Ismét remizett egymással a Győr és a Fradi a BL-ben

2019.03.02. 19:24
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában a Győri Audi ETO KC fogadta a  Ferencvárost, és ahogy egy hónappal ezelőtt Érden, úgy most Győrben is 32–32 lett a mérkőzés végeredménye.
Háfra (fehérben) három, Pintea 6 gólig jutott (Fotó: Tumbász Hédi) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 5. FORDULÓ
2. CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC RAIL-CARGO HUNGÁRIA 32–32 (15–13)
Győr, Audi Aréna, 5475 néző. Vezette: Mitrevszki, Todorovszki (északmacedónok)
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 3, Tomori 2, Groot 5 (2), PINTEA 6, A. HANSEN 5, Puhalák 4. Csere: Grimsbö (kapus), E. Amorim, V. Kristiansen 2, S. Oftedal 3, Bódi 2, Görbicz. Edző: Danyi Gábor
FTC: Bíró B. – Lukács V. 2, Háfra N. 3, Kovacsics 2, Mészáros R. 1, PENA 12 (3), Schatzl N. 2. Csere: Szemerey (kapus), Horváth D., KLUJBER 5 (2), Klivinyi 2, Márton 1, Faluvégi 1, B. Klikovac 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 7. p.: 3–2. 14. p.: 10–7. 27. p.: 14–13. 35. p.: 17–17. 39. p.: 20–18. 42. p.: 21–21. 50. p.: 27–28. 53. p.: 29–30. 57. p.: 31–30
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 7/5
Danyi Gábor: – Mindenki magából indul ki, de ha valaki a mérkőzés eredményéből téves következtetést vonna le, azt edzőtársammal együtt visszautasítjuk. Győzni szerettünk volna, ez a mérkőzés így sikerült. Hétméteresek, ziccerek maradtak ki, ezúttal ennyire futotta. Az élet mindig kiegyenlít, mert ezúttal az FTC volt szerencsés. Sajnálom a győzelem elmaradását, de a mérkőzés iramára, hangulatára nem lehetett panasz.
Elek Gábor: – Nagyon érdekes mérkőzést játszottunk, az itt megszokott kiváló hangulatban. Kissé rányomta bélyegét a játékra, hogy kisebb volt a tét, de ahogy azt már hangoztattuk, egy Fradi–Győr mérkőzés sosem lehet teljesen tét nélküli. Jó barátok vagyunk, de a pályán a győzelem a fontos. Csapatom óriásit küzdött, a mérkőzésen nem a védekezés erőssége domborodott ki, de bírtuk az iramot, s a végén most nekünk alakult szerencsésebben az eredmény.

Remekül kezdte a találkozót Bíró Blanka, a Ferencváros kapusa ugyanis szép védésekkel indított, és miközben a győriek némileg beragadtak a rajtnál, a Ferencváros nem, négy perc után 2–0-s vendégelőnyt mutatott az Audi Aréna eredményjelzője, a hazai közönség bánatára.

Az első győri találat közel négy és fel perc után született meg, és ettől olyanyira lendületbe jöttek a hazaiak, hogy újabb négy perc alatt elhúztak 6–4-re, sőt a 12. percben már három góllal vezettek.

A Ferencvárosnál Elek Gábor időkéréssel igyekezett rendet tenni a fejekben, de ez nem igazán sikerült, nem csökkent a fővárosiak hátránya. Öt perccel a vége előtt aztán beindultak a Ferencváros játékosai, és Klivinyi Kinga, illetve Nerea Pena vezetésével felzárkóztak egy találatra, de egyenlíteni nem sikerült az első félidő végén, mert Kiss Éva védte Márton Gréta lövését, és mivel a túloldalon Crina Pintea nem hibázott, így egyenlő helyett kétgólos győri előnnyel mehettek a csapatok a szünetre.

A második félidőben a Ferencváros gyakorlatilag egyszemélyes csapatként kezdett működni: Pena megállíthatatlanná vált, sorra dobálta a gólokat és osztotta gólpasszokat. A spanyol teljesítményének értékét növeli, hogy az utolsó percekben sérülten játszott, de így is 12 gólig jutott, amivel a mezőny legeredményesebbje lett.

Pena vezérletével a Ferencváros 17–17-nél érte utol az ETO-t. A mérkőzés nagy részében győri vezetés mellett haladtak előre a csapatok, mígnem 11 perccel a vége előtt Lukács Viktória góljával előnybe került a vendégcsapat.

Ellépni azonban Elek Gábor csapata sem volt képes ellenfelétől, sőt, a győriek a végén vezérré váló Stine Oftedal irányításával a hajrára visszavették a vezetést. Az izgalmas végjátékban aztán Puhalák Szidónia kezében maradt a győri győzelem, előbb kapufát lőtt, majd Bíró Blanka védte lövését, és a vendégek részéről 12 másodperccel a vége előtt Schatzl Nadine egyenlített, és állította be a végeredményt, 32–32.

