nemzetisport.hu 2016.02.13 14:52 Frissítve: 2016.02.14 09:02

A Fradi tett róla, hogy ne maradjon hibátlan a Rosztov-Don

A Ferencváros 29–29-es döntetlent játszott az eddig százszázalékos Rosztov-Donnal a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőcsoportjában. A Fradi vezetett a meccs nagy részében, a legvégén azonban emberhátrányba kerülve a pontszerzés is veszélyben volt.

A Ferencváros küzdelmes mérkőzésen ikszelt a Rosztov-Donnal (Fotó: Veres Viktor)

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT
4. FORDULÓ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz) 29–29 (15–13)
Syma-csarnok, 3500
néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
FTC: Szikora – Kovacsicz 1, Pena 4, Szucsánszki 3, SZAMORÁNSKY P. 4, ZÁCSIK 7, SCHATZL 4. Csere: Tomasevics (kapus), Mészáros R., Szekeres, SZEKERCZÉS 6 (6), Hornyák D., Cifra. Vezetőedző: Elek Gábor
ROSZTOV-DON: Ka. Lunde – MANAHAROVA 6, Petrova, Szeny, Szlivinszkaja 2, Bobrovnyikova 1, Borscsenko 2. Csere: Mehgyijeva, Szedojkina (kapusok), ILJINA 9 (5), SIMKUTYE 8 (4), Avgyekova, Sztyepanova, Davigyenko 1. Vezetőedző: Jan Leslie
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 12. p.: 4–4. 18. p.: 7–7. 21. p.: 8–10. 24. p.: 11–10. 28. p.: 14–12. 35. p.: 18–16. 40. p.: 22–19. 48. p.: 25–25. 51. p.: 28–26. 57. p.: 29–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 9/9

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Thüringer HC (német)–Larvik (norvég) vasárnap 14.00
Fleury (francia)–HCM Baia Mare (romániai) vasárnap 19.00

A Ferencvárosra a mezőny egyetlen hibátlan csapata, az orosz Rosztov-Don várt a BL középdöntőjében. Idegenben két góllal maradt alul a népligeti együttes, de abban a meccsben a pontszerzés esélye is reálisan benne volt.

Nem úgy a múlt héten lejátszott nagybányai találkozóban, ahol simán kikapott az FTC, így felértékelődött a hátralevő két hazai erőpróba jelentősége. Ezúttal a kapu mögötti felső szektort is megnyitották, így 3500 szurkoló buzdíthatta a zöldeket a mérkőzésen, amely a napokban elhunyt Rudas Ferenc emlékére gyászszünettel kezdődött. A hétközi Magyar Kupa-összecsapást sérülés miatt kihagyó Nerea Pena is vállalni tudta a játékot a Fradiban.

Jól kezdett Elek Gábor együttese, ha nincs a három kapufa, akár öt góllal is vezethetett volna az első percek elteltével. Így azonban a kezdeti lendület után támadásban megtorpanó FTC-t 4–4-nél utolérte a Rosztov, ráadásul az oroszországi meccsen a ferencvárosiakat megbabonázó Katrine Lunde is belelendült. A védekezéssel nem volt gond, sorban jöttek a blokkok, a Rosztov csak két akciógólra volt képes negyedóra alatt.

Elek vállalja a véleményét, nem tart a következményektől

Zácsik Szandra átlövéseivel lendített a csapat szekerén, de a túloldalon is megvolt a válasz a kiválóan játszó Jekatyerina Iljina révén. A 18. percben átvette a vezetést a Rosztov, majd kétgólos hátránynál (7–9) Elek Gábor időt kért. Adva volt a feladat, újra zártabbá kellett tenni a védekezést, majd ezután egy emberelőnyt is kihasználva Szucsánszki Zita üres kapus találatával sikerült visszavenni a vezetést. A szünetben 15–13-ra ment az FTC.

