Nem bírta a győri tempót a Békéscsaba

2010.11.03. 19:49
Simán nyert a bajnok Győr a mély hullámvölgyben lévő Békéscsaba otthonában a női kézilabda-bajnokság 9.  fordulójában. A két dobogóst felvonultató Ferencváros–DVSC összecsapást óriási izgalmak közepette a majdnem 40 percig hátrányban játszó fővárosiak nyerték meg, és elléptek ellenfelüktől.

(Fotó: Grnák László)
Hiába tűnt olykor szigorúnak a lila-fehérek védőjátéka, nem lehetett megállítani Eduarda Amorimékat (Fotó: Grnák László)

Remekül kezdett az ETO, és már 3–0-ra is vezetett, amikor kissé magukra találtak a hazaiak. Veress Zsuzsanna védéseinek, Kelemen Éva bravúrosan megszelídített passzának is köszönhetően visszakapaszkodott a Békéscsaba, amelynek ezekben a percekben a nyitott védekezése is remekül működött.

Negyedóra elteltével, 4–6 után azonban még nagyobb sebességbe kapcsolt a Győr. Katrine Lunde-Haraldsen jól védett, előtte sem engedték kibontakozni a hazaiakat a vendégek, így egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között, ráadásul az ETO még néhány szerencsés, megpattanó gólt is lőtt – de enélkül is megérdemelten vezetett.

A félidőben Görbicz Anita időn túli 7-es góljával 16–8 volt a vendégek előnye, és a második félidőre sem változott semmi: a győri szurkolótábor a 37. percben, 20–10-nél számolt először tízet a hazaiakra. Konkoly Csaba már a hétvégi, a horvát Podravka Koprivnica elleni találkozóra is tartalékolva cserélgette a játékosait, és a korábban gyámoltalanul támadgató csabaiaknak is futotta egy-két szép megoldásra, így egy darabig nem nőtt tovább a különbség.

A hajrára aztán kicsit még szépített is valamelyest a korrektül küzdő hazai csapat, így végül 28–22 arányban nyert a Győr, és továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.

A nap másik mérkőzésén a tabella harmadik helyezettje, a Ferencváros a második Debrecent fogadta. A DVSC az első félidőben a kezében tartotta az összecsapást, a szünetben három góllal vezetett. Aztán a Ferencváros belelendült, s a 40. percben átvette a vezetést.

Úgy tűnt, hogy a hajdúságiak végül nagy verést kapnak, de az utolsó percekre összeszedték magukat, és szorossá tudták tenni a végeredményt.

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
BB-BÉKÉSCSABAI ELŐRE–GYŐRI AUDI ETO KC 22–28 (8–16)
Békéscsaba, 1800 néző. V: Horváth P., Marton
BÉKÉSCSABA: Veress – Bódi 1, Szekeres 1, Kamper 3, Tóth K. 2, Glusica 2, Kelemen 2. Cs: Futaki (kapus), Nyikolajenko 2 (1), DRÁVAI 4, CIFRA 4, Gávai 1, Hajduch. Edző: Mátéfi Eszter
GYŐR: LUNDE – MRAVIKOVÁ 4, Hornyák, Spiridon 2, AMORIM 4, Bradeanu 5 (2), Vérten 3. Cs: PÁLINGER (kapus), Szegedi, Görbicz 4 (3), Orbán, Mayer 1, GROS 4, Kovacsics A. 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–4. 8. p.: 3–4. 12. p.: 3–6. 17. p.: 4–9. 23. p.: 6–12. 36. p.: 10–18. 40. p.: 10–21. 48. p.: 15–23. 54. p.: 16–28
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/5
Mátéfi Eszter: – A mérkőzés utolsó szakaszában játszottunk elfogadhatóan. Csapatomtól a folytatásban hasonló küzdést és akaratot várok, továbbá újabb felemelkedést.
Konkoly Csaba: – Nagyon összefogottan, koncentráltan, jó ritmusban játszottunk, s elég gyorsnak is tetszett a csapat. A végjátékban egyéni hibáink miatt feljött és szépített a Békéscsaba.
FTC-JÓGAZDABANK–DVSC-KORVEX 28–27 (14–17)
Kőbányai út, 1000néző. V:Dobrovits, Tájok
FTC: Abramovics – Kovacsicz 3, Németh Cs., SZUCSÁNSZKI 5 (1), Szamoránsky P. 3, TOMORI 8 (1), Szarka A. 2. Csere: Pastrovics (kapus), Balogh Ba. 1, Dajka 2 (1), Szádvári, TRUFÁN 4, Bari-Nagy. Edző: Elek Gábor
DVSC: Triffa – Csáki 1, Sopronyi 3, Szabó V. 1, HORNYÁK D. 5 (1), BULATH 11 (3), JUHÁSZ G. 4. Csere: Kiss É. (kapus), Slakta, Kazai, Karalyos, Bognár B. 2 (1), Bakos. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–1. 12. p.: 3–7. 19. p.: 8–11. 25. p.: 12–13. 33. p.: 15–19. 42. p.: 20–20. 51. p.: 26–21. 55. p.: 28–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5
Elek Gábor: – Küzdelmes mérkőzésen, nem jó játékkal, de hatalmas szívvel és akarattal, valamint közönségünk hathatós támogatásával sikerült győznünk, ezért ezt a sikert nekik ajánlom.
Köstner Vilmos: Nagyon jó első félidőt produkáltunk, ha nincs Tomori, behozhatatlan különbségre teszünk szert. A második félidőben aztán Tomori is maradt meg a többiek is belelendültek, így visszaeső csapatom csupán szorosra tudta menteni a nyerhető meccset.