A Győr a mai eredménytől függetlenül csoportelsőként zár, míg a Ferencváros nem tudott élni az eséllyel, hogy felugorjon a csoport második helyére, de legalább már nincs ponthátrányban vetélytársaival szemben – igaz, eggyel több meccse van, mint a Kristiansandnak.

KORÁBBAN

Krim Ljubljana (szlovén)–CSM Bucuresti (román) 23–22(12–11)

6. Thüringer HC (német)817211–256–45 1

Köszönjük olvasóink figyelmét, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

60. perc: Tomori mellé lő, ezzel vége, 32–32!

60. perc: Schatzlra jön ki a figura, 12 másodperccel a vége előtt a bal szélről behúzza a felsőbe, 32–32!

60. perc: 43 másodperc van hátra.

60. perc: Az egyenlítésért támadhat a Ferencváros. Az időkérés után.

59. perc: Puhalák a szélről, Bíró hárít!

58. perc: Passzívra hajlik a ferencvárosi támadás, Kovacsics lő mellé. Klujber szemtelen labdaszerzése után egyenlít! Tomori beállóból talál be, 32–31

57. perc: Puhalák pörgetése a kapufáról kijön.

57. perc: Oftedal lövése becsúszik Bíró mellett, 31–30, aztán kapufát lő Háfra. Kettővel mehet a győr!

56. perc: Hazai időkérés!

56. perc: Schatzl Nadine találta el a kapufát, megszerezheti a vezetést a Győr.

55. perc: Oftedal egyenlít ismét. 30–30.

54. perc: Heteshez jut a Fradi, Háfra tört be és harcolta ki. Mégiscsak tud hibázni Pena: a lécre dobja a hetest!

53. perc: Szemerei védi Puhalák ziccerét!

52. perc: Háfra betörését védi Grimsbö, a kipattanó Penához kerül, aki nem tud ma hibázni, a 11. gólját szerzi... 29–30.

51. perc: Belemenés Háfránál, rossz passz Grootnál.

50. perc: Háfra rossz lövése után Klikovac talál be, majd Pintea egyenlít, 29–29.

49. perc: Vezet a Ferencváros! Lukács a szélről talál be, 27–28. Oftedal egyenlít, 28–28.

48. perc: Pintea újabb góljára Klujber gyorsan válaszolt, hat másodperc telt el a két gól között, 27–27.

47. perc: Pintea negyedik góljával 26–25. Hetes, Klikovac harcolta ki, Pena jön,bedobta ezt is, 26 egál.

46. perc: Puhalák szedett össze egy lepasszt a balszélen, és bevágta a hosszú felsőbe. Pena válaszként belövi a tizedik gólját, 25–25.

45. perc: Klujberen lökött Oftedal, két perc. Klivinyi harcolt ki hetes. Jön Kiss Éva Pena a vonalon, első szándékból belőtte, 9 gólos, 24–24.

44. perc: Háfránál fújtak belülvédekezést, hetes, Groot bevágja, 24–23.

44. perc: Pintea egy jó zárás után lő szép gólt, 23–22. Klivinyi egyenlít, Grimsbö benézte egy picit a lövést, 23–23.

43. perc: Bódi a balszélről, amire Lukács a jobbszélről válaszol, 22–22!

42. perc: Bíró védése után Klivinyi tette le a jobbszélre Schatzl Nadine-nak, ő meg bepattintotta felkanyarodva, 21–21!

41. perc: Hansen a legeredményesebb győri, meglőtte az ötödik gólját, amire Klujber válaszolt gyorsan, 21–20.

40. perc: Hansen sáncolta le Kovacsics lövését. Danyi Gábor kapott sárgát a kispadon. Háfra nagy góljával folytatódik a mérkőzés a kis közjáték után.

39. perc: Pintea mellett ment el Pena, nagy gólt lő a végén, ez a nyolcadik gólja. Tomori válaszol, ez az első gólja, a 20. győri találat, 20–18.

38. perc: Görbicz újabb lövését védi Bíró.

37. perc: Tomori kemény védekezéssel állította meg Lukácsot a szélen, Pena rontott egy lövést, a túloldalon pedig Pintea nem hibázott, 19–17.

36. perc: Bódi a szélről, jobbról, a hosszúba, szépen, Bíró rosszul jött ki, 18–17.

35. perc: Kapus nélkül támad a Ferencváros, Kovacsics harcolt ki hetest. Jön Pena. Belövi. 17– 17!

34. perc: Mészáros ráncigálta, lökte Görbiczet, két perc. Bíró védte Görbicz lövését a szélről!

