Nagy meccs, drámai szegedi vereség Svédországban

2017.11.26. 18:49
Szoros meccsen kapott ki a Szeged (Fotó: Imago)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 9. fordulójában a Mol-Pick Szeged 33–32-es vereséget szenvedett a Kristianstad otthonában.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 9. FORDULÓ
A-CSOPORT
Kristianstad (svéd)–Mol-Pick Szeged 33–32
(16–13)
Kristianstad, 4600 néző. V: Solaris, Licis (lettek)
KRISTIANSTAD: KAPPELIN – Sörensen, LAGERGREN 12, Arnarsson 2, Gudmundsson 2, Freiman 2, HALLÉN 3
Csere: L. Larsson (kapus), HENNINGSSON 4, J. Larsson, LIPOVAC 4, Chrintz 2 (2), Jónsson 2
Edző: Ola Lindgren
SZEGED: SEGO – Sostaric 2, Balogh Zs. 7 (5), Skube 2, Bánhidi, Gorbok 1, Källman 3
Csere: Blazevic, GABER 5, Sigurmannsson, BUNTIC 6, Zsitnyikov, BODÓ 6
Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–1. 16. p.: 8–4. 23. p.: 9–9. 27. p.: 14–11. 34. p.: 19–16. 38. p.: 20–20. 43. p.: 24–23. 48. p.: 24–26. 51. p.: 26–27. 57. p.: 31–28. 58. p.: 32–30
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5

Löwen–Vardar Szkopje 21–21 (11–11)

Bár Sostaric révén a Szeged dobta az első gólt, a Kristianstad kezdte jobban a mérkőzést, mert a 7. percben már 6–2 volt oda.

Marin Sego remek védései is kellettek, hogy a Szeged lassan felzárkózzon. 9–9-nél utolértük a svédeket, de Albin Lagergrent nem tudta tartani Juan Carlos Pastor csapata. Lagergren az első félidőben nyolc gólig jutott, s emiatt is fordulhatott elő, hogy ez a 30 perc a Kristianstad 16–13-as előnyével zárult.

A második félidőben a Szeged nem csupán futott az eredmény után, mert szívós munkával, Sego, Balogh, Buntic, Gaber és Bodó remeklésével fordított, és már 26–24-re is vezetett. Ám hiába tűnt egyre jobban fáradtnak a Kristianstad, összekapta magát, és jobb hajrával meg tudta nyerni a találkozót.

A Kristianstad legjobbjaként Lagergren 12 gólig jutott, Balogh hétnél állt meg. A svéd gárda nagyon értékes győzelmet ért el a továbbjutás szempontjából. A Szeged kvalifikációját a kieséses szakaszba azért nem fenyegeti veszély.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

60. perc: lenne még pár másodpercünk az egyenlítésre, de jól védekezik a Kristianstad. 33–32 a vége…

60. perc: Jonsson belövi a ziccert. 33–32

60. perc: labdaszerzés, Buntic góóóóól! 32–32

59. perc: Bodó gyorsan eredményes 32–31

58. perc: Lipovac ziccere. 32–30

58. perc: Sego véd, majd az ellentámadás végén Gaber beállóból bedobja!!! 31–30

57. perc: Buntic szépít. 31–29

57. perc: mi hibázunk, a Henningsson nem. 31–28

56. perc: Lagergren oldja fel a passzív játék veszélyét egy hatalmas bombával. Már 12 gólos. 30–28

55. perc: Lipovac nagyon szép gólt ért el beállóból, szerencsére Gaber is bedobja. 29–28

54. perc: ziccert rontunk, a svédeké a labda.

53. perc: eladjuk a labdát, Lagergren meg bedobja… 28–27

53. perc: Balogh nagyszerű mozdulattal szerzi vissza a labdát.

52. perc: Hallen egyenlít 27–27

51. perc: Balogh gyorsan visszaszerzi a vezetést, majd Sego véd bravúrral. 26–27

50. perc: rossz védekezés, Freiman nem hibázza el a ziccert 26–26

49. perc: Jonsson szépít, majd kiegészül a Szeged. 25–26

48. perc: kapus nélkül támad a Szeged. Buntic mekkora gólt dob 10 méterről! 24–26

47. perc: Sostaric két percre kimegy mezhúzásért. Henningsson a kapufát találja el.

46. perc: Gyönyörű bejátszás, svéd szabálytalanság, magyar hetes. Balogh persze hogy bevágja! 24–25

45. perc: Balogh újra eredményes hetesből. 24–24

44. perc: Hallen is eredményes, megint a Kristianstadnál az előny. 24–23

43. perc: Lagergren… A tizedik gólja. Soha nem dobott még ennyit a BL-ben. 23–23

43. perc: svéd belemenés, Skube viszont bebombázza! Vezet a Szeged! 22–23

42. perc: Gaber gól! 22–22

41. perc: Skube egyenlít, de Henningsson is bedobja 22–21

39. perc: támadhattunk a vezetésért, de nem jött össze, majd az ellentámadásból Hallen eredményes 21–20

Időt is kérnek a svédek.

