A Veszprém hétgólos sikerével csoportgyőztes lett

2014.02.15. 19:00
Veszprém teljesen megérdemelten nyerte meg a Zagreb elleni BL-találkozót (Fotó: Hegedüs Gábor)
Már egy pont is elég lett volna az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapatának a CO Zagreb elleni hazai Bajnokok Ligája-meccsen, hogy biztossá tegye első helyét az A-csoportban. Ehelyett simán nyert, 34–27-es győzelmet aratva a zágrábiak ellen.

1. FÉLIDŐ

Jól kezdett a piros mezes MKB-MVM Veszprém, már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést. A hetedik perc elején kissé paprikássá vált a hangulat: a volt Balatonfüred-játékos, Josip Sandrk oda ütött Chema Rodrígueznek, ez pedig heves indulatokat váltott ki a hazaiakból, ám a játékvezetők gyorsan rendet tettek – a hórihorgas horvát átlövőt pedig kiküldték két percre.

A 10. perc végére háromgólos volt a Veszprém előnye, Mirko Alilovic pedig egyre több védést mutatott be. A 24. percben már nyolc volt közte Cristian Ugalde találata után. A zágrábiak nem tudtak közelebb zárkózni, a masszívan védekező veszprémiek támadásban is kihasználták helyzeteiket, így a szünetben nyolcgólos előnyben voltak. 19–11

2. FÉLIDŐ

A szünet után egy kihagyott helyzet és két kapott gól volt a veszprémiek mérlege, ám Renato Sulic és Momir Ilics is betalált az első percekben, így visszaállt a különbség. A hatodik perc elején ismét kicsit megtorpant a magyar csapat, két kimaradt lehetőségre két góllal válaszolt a CO Zagreb, ám aggodalomra még így sem volt ok.

A Nagy László pótlására igazolt Mocsai Tamás góllal mutatkozott be a második félidőben a veszprémi közönségnek, a hazai kapuban Fazekas Nándor váltotta Alilovicot. A 45. percben Schuch Timuzsin kiállításánál vészkapussal játszott a Veszprém, amire a 45. percben ráfizetett, mivel egész pályás gólt kapott, Fazekas már nem tudott visszaérni – de még ez is belefért.

A közel ötperces veszprémi gólcsendet Ilics törte meg passzívnál a 46. percben egy pazar átlövéssel. A hatgólos különbség állandósulni látszott a második játékrészben. Az 51. minutumban Iváncsik Tamás gólja után megsérült, a combjához kapott, nem tudta folytatni a játékot, be is ment az öltözőbe. A horvát együttes nem tudott felzárkózni, a korábban kilenc góllal is vezető Veszprém teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót, amivel biztossá tette csoportelsőségét. 34–27

„KÉTEMBERES FELADAT NAGY LÁSZLÓ PÓTLÁSA”

FÉRFI KÉZILABDA BL
A-CSOPORT, 9. FORDULÓ

MKB-MVM Veszprém KC–CO Zagreb (horvát) 34–27 (19–11)
Veszprém, 5019 néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T. 4 (2), Gulyás P. 3, Rodríguez 1, SULIC 4, ILICS 8 (3), Iváncsik G. 4. Csere: Fazekas (kapus), Terzic 1, Schuch, Vilovszki, DZSAMALI 5, Ugalde 3, Mocsai 1, Gyene, Ligetvári
ZAGREB: STEVANOVIC – Horvat 5 (4), Sebetic 2, Valcic T., Sandrk 2, Coric 3, Sprem L. 1. Csere: Ivic (kapus), VALCIC J. 3, Mandalinic 2, STEPANCIC 3, Susnja 1, Obranovic 3, Matulic 2, Kovacevic, Vuglac
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–1. 7. p.: 4–4. 14. p.: 10–5. 24. p.: 16–8. 34. p.: 21–12. 39. p.: 23–18. 48. p.: 27–22. 51. p.: 29–24.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője:
– A kötelező két ponttal elégedettek lehetünk, de a védekezésünk a sérült hiányzók miatt nem mindig állt össze az elvárásomnak megfelelően. Fontos, hogy már az utolsó forduló előtt megszereztük a csoportgyőzelmet. Remélem, Iváncsik Tamás combsérülése nem súlyos.
BORIS DVORSEK, a Zagreb edzője: – Az elején tizenöt percig tudtuk tartani magunkat, ezután egyértelművé vált a Veszprém fölénye. Csak egy-két jelenet volt a második félidőben, amikor csapatom azt csinálta, amit megbeszéltünk. Így is sokkal jobban játszottunk, mint az őszi meccsünkön. Jövőre még jobbak leszünk.

Szentpétervár (orosz)–Löwen (német) 23–32 (10–18)