33. perc: Pena talpról, ütemtelenül, nagy gól ez is, 17–16.

32. perc: Pena remek passza után Kovacsics bevetődve gurítja el a labdát Kiss mellett. Groot hetest dob, betalál, 17–15.

31. perc: A Ferencváros kezdett, még emberhátrányban. Pena egy jó csel után lő szép gólt, Groot meg kezdésből az üres kapuba talál, 16–14.

30. perc: Időn túli szabaddobással zárul a félidő, Háfra lövése mellé száll.

30. perc: Faluvégi labdaszerzése után Háfra tökéletesen ívelt Márton kezébe, de Kiss kivédte a ziccert,a túloldalon pedig Pintea bevágta a magáét, 15–13

29. perc: Kristiansen harcolt ki Klikovaccal szemben két percet.

28. perc: Bódi kilépett a sarokban Groot passza után, egyenlíthet a Ferencváros. Háfra lövése mellé pattogott, aztán Klivinyi bejátszása nem volt jó Mészárosnak.

27. perc: Klivinyi talpról, a kilencesről, nagy gól,egyre feljön a Fradi, 14–13.

27. perc: Bíró is véd egyet, Kristiansen lövését tolta oldalra.

26. perc: Háfra lövését fogta Kiss. Jó ferencvárosi védekezés után Márton Gréta a balszélről talál be, 14–12!

25. perc: Klivinyi labdaszerzése után Faluvégi dobhatott ziccert, de Kiss kivédte!

24. perc: Rossz győri lepassz Hansennek, támadhat a Ferencváros.Faluvégi harcolt ki hetest Hansen mellett. Klujber kihagyta, Kiss kivédte, nézőpont kérdése.

23. perc: Győri időkérés.

22. perc: Kristainsen második találata, szép mozdulattal csapta be Mészárost, 14–11

21. perc: Klujber hetesből betalál, 13–11.

20. perc: Hansen is meglövi a negyedik gólját, 13–10.

19. perc: Faluvégi a jobbszélről szépen ejti át Kiss Évát, Pena remek gólpasszt adott, 13–10.

18. perc: Pintea harcolt ki hetest Mészárossal szemben, Görbicz kihagyja! Bíró védett!

17. perc: Klujber vágott be egy hetest, amire Puhalák válaszolt a szélről, 12–9.

16. perc: Kristansen bemutatkozólövése beakad, Bíró nem védhette, 11–9.

15. perc: Pena ihletett formában, már a negyedik gólját szerzi, 10–8.

14. perc: Az egyik oldalon Pena és Klivinyi ront lövést, a másikon Tomori és Puhalák hibázik.

13. perc: Időkérés a Fradinál.

12. perc: Groot lövi a tizedik győri gólt, Knedlivá lop el egy labdát, de nem sikerült belőnie, 10–7.

11. perc: Hansen háromra növelte az előnyt a szélről, Pena válaszolt, majd Oftedal hagyott ki hetest,

10. perc: Tomori kapott sárgát, Háfra rontott lövést.

9. perc: Pena talál be, amire Knedliková válaszol, aztán Pena második góljára Knedliková felel, 8–6

8. perc: Groot labdaszerzése utánKnedliková eredményes,aztán Kovacsics rossz lövése után Hansen góljával már kettő a győri előny, 6–4.

7. perc: Kovacsics szép lövésével egyenlít a Ferencváros, Puhalák második góljára Háfra válaszol, 4–4!

6. perc: Tomori forog le Kovacsicsról, bele Horváthba, két perc. Knedlikova gyorsan egyenlít. Groot labdaszerzése után Puhalák kapcsolja le az üres kapura tartó lövést, és teszi a kapuba, 3–2

5. perc: Akcióból már megy Grootnak, 1–2!

5. perc: Mészáros cibálta meg Pinteát, hetes, de Groot kihagyja.

4. perc: Pintea maradt lent egy lövés után a túl oldalon pedig Mészáros talál be, 0–2!

3. perc: Hibák mindkét oldalon, Schatzl nem érte be. a hosszú indítást.

2. perc: Bíró újabb remek védése után eladta a labdát a Ferencváros, Kovacsics neki szaladt a bírónak, aztán Tomori lövését védte Bíró.

1. perc: A Győr kezdte a mérkőzést, Bíró védéssel indított, Háfra pedig góllal, 0–1!

ELŐZMÉNYEK

A csapatok már a pályán, köszöntjük olvasóinkat, hamarosan megkezdődik a mérkőzés!

A két együttes legutóbbi összecsapása Érden döntetlennel (32–32) ért véget, a Bajnokok Ligájában egy hónappal ezelőtt, míg két hónappal ezelőtt a bajnokságban a Győri ETO aratott hatgólos győzelmet (39–33) a FTC fölött.