A második félidő elején pillanatok alatt egyenlített a Rosztov, ám ez nem zavarta meg a Fradit, hamar újra magához ragadta a kezdeményezést. Schatzl Nadine és Szamoránsky Piroska is biztos kézzel értékesítette a helyzeteit. Sokatmondó volt, hogy Jan Leslie a 39. percben lecserélte Lundét, majd először tudott hárommal ellépni a magyar csapat. Leszakítani azonban nem sikerült az ellenfelet, Iljina mellett Regina Simkutye is megszórta magát. Lunde mindössze hat percig ült a padon, aztán már vissza is cserélték. Elég volt pár technikai hiba, hogy újra döntetlen legyen az állás (25–25), jött is az újabb hazai időkérés.

Szekerczés Luca hibátlanul lőtte a heteseket, és Zácsik is újra gólerős formában játszott, így a kiélezett rangadó hajrája megint kétgólos ferencvárosi előnnyel indult. A Rosztov feljött mínusz egyre, miközben Pena emberfogást kapott. A kimaradt támadás utáni lerohanás végén kiállították a spanyol irányítót, míg az oroszok hetesből egyenlítettek. Elek harmadik időkérése után emberhátrányban játszotta le az utolsó másfél percet az FTC. Szucsánszi kapufáját követően maradt a labda a hazaiaknál, de több gól már nem esett, így döntetlennel zárult a mérkőzés. A Fradinak még így is jó esélye van a második helyre, de ehhez már egy larviki jó eredményre is szükség lehet.

„Az egy pont több a semminél, de egyértelműen csalódott vagyok – mondta Elek Gábor, az FTC vezetőedzője a Sport Tv-nek. – A végjátékban a játékvezetők látványosan az ikszre törekedtek, nem is értem, hogy mi történt az utolsó percekben. A védekezésünk messze nem volt elég, jobb védőmunkával ezt a találkozót könnyen hozzuk. A végjátékban olyan hibákat követtünk el, amelyeket nem kellett volna. Jól játszottunk a mérkőzés nagy részében, de ez csak akkor ért volna valamit, ha nyerünk. Nem vagyok elégedett, ugyanakkor teljesen csalódott sem. Ebben a meccsben benne volt a győzelem. A küzdőszellemünkkel nem volt semmi baj, huszonkilenc gólt szereztünk egy nem akármilyen védelem és kapus ellen. Picit több összpontosítással nyerhettünk volna."

