Pena-gála, parádés Szikora – a Fradi simán megverte a Larvikot!

2016.01.16. 15:54
Penáék nagyot küzdöttek, és végül magabiztosan legyőzték a Larvikot (Fotó: Földi Imre)
A Ferencváros női kézilabdacsapata a Syma-csarnokban 30–27-re legyőzte a Larvikot a Bajnokok Ligája 1. számú középdöntős csoportjának második fordulójában, ezzel három pontra növelte előnyét a norvég csapat előtt a második helyen. A Fradi sikerének egyik fő letéteményese Nerea Pena volt, aki kilenc gólig jutott.

A veretlenségét az előző körben Oroszországban hagyó ferencvárosiak lassan lendültek támadásba a norvégok ellen, de Pena feltörte a Larvik-reteszt, sőt a 9. percben már három gólnál járt (4–2).

Az első negyedóra végéhez érve időt kellett kérnie Moennek, miután Zácsik óriási bombájával már négy gól volt a csapatok között (9–5). Pena a 15. percben megszerezte hatodik találatát is, egymaga annyinál járt, mint az egész vendégcsapat (10–6).

Ekkor kicsit felpörögtek a norvégok, főleg Kurtovic volt elemében, és a 19. percben Eleknek kellett taktikai eligazítást tartania, amiért egyre csappant az előny (10–9). Az intelmek hatottak, Szucsánszki a hátára vette a csapatot (14–10), és a játékrész hajrájában már hattal is mentek a hazaiak (18–12).

A fordulást követően Szikora lehúzta a rolót – volt, hogy két egymást követő hetes is kimaradt –, a 37. percben pedig 23–15-öt mutatott már az eredményjelző. A következő kilenc percben viszont teljesen megállt a Fradi a támadásban, és bár a vendégek is csak a nyáron Győrbe igazoló Nora Mörk heteseivel (ő speciel nem rontott) közeledtek, 23–18-nál már nagyon nagy szükség volt Pena újabb villanására.

Elek a 48. percben újra időt kellett, hogy kérjen, de a norvégok nem álltak meg, előbb négy (24–20), majd három gólra jöttek fel (26–23).

Kovacsicz ziccere és Szekerczés hetese után azonban új lendületet kapott a rengeteg kiállítást elszenvedő Ferencváros, Hornyák az 57. percben pedig elrendezte a legfontosabb kérdéseket (30–24). A hajrában még kozmetikáztak a norvégok, de ez már nem számított, a Ferencváros 30–27-re nyert, és három pontra növelte előnyét a riválissal szemben a 2. helyen.

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT
2. FORDULÓ
FTC RAIL CARGO HUNGARIA–LARVIK HK (norvég) 30–27 (19–14)
Syma-csarnok, 3100
néző. V: Krkacev, Kolevski (macedónok)
FTC:
SZIKORA – Kovacsicz 2, PENA 9, SZUCSÁNSZKI 4, Szamoránsky P. 2, Zácsik 2, Schatzl 1. Csere: Tomasevics (kapus), Szekeres, Mészáros 1, Szekerczés 3 (3), HORNYÁK D. 5, Szarka 1, Lukács, Cifra. Edző: Elek Gábor
LARVIK:
Hasanic – KURTOVIC 5, N. Mörk 7 (6), Hammerseng 3, Frafjord 4, Breistöl 1, T. Mörk 2. Csere: Molid Söbstad, I. Johansen, Breivang, EDIN 1, S. Solberg 3. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása.
5. perc: 1–2. 9. p.: 4–2. 12. p.: 6–5. 14. p.: 9–6. 19. p.: 10–9. 28. p.: 18–12. 35. p.: 22–14. 46. p.: 23–18. 49. p.: 25–20. 52. p.: 26–23. 56. p.: 29–24
Hétméteresek: 3/3, ill. 8/6
Kiállítások: 14, ill. 2 perc

Elek Gábor:
– Egy köpés majdnem megfordította a mérkőzést... Pedig végig hatalmas volt a kapusok közti különbség, támadásban is voltak nagyon jó szakaszaink, emellett végig küzdöttünk, volt hitünk, még akkor is, ha akadtak közben gyengébb időszakok is. Nagyon fontos győzelem ez, nyertünk három nyugodt hetet a következő BL-meccsig.
Tor Odvar Moen:
– Nagyon erős csapat a Ferencváros, az első félidő második felében ránk tudta kényszeríteni az akaratát, a második játékrész elején pedig támadásban nem sikerült nekünk semmi. Az utolsó húsz percben kézilabdáztunk úgy, ahogyan valójában tudunk.

