
31. perc: Knedlíková
talált be Szikora lábai között. 23–10
31. perc: Elkezdődött a második félidő! Az utolsó játékrész következett az Audi Aréna Győrben a BL mostani idényében.

A ferencvárosi kapusok 8 százalékos hatékonysággal védtek az első félidőben.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Zácsik góljával zárult az első félidő. 22–10
30. perc: Cifra Anita
kapott kétperces büntetést, amit Broch büntetett góllal. 22–9
30. perc: Szucsánszki
átlövésből volt eredményes. 21–9
29. perc: Knedlíková
is feliratkozott a gólszerzők közé. 21–8
A Fradi először dobott egymás után két gólt a meccsen.
28. perc: Labdát szerzett a Fradi, az ellentámadásból Lukács talált be. 20–8
27. perc: Hornyák
a Fradi legjobbja, megdobta a negyedik gólját. 20–7
27. perc: Görbicz előtt nem volt fal, ami vele szemben luxus. 20–6
A Fradi góljainak felét Hornyák Dóra szerezte.
26. perc: Hornyák nagy góllal szépített átlövésből. 19–6
26. perc: Görbicz talpról, test mellől. Tomasevics beleért, de a labda a léc alá vágódott. 19–5
25. perc: Zácsik nem állt messze a góltól, de ez sem ment be.
Kovacsics, Löke, Amorim és Groot sincs a pályán, Ambros Martín leültette őket.
Teljesen mindegy, mit csinál a Fradi, a Győrt nem lehet megverni, ha így játszik. Ha Pena a pályán volna, akkor sem lenne sokkal jobb a vendégek helyzete.
22. perc: Szarka kapott két percet, az ETO pedig hetest, amit Görbicz be is lőtt, miután megmozgatta Tomasevicset. 18–5
22. perc: Szucsánszki átlövése mellé ment, kiegészült a Győr.
21. perc: Belemenés Hornyáknál, megint az ETO támadott.
20. perc: Amorim emberhátrányból is megállíthatatlan volt. 17–5
20. perc: Löke kapott két percet. Kozmetikázhatott volna az eredményen a Fradi, de Lukács a szélről csúnyán mellé lőtt.
19. perc: Már tizenegy, Broch volt eredményes beállóból. 16–5
A győri szurkolók rászámoltak a Fradira, tíz közte.
18. perc: Görbicz is megszerezte az első gólját, hetesből. 15–5
17. perc: A Fradi először dobhatott volna egymás után két gólt, de nem élt a lehetőséggel. A másik oldalon Groot köszönt be. 14–5
16. perc: Szarka és Lukács a pályán a Fradinál, Zácsik szép egyéni alakítás végén eredményes. 13–5
Elek Gábor a második idejét is kikérte. És eltelt a meccsből 16 perc...

16. perc: Yvette Broch
első gólja, ismét lerohanásból. Ennek így nagyon csúnya vége lehet ferencvárosi szempontból. 13–4
15. perc:
Elképesztő gól,
megint Löke. Grimsbö dobta előre a labdát, amit Löke csak úgy ért el, hogy a hatosra beugorva reflexből beleütött. Naná, hogy ez is bement. 12–4
14. perc: Szucsánszkit
is kiállították Löke lerántásáért, de a norvég beálló így is betalált. 11–4
14. perc:
Hornyák lövését blokkolták, Grimsbö könnyedén védett.
Kapuscsere a Fradinál, Szikora helyett Tomasevics a pályán.
13. perc: Amorim körülbelül nyolc méterről lőhetett, ennek általában gól a vége. 10–4
13. perc: Szekeres
ellökte Lökét, két percet kapott érte.
12. perc: Zácsik megvillant, hatalmas gólt dobott passzív játéknál. 9–4
11. perc: Lökét
nem tudták tartani a vendégek. 9–3
A győri szurkolók torkából zúgott a „Játszik az ETO, játszik az ETO” rigmus.
Ellenállhatatlanul kezdett az ETO, Elek Gábor időt kért.

10. perc: Újabb gól lerohanásból, ismét Löke fejezte be pontosan az akciót. 8–3
9. perc: Kovacsics
a bal szélről átemelte Szikorát, a harmadik gólját szerezte. 7–3
9. perc: Schatzl emelt a szélről, de Grimsbö védett – akárcsak Szucsánszki kísérleténél.
8. perc: Kovacsicsot nem tudták feltartóztatni, két emberrel a nyakán talált be. 6–3
8. perc:
Zácsik lőtt távolról, lendület nélkül, Grimsbö résen volt.
7. perc: Szikora is „hozzászólt” a meccshez, Amorim lövését védte.
7. perc: Szucsánszki előkészítése után Hornyák nagy gólt lőtt talpról. 5–3
6. perc: Kovacsicz Mónikától elvették a labdát, mert a hatoson belül futott át, a másik oldalon Amorim bombázott a kapuba. 5–2
5. perc:
A Győr először rohanta le a Fradit, Löke fejezte be góllal a támadást. 4–2
4. perc: Kovacsics Anikó volt eredményes egy betörés után. 3–2
4. perc: Az első ferencvárosi támadás, melynek végén nem született gól – támadhatott a Győr.
3. perc: Orbán passza üresen találta meg Lökét, aki Szikora felett a léc alá dobta a labdát. 2–2
2. perc: Hornyák Dóra
átlövése besurrant Grimsbö lábai között. 1–2
2. perc: Hársfalvi Júlia
gyorsan egyenlített. 1–1
1. perc: Gyorsan elvégzett szabaddobás után Szucsánszki góljával vezetett a Fradi. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Fradi vezethette az első támadást.

A Győr zöld, a Ferencváros fehér mezben.

A hangulatra nem lehet panasz, a ferencvárosi drukkerek szép számban kísérték el csapatukat Győrbe.

A csapatok már a pályán, felcsendült a Bajnokok Ligája himnusza, majd a szurkolók elénekelték a magyart is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Győri Audi ETO KC–FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágójának online közvetítésében!