2. FÉLIDŐ

A Rosztov-Don már nem százszázalékos a BL-ben, és a Fradi sem hibátlan hazai pályán.
VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, FERENCVÁROS–ROSZTOV-DON 29–29! Az orosz játékosok körtánccal ünnepelték a megszerzett pontot.
59. perc: Szucsánszki
lövése a lécen csattant, a labda maradt a Fradinál. Szucsánszki az utolsó másodpercben utolsó erejéből még egyet lőtt, de ezt a kísérletet Lunde védte.
Bő másfél perccel a vége előtt Elek Gábor időt kért.
58. perc: Penát kiállították, azaz kiderült: emberhátrányban fejezi be a meccset a Fradi, ha az oroszoktól nem lesz kiállítás. Simkute hetesből egyenlített. 29–29
58. perc: Schatzl belül védekezett, Iljina pedig kíméletlenül bevágta a hetest. 29–28
Heten támadtak az oroszok, vészkapussal.
57. perc:
Pena harcolt ki hetest. Szekerczés bedobta Lundénak, hatból hat a hetesekből. 29–27
56. perc: Manaharova óriási gólt lőtt a jobb szélről. 28–27
56. perc: Pena próbálkozása mellé ment.
55. perc: Szeny erőtlen lövését Tomasevics könnyedén védte.
Kikérték az utolsó idejüket az oroszok.
54. perc:
Zácsik lövése levágódott a sáncról, de a labda maradt a Fradinál. Utána Pena lőtt mellé passzívnál.
53. perc: Szeny magához képest nagyon gyengén játszott, újabb labdát adott el.
52. perc: Szekerest állították ki két percre a hajrához érve.
51. perc: Zácsik szenzációs. 28–26
50. perc: Manaharova befutott a szélről, labdát kapott, gólt lőtt. 27–26
49. perc: Schatzl
ötödik góljával kettővel vezettek a zöld-fehérek. 27–25
49. perc: Davigyenko fölé lőtt, támadott a Fradi – emberelőnyben.
48. perc: Petrovát kiállították két percre, Szekerczés bedobta a hetest. 26–25
A Rosztov-Don eddigi 25 góljából 15-öt a Simkute, Iljina kettős szerzett.
Elek Gábor
időt kért, jó lenne, ha az első félidőhöz hasonlóan ismét lenne eredménye.
48. perc: Simkute
kilőtte a jobb felsőt. 25–25
46. perc: Manaharova
használta ki az emberfórt. 25–24
46. perc: Zácsik
lövéséhez hozzáért Szedojkina, de védeni nem tudott. 25–23
45. perc: Iljina a nyolcadik gólnál járt, most hetesből köszönt be. Cifrát kiállították. 24–23
45. perc:
Tomasevics védése után Schatzl lőtt kapufát.
Nagy volt a rohanás, a kapusok ezekben a percekben nemigen találkoztak a labdával.
44. perc: Szucsánszki befért a védők között, és gólt dobott. 24–22.
43. perc: Simkuténak
nagyon ment. 23–22
42. perc: Pena villant a másik oldalon. 23–21
42. perc: Már megint csak egy gól a különbség, Manaharova szerzett gólt. 22–21
42. perc: Kovacsicz lövését Szedojkina hárította.
Szikorát Tomasevics váltotta a Fradi kapujában.
41. perc: Simkute
átlövése beakadt. 22–20
Időt kértek az oroszok, akik nem sokkal ezelőtt kapust cseréltek, Lunde helyett Szedojkina a pályán.
41. perc: Zácsik
találata után először vezetett hárommal a Fradi! 22–19
39. perc: Schatzl
góljával ismét kettő a különbség. 21–19
39. perc: Szlivinszkaja
kiállítása miatt emberelőnyben a Fradi.
38. perc: Simkute hétméteresből. 20–19
38. perc: Szamoránsky újra betalált. 20–18
37. perc: Iljinára nem volt ellenszer. 19–18
37. perc: Schatzl a kipattanó után nem hibázta el a ziccert. 19–17
36. perc: Borscsenko
volt eredményes. 18–17
35. perc: Szamoránsky
talált be Pena gyönyörű passzát lövetően. 18–16
34. perc: Pena
átlövése most beakadt. 17–16
33. perc:
Szeny ziccert hibázott, a vendégek következő támadásából azonban Manaharova egyenlített. 16–16
32. perc: Szlivinszkaja lövése utat talált Szikora kapujába. 16–15
31. perc: Szucsánszki betört, és Lunde lába között a léc alá pattintott. 16–14
31. perc:
A második félidő első percében hetest kaptak a vendégek, Iljina ezúttal is higgadt maradt. 15–14

