Nem bírt a Győr a „román válogatottal”

2009.11.08. 19:40
A Győri Audi ETO KC négy góllal 26–22-re kapott ki idegenben a román Valcea otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 3. fordulójában.

Eduarda Amorim (balra) góljai is kevésnek bizonyultak a Valcea legyőzéséhez

Mivel a Győr kikapott az első fordulóban a Zvenyigorodtól, ezért abban a tudatban utazott el Romániába, hogy ahhoz, hogy növelje továbbjutási esélyeit, illetve újra a saját kezébe vegye a sorsát, nyernie kell idegenbeli mérkőzésen is.

A feladat ugyanakkor nem ígérkezett könnyűnek, mivel a Valcea tulajdonképpen megegyezik a román válogatottal, amely pedig a világ élvonalába tartozik. Nem is indult túl jól a mérkőzés a Győr szempontjából, a románok négygólos előnyre tettek szert a félidő közepére (6-2).

Ezután összeszedte magát a magyar csapat, és Eduarda Amorim valamint Kovacsics Anikó góljaival fordítani tudott (10-12). A félidő utolsó perceiben megint több hibát vétettek Pálingerék, így a Valcea egyenlíteni tudott.

A hazaiaknál Maier és Neagu volt a legeredményesebb, míg nálunk Amorim és Kovacsics mellett Vérten Orsolya talált legtöbbször a kapuba.

Szorosan folytatódott a második játékrész is, bár két-három góllal a románok vezettek egészen a hajráig. Tíz perccel a vége előtt, 20-20-nál Győr utolérte a Valceát.

Az utolsó tíz percet és így a mérkőzést azonban 6-2-re hozta a hazai csapat, így megőrizte hibátlan mérlegét a BL-ben, a Győrnek pedig három fordulója van rá, hogy odaérjen a továbbjutást jelentő első két hely valamelyikére.

NŐI KÉZILABDA BL
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
OLTCHIM VALCEA (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–22 (13–13)
Valcea, 2500 néző. V: Lovric, Petkovic (horvátok)
VALCEA: UNGUREANU – Maier 4 (2), Luca, Lecusanu 3 (2), Manea 1, NEAGU 7, PUSCASU 4. Csere: Tolnai (kapus), Vadineanu 3 (3), Shymkute, STANCA 2, Szűcs G., Vaschcuk, Nechita 2
GYŐR: PÁLINGER – Mraviková, Hornyák Á. 2, Bradeanu 1, Spiridon 1, Tomori 2, Vérten     4 (1). Csere: Oguntoye (kapus), AMORIM 7, Kovacsics 4 (3), Mayer 1, Orbán A., Szegedi
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 7. p.: 4–1. 12. p.: 6–2. 14. p.: 6–5. 16. p.: 8–5. 19. p.: 10-.–9. 27. p.: 10–12. 33. p.: 15–13. 39. p.: 18–15. 46. p.: 20–17. 49. p.: 20–20. 55. p.: 23–20
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 6/4

1. Valcea (román)  3 3 0 0 84-73    11 6
2. Zvezda (orosz)  3 1 1 1 86-85   1 3
3. GYŐR 3 1 0 2 80-88   -8 2
4. Itxako (spanyol)  3 0 1 2 77-81   -4 1