Ausztria kiütésével fél lábbal már Dániában Szucsánszkiék

2015.06.05. 20:20
A magyar válogatottnak összességében ennyire azért nem volt nehéz dolga (Fotó: Reviczky Zsolt)
A magyar női kézilabda-válogatott semmit sem bízott a véletlenre, az Ausztria elleni világbajnoki selejtező első mérkőzésén idegenben már az első félidőben nyolcgólos előnyt dolgozott ki, a végére pedig tizenhárom gólosra növelte előnyét, kialakítva a 33–20-as végeredményt. Németh András együttese ezzel hatalmas lépést tett a decemberi dániai viadal felé, amelyen már az olimpiai részvételért harcolnak a csapatok. A visszavágót június 13-án rendezik meg Győrben.

Nagyjából négy percig volt szoros a mérkőzés, Logvin kreatív megoldásaival 2–2-re álltak a felek, majd beindult a magyar henger, Erdősi révén villámgyorsan bepakolt négy gólt a magyar válogatott (2–6).

A 11. percre már másodszor kellett időt kérnie az osztrák kapitánynak, aki abban látta a gólszerzés könnyebbségének kulcsát, hogy a kapust lecserélve plusz mezőnyjátékost küldött be, ennek örömére Kiss Éva is beköszönt, és többször is csak a kapufa akadályozta meg az újabb kapusgólt (3–8). Erdősi tarthatatlannak bizonyult, a hazaiaknál pedig egyedül Logvin takarásból megeresztett löketei jelentettek veszélyt, így a 20. percre már kilenc gól volt a csapatok között (6–15).

Ezt követően sokáig egészen jól tartották magukat az osztrákok – persze, ehhez az sem ártott, hogy teljesen felforgatott sorokkal próbálkozott a magyar csapat –, a 32. perctől kezdve azonban ismét nyílni kezdett az olló (13–20), és Szucsánszki góljával már 13–25-öt mutatott az eredményjelző.

Bíró hetesölővé lépett elő, Mayer révén pedig már 31 gólnál járt a magyar csapat, pedig még csak a 46. percben jártunk (15–31).

Az utolsó negyedórában viszont teljesen megállt a támadógépezet, az MTK-t erősítő Blazek például három büntetőt is megfogott, a negyedik pedig fölé pattant, és ebben az időszakban már csak két találatot tudtunk szerezni – más kérdés, hogy ezzel együtt is fölényesen, 33–20-ra nyert a válogatott, amely így óriási lépést tett a dániai világbajnokságra való kijutás felé.

A visszavágóra június 13-án Győrben kerül sor.

NŐI KÉZILABDA
VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, 1. mérkőzés

Ausztria–Magyarország 20–33 (11–19)
Stockerau
, 1200 néző. Vezette: Florescu, Stoia (románok)
AUSZTRIA: BLAZEK, Grausenburger 2, K. Engel 2 (2), K. LOGVIN 5, Grigaite 2, MAGELINSKAS 5, Dedic 1. Csere: Herrmann (kapus), Budecevic 2, Kaiser, Rath, Kovács P., Schindler 1
MAGYARORSZÁG: Kiss É. 1,Kovacsicz 4,Triscsuk 1, SZUCSÁNSZKI 6, Szamoránsky P. 1, Tomori 3, ERDŐSI 7. Csere: BÍRÓ, Janurik (kapusok), Mészáros R. , Tóth G. 2 (2), BULATH 5, Schatzl, Such 1, Hornyák D. 1, Mayer 1
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 9. p.: 2–6. 15. p.: 5–11. 20. p.: 6–15. 24. p.: 9–17. 32. p.: 13–20. 36. p.: 13–23. 43. p.: 14–28. 47. p.: 16–31. 53. p.: 18–32. 57.p: 19–33
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 6/2

Visszavágó – június 13. 13.30, Győr: Magyarország–Ausztria (tv: Duna)
A párharc győztese vehet részt a 2015. december 5. és 20. közötti dániai olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