38. perc: Sostaric a szélről szépen bedobja. Éles volt a szög, nehéz lövés hajtott végre. Ismét egyenlő! 20–20

38. perc: Ez az! Bodó megint bevágja. 20–19

37. perc: Arnasson beállóból eredményes. 20–18

37. perc: Bodó hatalmas gólt vág! 19–18

36. perc: Lagergren most elrontja.

35. perc: Buntic sorozatban a harmadik gólját dobja, majd Sego vég egyet! 19–17

34. perc: újabb Buntic-gól, de Henningsson is betalál 19–16

33. perc: elrontott szegedi támadás a kontrából Arnasson állítja vissza a háromgólos különbséget. 18–15

33. perc: Lagergren folytatja… 17–15

32. perc: Buntic is bedobja, már csak egy a különbség! 16–15

32. perc: Sego véd, majd Bodó szépít! 16–14

31. perc: jó a sánc az első svéd támadásnál, majd a második kísérlet is a magyar blokkban hal el, de a mégis a svédeknél marad a labda.

Elkezdődött a második játékrész!

Vége az első félidőnek!

30. perc: Chrintz újabb hetest értékesít. 16–13

30. perc: Bodó nagy erővel vágja a hálóba! 15–13

29. perc: a 17 éves Chrintz pimaszul értékesíti a hetest. 15–12

28. perc: Lipovac gólt dob, de Skube is. 14–12

27. perc: Lagergrennel valamit tenni kellene. A nyolcadik gólja… 13–11

26. perc: gyors szegedi támadás, ismét Källman eredményes! 12–11

26. perc: Källman szépít, de Lipovac is beatál 12–10

25. perc: Ki más, Lagergren dobja az újabb Kristianstad-gólt. 11–9

A svédek kérnek most időt.

24. perc: Henninsson betalál 10–9

23. perc: lehozták a kapust a svédek, megszerezzük a labdát, Bodó egész pályán átszálló labdája a kapuban köt ki! 9–9

23. perc: Balogh megint bedobja a hetest! 9–8

23. perc: gyönyörű befordulás, hétméteres, ráadásul két percre kiállítják Sörensent.

22. perc: jó szegedi védekezés!

21. perc: újabb hetessel jövünk. Balogh a léc segítségével értékesíti. Nagy gól volt… 9–7

20. perc: kimarad a kínai Källman a kapusba dobja. A másik oldalon Lagergren is ront.

19. perc: Gaber végre gólt dob, de Lagergren gyorsan javít. 9–6

18. perc: belül védekezésért hétméteressel jönnek a svédek. Sego kivédi Lagergren dobását!!!

17. perc: Zsitnyikovval szemben szabálytalankodnak, hétméterest dobunk. Balogh belövi 8–5

16. perc: Freiman betör, és most nem hibázza el. 8–4

15. perc: Sego újabb védése után Kappelin is hárítja Balogh ziccerét.

13. perc: Sego kivédi Freiman hetesét!

12. perc: Segón nem múli semmi, megint nagyot véd. Az ellentámadásból Gorbok szépít. 7–4

10. perc: Lagergren bedobja a ziccert. Már öt gólos… 7–3

9. perc: Két elrontott szegedi támadás után Källman a harmadikat már nem hibázza el 6–3

Pastor időt kér.

7. perc: Megint Lagergren… 6–2

6. perc: Balogh szépít, de Lagergren a harmadik gólját is bedobja. 5–2

5. perc: megint két gyors svéd gól, Gudmundsson majd Lagergren újabb gólja következik. 4–1

4. perc: hétmétereshez jutunk, Sigurmannsson elrontja, majd a kipattanót is, majd a másik oldalon Gudmundsson betalál 2–1

3. perc: Sostaric belövi, de Lagergren gyorsan egyenlít 1–1.

2. perc: sorra maradnak i a ziccerek, mindkét

1. perc: az első két támadás kimaradt.

Elkezdődött a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Bodó Richárd szeretné, ha idegenben is kijönne neki a lépés a svédek ellen, Szegeden ugyanis hét gólt lőtt. Azon a találkozón a Juan Carlos Pastor csapata 36–27-re győzött.

Az előző fordulóban a Szegen otthon értékes, 31–28-as győzelmet aratott a Barcelona ellen. A Kristianstad idegenben 25–25-re végzett a Wisla Plockkal.

A játéknap előtt az A-csoportban a Szeged az 5. helyen állt 9 ponttal, a Kristianstad a 6. pozíciót birtokolta 4 ponttal.