Női kézi: a dán szövetség ezt írja a győri átlövő sérüléséről

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.09.24. 10:54
Mint szombaton megírtuk, térdsérülést szenvedett Anne Mette Hansen, a Győri Audi ETO női kézilabdacsapatának balátlövője a Siófok elleni bajnoki mérkőzésen. A dán szövetség pontosabb képet is festett a 23 éves játékos sérüléséről.

A szövetség közleménye azt írja, hogy Hansen részleges hátsó keresztszalag-szakadást szenvedett. Mikkel Hjuler, a válogatott fizioterapeutája ugyanakkor még nem tudja, mindez mennyi kihagyással jár majd, de az nyilvánvaló, hogy az átlövő nem léphet pályára a soron következő, Szlovénia és Izland elleni Európa-bajnoki selejtezőkön. szövetség közleménye azt írja, hogy Hansen részleges hátsó keresztszalag-szakadást szenvedett. Mikkel Hjuler, a válogatott fizioterapeutája ugyanakkor még nem tudja, mindez mennyi kihagyással jár majd, de az nyilvánvaló, hogy az átlövő nem léphet pályára a soron következő, Szlovénia és Izland elleni Európa-bajnoki selejtezőkön.

„Nem örültünk a hírnek, és persze Anne Mette miatt is sajnáljuk az esetet. Még épphogy csak elkezdte a szezont az új csapatával, és máris megsérült" – mondta Klavs Bruun Jörgensen, a dán válogatott szövetségi kapitánya.

A győriek egyelőre csupán annyit közöltek, hogy Hansenre további kontrollvizsgálatok várnak, miután visszatér Győrbe, s csak utána tudnak nyilatkozni a pontos sérülésről és a várható kihagyásról.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
1 órája

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
20 órája

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43

Per Johansson: A következő szezonban sokkal erősebben fogunk visszatérni!

Kézilabda
2026.06.08. 21:06

Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait

Kézilabda
2026.06.08. 19:51
Ezek is érdekelhetik