Nagy vereségbe szaladt bele otthon a Veszprém

2011.11.27. 18:39
Pérezék (a labdával) a Silkeborg ellen javíthatnak (Fotó: Czerkl Gábor)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójában az MKB Veszprém súlyos vereségbe szaladt bele hazai pályán a német Füchse Berlinnel szemben, az ellenfél kilenc góllal, 33–24-re bizonyult jobbnak, amivel visszavágott a korábbi botlásáért.

Mocsai Lajos vezetőedző csapata november 16-án parádés játékkal nyert 29–24-re a Berlin otthonában, most megint a német csapat következett. A meccs előtt úgy nézett ki a képlet, hogy ha Veszprémben is nyerni tud az MKB, úgy szinte biztos, hogy a csoport első vagy második helyén zár, azaz kedvező helyzetből várhatja majd a nyolcaddöntő sorsolását. Mint utóbb kiderült, ehelyett inkább besűrűsödött a mezőny.

STATISZTIKA
Veszprém Berlin
16/49 (32.7 %) Védés/lövés 20/44 (45.5 %)
Gól/indítás 6/6 (100 %)
2/5 (40 %) Gól/szél 6/9 (66.7 %)
12/26 (46.2 %) Gól/átlövés 13/24 (54.2 %)
4/6 (66.7 %) Gól/beálló 6/7 (85.7 %)
5/6 (83.3 %) Gól/betörés 2/3 (66.7 %)

Ahogy az várható volt, az erőszakosságáról híres németek ezúttal már sokkal összeszedettebben játszottak, és rögtön magukhoz is ragadták a vezetést. Mirsad Terzic már a kezdés után kézsérülést szenvedett, és le kellett cserélni, így a korábbi forgatókönyvekkel ellentétben Pérez már korán szerephez jutott. Ha pedig már ott volt, akkor megfordította csapatának az állást, amihez persze kellettek Alilovic védései is.

A túloldalon is történt egy kényszerű csere, Petr Stochlt találta fejbe egy Pérez-bomba, aminek következtében Silvio Heinevetternek kellett beállnia a kapuba. Egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán Alexander Petersson vezérletével visszavette a vezetést a vendég együttes. Pérez mellett Császár Gábor vitte a hátán a Veszprémet, amely ugyan ideiglenesen ismét felzárkózott, de elég volt néhány labdaeladás, hogy a németek elhúzzanak (10–14). Mocsai Lajos hiába kért időt, az utolsó találat így is az ellenfélé volt a félidőben.

A hazaiak úgy mentek el szünetre, hogy a közönség „ébresztőt" kiabált. Volt ok az aggodalomra, hiszen főleg az utolsó negyedóra nem emlékeztetett a másfél hete idegenben mutatott játékra.

A folytatásban Ilyés Ferenc góljai teremtették meg az esélyt az egyenlítésre, de előbb Császárt szórták ki két percre, amiből jól jött ki a Berlin, majd 16–19-nél a hazai csapat is elrontott egy emberelőnyt, elszalasztva az esélyt a „kompenzálásra”. A Veszprém saját magának köszönhette, hogy nem sikerült feljebb zárkóznia, sőt hiába lendült bele fokozatosan Vujin is, a különbség csak tovább nőtt. Ezen a tendencián már Mocsai tanácsai sem segítettek, a magyar csapat kicsit összezuhant a hajrára, így végül kilenccel nyert a Berlin, szorossá téve a csoport állását. Az első hely így minden bizonnyal elúszott, de a második még meglehet a magyar bajnoknak.

A Veszprém legközelebb jövő vasárnap lép pályára az eddig pont nélküli dán Silkeborg otthonában, és kötelező számára a győzelem megszerzése.

Mocsai Lajos, az MKB vezetőedzője: „Amit elterveztünk, azt gyorsan felborította Terzic sérülése. Pérezt már hamar pályára kellett küldeni. Persze nem csak ezen múlott, mert sajnos a szélső játékunk sem volt megfelelő, és a németek a belső területekre kényszerítettek bennünket. Ha nem volt jó a lövésünk, gyorsan leindítottak minket, és ezekből sok gólt dobtak. Megértem a szurkolók elégedetlenségét, nem ehhez szoktak hozzá, de sajnos ma a Berlin lényegesen jobb volt, és kihasználta a gyengébb teljesítményünket. Előre kell néznünk, mert nagyon szoros a csoportunk."
Dagur Sigursson, a berliniek vezetőedzője: „Fontos két pontot szereztünk Európa egyik legnagyszerűbb csarnokában. A sikerünkhöz az kellett, hogy jól felkészültünk ellenfelünk játékából, és ezen kívül kihasználtuk a hibáit.”
FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM–FÜCHSE BERLIN (német) 24–33 (10–15)
Veszprém, 5000 néző. V: Denzt, Reibel (franciák)
Veszprém: ALILOVIC – Iváncsik T., Sulic 3, Laluska, ILYÉS 5, Terzic, Iváncsik G. Csere: Liszkai (kapus), PÉREZ 4, Vujin 7 (1), Schuch, Császár 4, Vilovszki, Gulyás, Korazija 1.
Berlin: P. STOCHL – Richwien 1, PETERSSON 6, Jaszka 3, LAEN 7, CHRISTOPHERSEN 5, Nincevic 2. Csere: HEINEVETTER (kapus), LÖFFLER 6, Spoljaric, Pevnov 1, ROMERO 2, Steinbacken, Bult, Sellin.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 4–2. 16. p.: 5–7. 20. p.: 7–7. 26. p.: 8–10. 38. p.: 15–17. 44. p.: 16–20. 47. p.: 18–20. 52. p.: 19–25. 58. p.: 22–30
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. –