60.
Még a végén kettős emberelőnyben kapunk egy gólt. 20–33
60.
Triscsuk lövését is védte a kapus.
59. Tóth
hetesét is védi Blazek. A negyedik büntetőt is védte!
59. Hetes, két perc. Budecevic már nem jön vissza.
58.
Blazek nagyon jól véd, Schatzlnek ziccerből sem ment.
58.
Budecevic mellé lőtt, Hornyák nagyot kap, két perc. Rath.
57.
Megszakadt a magyar gólcsend, Such a szélről talál be. 19–33
57.
Rossz indítás.
56.
Janurik véd egyet, majd az osztrák kapus is.
55.
Rég volt hetes. Engel most a jobb felsőbe pattint. 19–32
53. Hetes hátán. Ezt Schatzl sem járt túl Blazek eszén.
kozmetikáz. 17–32
50. Such ziccert ront, fölé pattan a labda.
49.
Janurik véd, majd kiüti a pályáról a labdát. Bulath lő, gól. 16–32
48.
Tóth hetesét védi az MTK kapusa, Blazek.
48.
Tomori hetest és két percet harcolt ki. Budecevic pihen.
38.
Újabb lövést hárít a magyar kapus, a kipattanónál pedig osztrák fault.
37.
Kovács hetesét is kivédte Bíró!
36. Bulath lövése a kapufáról vágódott a kapuba. 13–23
36. Gyönyörű lerohanás végén ezúttal Erdősi ejtését lehúzta a kapus.
35.
Maratoni osztrák támadás után labdát szerzünk, indítunk és Erdősi újabb gólt szerez. 13–22

30.
Átlövésből érkezik a 11. osztrák gól, Magelinskas lőtt a bal felsőbe, a mi lehetőségünk kimarad. 11–19
30. Hornyák
futtából tüzelt a léc alá. 10–19
29.
Egy belemenést elnéznek, de Bíró véd.
29.
Tóth közelről fejbe lőtte Kaisert, akit ápolni kell.
küldik ki két percre, hetes.
26. A szélről szépítenek az osztrákok Grausenburger révén, Herrmann pedig belelendült. 10–17
26.
Teljesen felforgatott támadósorral próbálkozunk, Bulath lövését védi Herrmann.
25.
Időt kért Németh András.
25.
Az első osztrák hetes, Magelinskas büntetőjét viszont védi Bíró.
24. Magelinskas
verekedett össze egy gólt, Herrmann pedig véd egyet. 9–17
24.
Támadó szabálytalanság, újabb üres kapura lövés, de a kapufa megint véd.
23. Grigaite
szedi össze a labdát, és szépít, Tomori gyorsan felel. 8–17
22. Bulath
óriási góljával 7–16.
Bíró érkezik a magyar kapuba. Tóth pedig irányítani jött.
21. Logvin
takarásból nagyon jól lő, már a negyedik gólját szerzi. 7–15
20. Erdősi
nagyon él, lerohanásból lőtt a bal felsőbe. 6–15
19.
Mellé pattogó osztrák lövés után Kovacsicz a harmadik ziccerét már értékesíti. 6–14
16.
Triscsuk elsőre nem tud lőni, másodjára a kapufát találja el.
15.
Szép osztrák gól, megint Logvin volt eredményes, de a kapus nem jön vissza, így a középkezdésből könnyedén szerzünk újabb találatot. 5–11
15.
Kis közjáték, Kaiser előbb két percet kapott, aztán mégsem kellett kimennie.
12. Grigaite
pihen két percet, Kovacsicz újabb ziccert hagy ki.
12. Magelinskas
megtalálja az utat a kapuba. 4–8
11.
Megint beszélgetnek egyet az osztrákok.
11.
Újabb próbálkozás, de most a kapufa véd.
10.
Labdaszerzés, Kiss pedig az egész pályáról beveszi az üres kaput. 3–8
9.
Levitték a kapust, Budacevic pedig átlövésből él az emberfórral. Szucsánszki gyorsan felel. 3–7
9.
Jött is az osztrák időkérés.
9. Erdősi
most felkanyarodhatott, és ezúttal sem hibázott. 2–6
8.
Logvin újabb próbálkozását már védte Kiss, Erdősi pedig a bal szélről a rövid sarokba lőtt. 2–5
7. Nem tudunk élni a lehetőséggel, jöhet az ellenfél.
6.
Újabb magyar labdaszerzés, de Kovacsicz ziccere kimaradt, marad nálunk.
5. Triscsuk
remek lövése után labdát szerzünk, Szucsánszki rohan és a kapuba pattint. 2–4
4. Logvin
most takarásból lőtt, 2–2.
4. A hazaiak nem tudnak lőni, Szamoránsky pedig hetest harcol ki, Tóth Gabi magabiztosan értékesíti. 1–2
3. G
yorsan elvégzett szabaddobás után Tomori lőtt talpról a bal alsóba. 1–1
2. Logvin
test mellől, alulról lőtt köténybe. 1–0
1. Tomori lövése mellé száll, támadhat a házigazda.
1. A mieink kezdték el a mérkőzést.

