Kiss-parádé, gond nélkül győztek a győri kézisek a csoportzárón

2017.11.18. 14:50
A győri védekezéssel és Kiss Évával rendre meggyűlt a franciák baja (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának hatodik, záró fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 26–17-re legyőzte a nyeretlenül záró Brestet. A magyar csapatban Kiss Éva parádésan védett, és még az is bőven belefért a győrieknek, hogy bátran próbálgassák fiatal játékosaikat, valamint a hét a hat elleni játékot is.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETOBREST BRETAGNE (francia) 26–17 (13–7)
Győr, 5208 néző. V: Schulze, Tönnies (németek)
GYŐR: KISS É. – Bódi 1, N. MÖRK 5 (1), Groot 2, BROCH 7, Amorim 4, Görbicz 2 (1). Csere: Oftedal 1, Puhalák 1, Varga E., Fodor, Afentáler 1, Pál 2. Edző: Ambros Martín
BREST: Darleux – Coatanea 3, Geiger 3, Tissier 3 (1), N'Gouan, Limal 1, SAND 4 (2). Csere: Idéhn (kapus), Sztoiljkovics, Burlet, Pop-Lazics, Herbrecht, Prouvensier 1, Manach 2. Edző: Laurent Bezeau
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 9. p.: 5–3. 16. p.: 8–5. 24. p.: 11–7. 36. p.: 18–8. 42. p.: 19–11. 51. p.: 22–15. 55. p.: 23–15
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Ambros Martín:
– Csapatunk a szezon eddigi részében folyamatosan magas szinten teljesített. Nemcsak a Bajnokok Ligája-ellenfelekkel, hanem saját magunkkal is meg kellett küzdenünk a dolgunkat megnehezítő sérülések miatt, de mindezek csak megerősítettek bennünket. Mai ellenfelünk több eddigi mérkőzésén is közel állt meglepetés okozásához, ezúttal tét nélküli találkozóból kerekedett ki egy nagyon jó meccs.
Laurent Bezeau: – A Győrnek is gratulálok, továbbá a szurkolóinak, de éppen ezért a mi csapatunknak is, mert nem egyszerű ilyen közegben és hangulatban helytállni. Sérülések miatt ezúttal kevesebb hadra fogható játékosunk volt, talán ezért nyújtottunk halványabb teljesítményt. Igaz, nagyon jól kezdtünk, ám a Győr kiemelkedő kapusteljesítménye megzavart bennünket.

A találkozó elején rendre a nyeretlen franciák szerezték meg a vezetést, és bár a rendkívül hatékony Mörk, Broch páros kapcsolatnak köszönhetően a 9. percben már a győrieknél volt az előny (4–3), a vendégek két gyors indítást követően még háromgólos hátrányból is visszajöttek egyre a 18. perc elején (8–7).

No, nagyjából eddig működött bármi is a Brestnél az első félidőben támadásban, ezt követően ugyanis Kiss Éva lehúzta a rolót – már az első 30 perc során eljutott tíz védésig –, és több gólt nem kapott! Cserébe a hajrában egyre többször meginduló győriek ötször is betaláltak, így még az is bőven belefért, hogy a játékrész végén kísérletként alkalmazott, hét a hat elleni játékból egyszer sem lett gól (13–7).

A franciák 15 perc után tudták újra bevenni Kiss kapuját, de ez sem akadályozta meg a szurkolókat abban, hogy a 36. percben már rászámoljanak az ellenfélre (18–8).

Innentől kezdve gyakorlatilag a fiatalok beépítését próbálgatták a hazaiak – Pál Tamara volt a legaktívabb közülük –, a győzelem egy pillanatig nem forgott veszélyben, és a végén újra jöhetett a hét a hat elleni variáció gyakorlása, valamivel hatékonyabban, mint az első játékrész hajrájában (26–17).

A Győr megnyerte a csoportját és hat pontot visz tovább a középdöntőbe.