A CSOPORT MÁSIK SZOMBATI MÉRKŐZÉSÉN
Thüringer HC (német)–HCM Baia Mare 23–25 (12–10)

6. Thüringer HC (német)615145–169–241

60. Szabálytalan zárás a norvégoknál, vége!
57.
Gro Hammerseng-Edin lövése a kapufáról a gólvonal környékére pattant, nem adják meg.
56. Szucsánszki
felkanyarodik és kilőtte a bal felsőt. 29–24
55.
Norvég belemenés.
55.
Szucsánszki bal alsóra tartó lövését óriási bravúrral védte a kapus.
54.
Időt kértek a norvégok.
54. Szekerczés
a jobb alsóba lőtt. 28–23
54.
Hornyák labdaszerzése után Szucsánszki harcolt ki hetest.
50.
Pena lövését védi a kapus, de a kipattanót pont Schatzlhöz húzta a védő, aki belőtte a kapuba. 26–21
50.
Cserébe szabálytalan zárás a túloldalon.
47. Edin
szépít, de újabb norvég gól nincs, az újabb ziccerét már védte Szikora. 24–19.
45.
Szucsánszki jobb felsőre tartó lövését védte a kapus.
45.
Frafjord a kapu mögé ejtett ziccerben.
44. Mörk
a léc alá lőtt. 23–17
44.
Újabb kiállítás, most Mészárost küldték ki.
43.
Szamoránsky kapott parádés bejátszást Penától, de kihagyja a ziccert.
42.
Kurtovicnak ebben a félidőben nem megy, most a jobb szélről fölé pattintott.
40.
Passzív miatt elvették, de legalább nincs kapott gól.
40.
Blokkolt Hornyák-lövés, kimaradó Edin-ziccer.
39. Edin
hetese is kimaradt, Szikora védett, majd visszarohanás közben fölé ütötte a labdát, és beleütött eközben a kapufába. Ápolni kell.
38. Kurtovic
szétlőtte a lécet, de visszaszerezte a kipattanót.
36.
Zácsik 10 méteres lökete ezúttal nem volt eredményes, Gro Hammerseng-Edin viszont a bal felsőbe lőtt. 22–15
36.
Szikora a lécre rúgta a labdát!
35. Pena
sokáig hallgatott, de most betörésből megszerezte a 7. gólját. 22–14
35.
Breistölnek nem megy, hét lövés, továbbra is egy gól.
34. Hornyák
is pihenhet.
34. Szekerczés
a bal felsőbe lőtt. 21–14
34. Nora Mörk
akadt össze Kovacsiczcal, hetes, két perc.

30.
Lukács kiszorított helyzetből a kapufát találta el.
30.
A hetest Mörk a kapuba vágta. 19–14
30. Szekeres
kapott újabb két percet – szövegelésért.
most eljutott a labda, és a kapuba is pattintott. 17–12
27. Megdobták a bírókat? Valamit nagyon reklamáltak a zsűriasztalnál.
22.
Szikora újabb védése után Hornyák jó sokat topogott, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 13–9
21. Szucsánszki
most betörésből is eredményes. 12–9
20. Szucsánszki
átlövésből szétlőtte a bal felsőt. 11–9
19.
Megrekedt kicsit a Fradi, jött is az időkérés.
19. Gro Hammerseng-Edin
megszerezte első gólját. 10–9
18.
Felállt fal ellen nem ment a norvégoknak, de Schatzl ziccere kimaradt.
7.
Három támadás is labdavesztéssel ért véget.
6.
A belemenés után Zácsik bombájához csak hozzáérni tudott a kapus. 3–2
5. Kurtovic
kanyarodott fel a jobb szélről, majd talált be, majd Pena lőtte ki a jobb felsőt. 2–2