Női kézi BL: a 16. percben tíz volt közte a Vardar–Larvikon

2016.04.02. 19:17
Ugyan előzetesen az egyik legkiélezettebbnek ígérkezett a Vardar Szkopje és a Larvik párharca a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, gyakorlatilag a visszavágóra lefutottá vált, miután az első meccsen a macedón bajnok 34–20-ra kiütötte ellenfelét.

A norvég együttes kétszer is megsemmisült a mérkőzésen: egyszer a találkozó elején, egyszer pedig a hajrában. Amandine Leynaud, a hazaiak kapusa elképesztő napot fogott ki, nem nagyon volt olyan norvég játékos, akivel szemben ne zárt volna pozitív mérleggel, a meccs elején különösen remekelt. Barbara Lazovics góljaival lépett meg a Vardar, a Larvik pedig olyan negatív spirálba került már a találkozó elején, ami eldöntötte az összecsapást: a 16. percben 11–1-et (!) mutatott az eredményjelző, a folytatásban csak azért küzdhetett a vendégcsapat, hogy a visszavágóra némi reményt harcoljon ki.

Nos, ez nem sikerült, mert Andrea Penezic vezetésével a Vardar a folytatásban is jócskán őrizte az előnyét, sőt, 25–18 után parádés hajrába is kezdtek a szkopjeiek, egy időkérés után 9–2-re nyerték meg az utolsó perceket, így pedig jószerivel készülhetnek a budapesti final fourra.