A csoport másik meccsén
Rosztov-Don (orosz)–Midtjylland (dán) 27–20 (15–7)

szépít. 23–16
55. Újabb fölé szálló kísérlet, a következő támadás elvileg már hét a hat ellen lesz.
gyors indulásból szépít. 22–15
50. Francia labdaszerzés, de Pop-Lazics fölé lőtt.
49. Manach
gyorsan felelt. 22–14
49. Elvették a franciáktól, Afentáler Sára a jobb szélről a rövidbe lőtt. 22–13
48.
Groot lövését védte a kapus, gyors indítás nincs.
47. Geiger
óriási erővel ágyúzott a kapuba. 21–13
47. Idéhn védett egyet egy hektikus győri támadás végén.
44.
Kiss két bravúrja után Groot menti meg a labdát.
43. Pál
lefordult, betalált. 20–11
42. Limal is megszerzi nagy nehezen az első gólját, indulásból. A hatodik lövése volt. 19–11
41. Pál lövésébe belefújtak, amúgy is védte a kapus.
38.
Pop-Lazics lövése kimaradt, miután az összes győri elindult a kontrára, de senki nem szedte fel a labdát.
bevette Idéhn kapuját. 14–7
31. Kiss újabb bravúrja, Tissier ziccerénél.
31. Broch
kiáll két percre.
31.
Folytatódik a meccs.

30.
Még egy blokkolt lövés, vége az első félidőnek.
30.
Görbicz keresztpassza túl magas.
30.
Prouvensier szorongatott helyzetből a jobb felső fölé, mellé lőtt.
29. Amorim az oldalhálóba lőtt, újra a hét a hat elleni játékot gyakorolták.
29.
Limal lövése a kapufáról kifelé pattant.
28.
Még egy labdaszerzés, most Broch indul. 13–7
27.
Labdaszerzés, Mörk indul, gól. 12–7
26.
Kapus nélkül a győriek, eladják, de nincs gyors indítási lehetőség.
26.
Időt kért a Győr.
26.
Újabb eladott labda, de Kiss újabb ziccert véd, Sandnak most nem megy.
25.
Lépéshiba a franciáknál, eladott labda a győrieknél, elrontott ziccer a franciáknál.
25.
Fodor a bal szélről mellé lőtt.
24.
Mörk fölé, Sandnak hosszú az indítás.
23.
Kiss kilencedik védése, Sand gyors indulását is védte.
23.
Kiss nyolcadik védése, Limal átlövését hatástalanította.
22. Groot
test mellől elengedett lökete Darleux-ről pattant be. 11–7
21. Elvették a Győrtől, de elrontják az indulást a vendégek.
21.
Eltotyorogták a franciák.
20.
Nem úgy Puhalák. 10–7
20.
Kiss véd, Darleux lehúzza az indítást, majd megindul a labdával, de végül elrontják a franciák.
19. Oftedal
labdát szerez és betalál. 9–7
18. Puhalák lövését Darleux kiszedte a jobb felsőből.
15.
Jó védekezés után Kiss még eléri a labdát.
szanaszét lövi a bal felsőt. 7–4
12. Kiss véd ziccert a jobb szélről, majd az átlövést is hárítja.
is szépen lő a kapu felett a kapuba. 3–3
7. Tissier ziccerét Kiss védte, de itt is hetes. Sand szépen pörgeti Kiss felett a kapuba. 2–3
6. Görbicz hetesből megszerzi a 900. BL-gólját! 2–2
5. Geiger
megállíthatatlanul tört be jobb kettőben, újra ott az előny. 1–2
5. Mörk bejátszása után Broch ezúttal betalált. 1–1
3.
Mörk próbálkozását védte a kapus, de Kiss is a helyén volt.
2. Tissier
átlövése Kissről pattant a kapuba. 0–1
1.
Mörk bejátszását Broch lőtte a lécre.
1. A Győr kezdte a mérkőzést.
Az EHF-induló után a Himnusz is felcsendült, mindjárt kezdünk.
Bár a Brest minden meccsét elveszítette eddig, a legsimább éppen az előző fordulóban a Rosztovval szemben elszenvedett hatgólos zakó volt, öt meccsen csupán mínusz 16 a gólkülönbsége a csapatnak.