Négy góllal győzött a Mátéfi-csapat Hollandia ellen

2011.04.23. 14:28
Görbicz Anita az első félidőben remekül irányította a magyar csapatot (fotó: Szabó Miklós)
A magyar női kézilabda-válogatott 28–24-re legyőzte Hollandiát Dabason a Batta-kupa felkészülési torna második játéknapján. A mieink holnap Brazília ellen játszanak az első helyért.

Hollandia – néhány évvel ezelőtt kötelező ujjgyakorlatként fogalmazhattuk meg a narancsmezesek elleni mérkőzést, ám a decemberi lillehammeri hatalmas pofon (19–27) után a szoros győzelem is ideális célkitűzésnek tűnt.

Dabason a mieink jól kezdtek, a hollandok csak hat perc után, 3–0-s állásnál szerezték meg az első találatukat, majd a folytatásban is folyamatosan Mátéfi Eszter lányainál maradt az előny. Az ellenfél védekezése messze nem volt olyan összeszedett és kemény, mint az Európa-bajnokságon, igaz, teher nélkül a mieink is sokkal hatékonyabban működtek támadásban.

Mátéfi Eszter sokat forgatta csapatát, Kovacsicz Mónika helyére három gólja ellenére gyorsan jött Bódi Bernadett, a régi-új embernek számító Ferling Bernadett is hamar betalált, és Rédei-Soós Viktória személyében újoncot is avatott a szövetségi kapitány.

A hollandok 10–5 után feljebb zárkóztak, de a magyar támadások sikeréhez jó alapot nyújtottak Pálinger Katalin védései, akinek remek indításai után Vérten Orsolya is megkezdte a gólgyártást, a szünetre így 17–13-mal fordultak a csapatok.

A második játékrész elején a hollandok Maura Visser vezetésével közelebb kerültek a magyar csapathoz, mire a mieink nyitott védekezéssel is próbálkoztak, ám a több eladott labda miatt hátul megnőtt a kiszolgáltatott helyzetek száma.

A hollandok feljöttek két gólra is, ennél közelebb azonban nem engedték őket Szucsánszki Zitáék, akik végül a hajrábeli technikai hibák ellenére is magabiztosan, 28–24-re nyertek, így holnap a torna első helyéért lépnek pályára Brazília ellen.

NŐI KÉZILABDA, BATTA-KUPA
2. JÁTÉKNAP
MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 28–24 (17–13)
Dabas, 1000 néző. V: Bonifert, Oláh
MAGYARORSZÁG: PÁLINGER – KOVACSICZ 5, Tomori 1, Görbicz 4 (3), SZAMORÁNSKY P. 3, Szucsánszki 4, Vérten 3. Csere: Herr O. (kapus), Szabó V., Bódi 2, Rédei-Soós, FERLING 3, Hornyák Á., Juhász G. 2, Kovacsics 1, Herr A. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter
HOLLANDIA: Roelofs – MALESTEIN 4, Van der Heijden 1, VISSER 5 (4), Groot 3, Snelder 2, Polman 3. Csere: Van der Wal (kapus), Van der Wissel 2, Abbingh, Lamein 1, Bont 3, Karsten, De Haze. Szövetségi kapitány: Heng Groener
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–0. 8. p.: 4–3. 14. p.: 10–4. 21. p.: 11–9. 26. p.: 16–11. 35. p.: 19–16. 45. p.: 22–20. 50. p.: 26–22. 55. p.: 27–23
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Mátéfi Eszter: – Nagyon hasznos meccs volt, hiszen december óta nem volt válogatott mérkőzésünk. A lányok egész héten nagyon jól dolgoztak, ezért is vártam, mit mutatnak élesben. Most az volt a fontos, hogy az új és visszatérő játékosokkal kiegészülve tudtuk gyakorolni a különféle felállásokat. Az első félidőben a támadójáték, a másikban a nyitott védekezés sikerült jól, de a balkezeseink lehettek volna bátrabbak.
Heng Groener: – Hasznos tesztmérkőzést játszottunk a világbajnoki selejtezőkre készülve. A Brazília elleni meccsen nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, de Magyarország túl erős volt nekünk. Ennek ellenére nagyot küzdöttünk, nem adtuk fel, és a második félidő már jobban is sikerült, mint az első.