Nincs csabai bravúr, döntős a Győr

2010.04.21. 19:51
Hiába gyötörték a csabaiak Mravikovát (középen), hat gólt dobott a szélső (Fotó: Gy. Balázs Béla)
A Győr női kézilabdacsapata idegenben is könnyedén, 30–22-re nyert a Békéscsaba ellen a bajnoki elődöntőben, így a párharcot 2–0-ra megnyerve bejutott a fináléba, ahol a Debrecen lesz az ellenfele.

A Békéscsaba szerette volna kihasználni a győriek fáradtságát – az ETO két kőkemény mérkőzést játszott a Valcea ellen a Bajnokok Ligájában, a romániai túrát ráadásul busszal tette meg –, ám éppen a hazaiak kezdtek felettébb álmosan és dekoncentráltan. A Győr már a találkozó elején elhúzott, a csabaiak első találatára a 8. percig kellett várni.

A félidő második felében úgy tűnt, hogy magára talál Mátéfi Eszter csapata, ám a játékrész hajrája ismét az ETO-nak sikerült jobban, így a címvédő megnyugtató előnnyel vonulhatott pihenőre.

A fordításban még reménykedő hazai szurkolók lelkesedése a második félidő elején végleg elszállt, mivel kedvenceik ahelyett, hogy felzárkóztak volna, még nagyobb hátrányba kerültek. A Rába-parti csapat ezen a mérkőzésen is megmutatta, hogy hazai porondon szinte lehetetlenség legyőzni. Ennek ellenkezőjét a Debrecen bizonyíthatja be, amely a döntőben találkozik majd Pálingerékkel.

A hazai pályán végül nyolc góllal kikapó Békéscsaba pedig a bronzérem megszerzésével vigasztalódhat, bár a Vác ellen ugyancsak rettentő nehéz dolguk lesz a lila-fehéreknek.

NŐI KÉZILABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
MONDI BÉKÉSCSABAI ELŐRENKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 22–30 (9–14)
Békéscsaba, 1800 néző. V: Horváth P., Marton
BÉKÉSCSABA: TÓTH ZS. – Bódi 5 (1), Nyikolajenko 3, Rácz 4, Tóth K. 2, SZEKERES 5, Kelemen 1. Cs: Veress, Futaki (kapusok), Hajduch, Gávai, Cifra 2, Kovács A., Zsilák. Edző: Mátéfi Eszter
GYŐR: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 6, Hornyák 1, Spiridon 2, Amorim 3, Görbicz 3 (3), Vérten 1. Cs: OGUNTOYE (kapus), KOVACSICS 4 (2), Bradeanu 3, Orbán 3, Mayer 3, Hosszú 1 (1). Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 8. p.: 0–3. 13. p.: 1–7. 17. p.: 4–8. 21. p.: 4–11. 26. p.:8–11. 34. p.: 9–16. 41. p.: 12–21. 45. p.: 15–21. 50. p.:15–26
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill.8/6
A párharc végeredménye: 2–0 a Győr javára.

Mátéfi Eszter: – Gratulálok a győrieknek a döntőbe jutáshoz. Innentől kezdve mi most már a bronzmérkőzésre koncentrálunk.
Konkoly Csaba: – Végig uraltuk a mérkőzést, támadásban és védekezésben egyaránt. Örülök, hogy elkezdtünk kijönni a BL-elődöntő okozta letargiából.