Női junior kézi-vb: 13 góllal nyert a magyar csapat

2018.07.04. 19:29
A portugálok csak a második félidő elejéig tartották a lépést (Fotó: keziszovetseg.hu)
A magyar női junior kézilabda-válogatott a második csoportmérkőzését is megnyerte a debreceni világbajnokságon. A mieink 33–20-ra győzték le a portugálokat.

A házigazda magyar csapat a vb nyitó mérkőzésén 27–24-re nyert Brazília ellen, a portugálok pedig a Montenegrótól elszenvedett 30–23-as vereséggel kezdtek.

Simának indult a Főnix Csarnokban megrendezett meccs, és sima is lett, közben azonban volt egy rosszabb periódusa Golovin Vlagyimir együttesének. A mieink 7–2-re elhúztak az elején, innen azonban 8–8 lett, de a szünetben 13–11-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején a portugálok még tartották magukat egy darabig, aztán 21–15 ide, majd egy nyolc nullás sorozattal Háfra Noémiék eldöntötték a küzdelmet (29–16). A vége 33–20 lett; az immár két győzelemmel álló magyar válogatott az elefántcsontpartiak visszalépése miatt legközelebb csak szombaton lép pályára, Montenegró ellen.

NŐI JUNIOR KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, DEBRECEN
2. FORDULÓ
A-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 33–20 (13–11)
Debrecen, Főnix Csarnok. V:
Antics, Jakovljevics (szerbek).
MAGYARORSZÁG: Hlogyik, Binó, Suba (kapusok), Fodor 1, Faluvégi, Giricz 1, Háfra 7, Hornyák, Kácsor 5 (2), Klujber 3 (1), Kuti 4, Lakatos 4, Márton 5, Pásztor 1, Szabó K., Tóvizi 2. Szövetségi edző: Golovin Vlagyimir.
PORTUGÁLIA: Ursu, Cardoso, Cortes (kapusok), Almeida, Araujo 1, Azevedo 2, Goncalves 1, Justino, Minciuna 2, Monteiro, Morais 1, Oliveira 4 (1), Periquito 1, Resende 4 (1), Ruela, Sousa 4. Szövetségi edző: Ana Seabra.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.
Golovin Vlagyimir:
– Azt játszottunk, amit elterveztünk, csak néhol hiba csúszott a gépezetbe, s ezt megbüntette az ellenfél. Az első félidőben bizonytalanul játszottunk, ezért a szünetben azt kértem a lányoktól, hogy továbbra is azt játsszák, amit eddig, amit megbeszéltünk, csak nagyobb koncentrációval.

Brazília–Norvégia 20–25 (8–13)