ELŐZMÉNYEK

Nem kevesebb mint hét sérült játékosát kell nélkülöznie Herbert Müllernek, az osztrák női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányának a Magyarország elleni világbajnoki selejtezőn.

„A magyaroknak klasszis csapatuk van, bármilyen összeállításban problémánk lenne velük szemben, de ennyi sérülttel még tovább csökkentek az esélyeink. Irányítóban és átlövőben nagyon erősek, és megvannak a gyors szélsőik, akik megbüntetik a technikai hibáinkat” – mondta Herbert Müller az európai szövetség honlapjának.

A mieink Budapesten, majd Bükfürdőn készültek a vb-selejtezőkre. A kerettagok közül Kovacsics Anikó újra belázasodott, így nem is tudott edzeni, így valószínűleg ő lesz az egyik kimaradó Stockerauban. Az osztrákok legutóbb 2009-ban szerepeltek világversenyen, a kínai világbajnokság óta nem sikerült kvalifikálniuk magukat egyik nagy tornára sem, igaz, öt és fél évvel ezelőtt éppen a mieink mögött végeztek a 10. pozícióban, miután a helyosztón a magyar válogatott tizenhat gólos győzelmet aratott.

AZ OSZTRÁK KERET
Kapusok:
Petra Blazek (MTK), Melanie Herrmann (TPSG FA Göppingen)
Szélsők: Mirela Dedic (Hypo Niederösterreich), Romana Grausenburger (HSG Bensheim Auerbach), Carmen Reiss (UHC Müllner Bau Stockerau), Claudia Wess (Hypo Niederösterreich)
Átlövők: Marina Budecevic (Hypo Niederösterreich), Katrin Engel (Thüringer HC), Johanna Schindler (Union Korneuburg), Carina Stockhammer (Wiener Neustadt), Klara Stanic (MGA Fivers)
Irányítók: Kovács Patrícia (Hypo Niederösterreich), Kristina Logvin (BM Granollers), Laura Magelinskas (HSG Blomberg-Lippe), Franziska Rath (Union Korneuburg)
Beállók: Agnete Grigaite (Wiener Neustadt), Stefanie Kaiser (Hypo Niederösterreich)

A MAGYAR KERET
Kapusok: BÍRÓ Blanka (Ipress Center Vác), JANURIK Kinga (Érd), KISS Éva (Fehérvár KC)
Balszélsők: ERDŐSI Ildikó (Siófok-Galerius Fürdő), SCHATZL Nadine (Érd)
Balátlövők: BULATH Anita (Dunaújvárosi KKA), HORNYÁK Dóra (Ipress Center-Vác), TRISCSUK Krisztina (Dunaújvárosi KKA),
Irányítók: KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO), SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓTH Gabriella (Mosonmagyaróvár)
Beállók: MAYER Szabina (Fehérvár KC), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZAMORÁNSKY Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: PLANÉTA Szimonetta (Győri Audi ETO), TOMORI Zsuzsanna (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbszélsők: KOVACSICZ Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), SUCH Nelli (Siófok-Galerius Fürdő)
Szövetségi kapitány: NÉMETH András