A Veszprémnek nem okozott gondot a Kielce

2009.10.17. 19:08
Végig vezetve 33–26-os győzelmet aratott az MKB Veszprém a Kielce ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 3. fordulójában. Már a 6. percben öt góllal vezetett a magyar csapat, amely végig tartani tudta előnyét, és végül magabiztosan nyert.

Renato Sulic a Veszprém egyik legjobbja volt (Fotó: Török Attila)

Alapjába véve kötelező volt a győzelem a Veszprém számára, ám figyelmezető volt, hogy a Kielce pontot rabolt a Löwen otthonából, ahol a magyar csapat vereséget szenvedett egy fordulóval korábban.

Ezzel mit sem törődve a veszprémiek 1–1 után zsinórban öt gólt lőve – ebből hármat Renato Sulic vállalt – 6–1-re elléptek, Bogdan Wenta, a vendégek edzője így már a 7. percben kénytelen volt időt kérni.

Ideiglenesen ez megoldást jelentett a lengyelek problémájára, ugyanis 7–4-re felzárkóztak, ám Dejan Perics ezután ismét elkapta a fonalat, az Iváncsik testvérek vezérletével pedig megint elhúzott a hazai csapat.

A vendégek Daniel Zoltak és az ukrán Vitalij Nat góljaival próbálták tartani a lépést, ez részben sikerült is nekik: a szünetben 16–11 volt az állás.

A második játékrészben a Veszprém nem tudta jelentősen tovább növelni előnyét, ám 5-6 góllal folyamatosan ellenfele előtt járt. Iváncsik Tamás helyén ekkor már Gulyás Péter szerepelt a jobb szélen, aki hamar felvette a mérkőzés ritmusát, második góljával 21–14 volt az állás a 40. percben.

Hiába próbálkozott a lengyel gárda faragni a hátrányán, nem tudott közelebb kerülni a magyar bajnokhoz. Az utolsó tíz percben Marko Vujin góljaival tartotta előnyét a Veszprém, amely végül 33–26-ra nyerte meg az összecsapást.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
B–CSOPORT, 3. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM KC–KS VIVE TARGI KIELCE 33–26 (16–11)
Veszprém Aréna, 5000 néző. V: Kouz, Zhoba (ukránok)
VESZPRÉM: PERICS – Iváncsik T. 2, SULIC 7, Lapcsevics 1, LUSNYIKOV 2, TERZICS 4, Iváncsik G. 3. Csere: VUJIN 7, EKLEMOVICS 1, Pérez 3, Sesum, GULYÁS 3, Vilovszki
KIELCE: Cleverly – Piwko 1, Jurasik 2, ROSINSKI 5, STOJKOVIC 7 (2), Konitz 1, NAT 4. Csere: Kubisewsky (kapus), Zoltak 3, Grabarczyk 1, Knudsen 2 (2), Kuchczynski, Glinski, Krieger
Az eredmény alakulása: 6. p.: 6–1. 18. p.: 13–5. 22. p.: 13–8. 27. p.: 16–10. 34. p.: 17–13. 39. p.: 21–14. 45. p.: 23–19. 50. p.: 26–22. 55. p.: 29–24
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 5/4