1. FÉLIDŐ

Elek Gábor időkérése után a Ferencváros játéka feljavult, főleg támadásban, így a zöld-fehérek megérdemelten vezettek 30 percnyi játék után.
30. perc: Szekerczés büntetője hibátlan. Vége a félidőnek. 15–13
29. perc: Iljina
szépített, Kovacsiczot kiállították. 14–13
28. perc: Schatzl
a szélről eredményes. 14–12
27. perc: Szucsánszki
átlövése jó. 13–12
26. perc: Pena
első góljára Manaharova válaszolt. 12–12
25. perc: Iljina
hetesből bődületesen nagy gólt dobott. 11–11
25. perc:
Elek Gábort reklamálás miatt szóban figyelmeztette a játékvezető, Zácsikot pedig egy ütközés után ápolni kellett.
Most az oroszok kértek időt.
24. perc:
A Rosztov-Don vészkapussal támadott az emberhátrány miatt, a labdaszerzés után Szucsánszki az üres kapuba lőtt. 11–10
23. perc: Szekerczés most sem hibázott. 10–10
23. perc: Iljina lövésére elakadt Szikorában, a másik oldalon ismét hetes a Fradinak.
22. perc: Szekerczés bepattintotta Szedojkinának. 9–10
22. perc: Simkute kapott kétperces büntetést, a Fradi pedig hétméterest.
22. perc: Szikorán semmi nem múlt, egymás után másodszor védett nagyot.
21. perc: Simkute keze ismét elsült. 8–10
20. perc:
Zácsik passza után Schatzl szépít a bal szélről. 8–9
Elek Gábor időt kért.
19. perc: Davigyenko
góljával kettővel vezettek a vendégek. 7–9
19. perc: Zácsik bal alsóba tartó lövésére most figyelt Lunde.
18. perc: Szlivinszkaja ejtése után először vezet a Rosztov-Don. 7–8
18. perc: Iljina átlövésből nagy gólt ragasztott a jobb felsőbe. 7–7
17. perc: Szamoránsky
góljával ismét vezetett a Fradi. 7–6
17. perc:
Szucsánszki lövése célt tévesztett, de Manaharova sem talált be, Szikora az útját állta.
16. perc: Manaharova volt eredményes lerohanásból. 6–6
15. perc: Zácsik ismét a bal alsóba. 6–5
15. perc: Iljina elhúzott a Fradi védői mellett, majd kilőtte a hosszút. 5–5
14. perc: Zácsik
most esélyt sem adott Lundénak. 5–4
13. perc:
Kovacsicznak nagy szöge volt, de nem tudott túljárni Lunde eszén.
13. perc: Zácsik lövését Lunde leolvasta.
12. perc: Jól sáncoltak az oroszok, most Pena lövése vágódott le.
12. perc: Simkute hetesébe Szikora megint beleért, ám a labda bepördült. 4–4
10. perc:
Az oroszok kétszer is hibáztak támadásban, de ezt a Fradi nem tudta kihasználni.
9. perc: Szucsánszki és Zácsik lövését is blokkolták.
8. perc: Simkute hetesét Szikora nem tudta hárítani, bár nem állt tőle messze. 4–3
8. perc:
Pena lövését Lunde fölé paskolta.
7. perc: Schatzl válaszolt az oroszok góljára a bal szélről. 4–2
7. perc: Bobrovnyikova átlövésből köszönt be. 3–2
6. perc: Szekerczés Luca is értékesítette az első hetesét. 3–1
5. perc: Schatzl Nadine belül védekezett, Iljina hetesből szépített. 2–1
4. perc: Iljina kísérletét Szikora és a kapufa együttes erővel hárította, a másik oldalon Kovacsicz lövése találta el a kapufát.
4. perc: Kovacsicz Mónika is bemutatkozott. 2–0
3. perc:
Második támadásából sem szerzett gólt a vendégcsapat, Manaharova lövését Szikora Melinda védte bravúrral.
1. perc: Zácsik Szandráé volt a mérkőzés első gólja egy betörés után. 1–0
1. perc: A Ferencváros kezdte a mérkőzést!

A Ferencváros zöld, a Rosztov-Don szürke-kék mezben lépett pályára.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Ferencváros–Rosztov-Don női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online közvetítésénél!

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.21 00:05:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ilyés Feri már jó egy éve magyar válogatott volt, amikor azt találta mondani, még mindig leírhatatlan érzés, hogy belép az öltözőbe, és az áll az ajtaján, hogy HUN.

2018.01.19 23:02:29

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Az edzők előszeretettel hangoztatják, hogy a honosítást, a honosított játékosok szerepeltetését a kényszer szüli, hiányposztokra érkeznek a kiszemeltek.

2018.01.19 08:39:43

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A fizikai felkészítés fontossága, a védekezésbeli hiányosságok és a mentális tényezők az egyik, míg ígéretes fiatalok a másik oldalon.

2018.01.18 23:35:20

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NS-VÉLEMÉNY. Ezekben a gyötrelmes órákban nem könnyű felemelni a fejünket.

2018.01.17 16:35:47

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Varasd), MAROSI GERGELY

Válogatottunk az első félidő második felében elvesztette a fonalat, az extrát nyújtó Zdráhala végzett velünk.