Megszerezte első pontjait a Veszprém

2009.10.11. 19:08
Eklemovicsék (középen) kiütötték a francia Chambéryt (Fotó: Czagány Balázs – archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában megszerezte az első pontjait az MKB Veszprém, miután 16–10-es félidő után 29–19-re győzött a francia Chambéry otthonában.

Mindkét csapatnak szüksége volt a javításra az első forduló után: a Veszprém a német Rhein-Neckar Löwen vendégeként maradt alul nagy csatában, mai házigazdája, a Chambéry pedig a Bosna Sarajevo otthonában szenvedett egygólos vereséget.

Kimaradt helyzetekkel indult a mérkőzés, az első gólra így az ötödik percig kellett várni. Persze lehet, hogy inkább még tovább böjtöltek volna a magyar szurkolók, ugyanis az első két találatot a franciák szerezték.

A Veszprém első gólját Marko Vujin lőtte, aki a félidő további részében is a legeredményesebbnek bizonyult. Az első negyedóra mégis a hazaiaké volt, három góllal is sikerült ellépniük, azonban gyors találatokkal egalizálták az állást a látogatók.

Ezután átvette a mérkőzés irányítását Mocsai Lajos együttese, és a játékrész végére alakult ki a legnagyobb különbség, 16–10-es veszprémi előnnyel mentek a szünetre a felek. A Löwen elleni első fordulóbeli meccshez képest alaposan feljavult Dejan Perics és Mirsad Terzic teljesítménye is.

A második 30 percben langyosan csordogált a találkozó, a Veszprém nagyobb erőfeszítés nélkül tartotta a félidőben is fennálló különbséget. A hazaiaknál Császár Gábor sem tudott érdemben lendíteni csapata játékán.

Sőt a végére látszólag elfogytak a hazaiak, akiknél nem állt rendelkezésre annyi cserelehetőség, mint a Veszprémnél, így pedig még tovább is tudta növelni az előnyét a magyar együttes.

Az 54. percben már 26–16-ot mutatott az eredményjelző a mieink javára. Ezután bedobta az első gólját Császár is, több öröme azonban nem lehetett a meccsben, ugyanis a lefújás pillanatára is megmaradt a tízgólos különbség: a vége 29–19 lett a Veszprém javára.

Ezzel megszerezte az első pontjait a Mocsai-gárda, és várhatja a lengyel Vive Kielce elleni jövő heti, hazai rangadót.

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
CHAMBÉRY SAVOLE HB–MKB-VESZPRÉM KC 19–29 (10–16)
Chambéry, 3200 néző. V: Johansson, Kliko (svédek)