Megszenvedett a győzelemért a DVSC

2010.10.06. 20:32
Borbás Rita erőszakos játéka is kellett a Loki sikeréhez (fotó: Németh Ferenc)
A Debreceni VSC-Korvex 33–29-re győzött a női kézilabda NB I hatodik fordulójának szerdai mérkőzésén a Dunaújvárosi REK otthonában. A hazaiak alaposan megnehezítették a bajnoki ezüstérmes dolgát, szünetben 17–16-ra vezetett Kiss Szilárd együttese, amely a második játékrész elején is jól tartotta magát, a hajrára azonban elfáradt.

Negyvenöt percen keresztül alaposan megnehezítette a Dunaújváros a Debrecen dolgát. Hogy a vendégeknek nem lesz könnyű megszerezni a két pontot, az már az első félidőben kiderült, a Dunaújváros a harminc perc nagy részében vezettek, és a szünetre is 17–16-os előnnyel fordultak.

Köstner Vilmos már a találkozó elején, 8–5-ös hazai vezetésnél kénytelen volt kikérni az idejét, de a Loki csak 16–16-nál érte utol ellenfelét, és Radulovics Bojana felső sarkos találata jelentette a pirosmezesek fórját a szünetben.

A második játékrész elején ráadásul a Radulovics, Takács Dusmáta, Nagy Ivett hármasfogat vezette hazaiaknak ráadásul még sikerült is elhúzni a vendégektől 21–17-re. Ezt követően azonban a Debrecen megemberelte magát, a kapuba beálló Kiss Éva sok labdát fogott, a hazaiak pedig egyre több labdát veszítettek.

22–22-nél már egyenlő volt az állás, és ugyan néhány percig még tartottak magát a Dunaújváros, a hajrá viszonylag simán alakult.

A vendégek Kiss kapus védései mellett elsősorban Bogdanovics Annamária, Bognár Barbara és Borbás Rita jó játékának köszönhetően nyertek, a hazaiak legeredményesebb játékosa Ferling Bernadett lett, de a mezőnyben átlagon felülit nyújtó Radulovics, Takács, Nagy hármast is dicséret illeti.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI REK–DVSC KORVEX 29–33 (17–16)
Dunaújváros, 700 néző. V: Andorka, Hucker
DUNAÚJVÁROS:  Víg – Balogh 3, Velky 1, TAKÁCS D. 5, Gáspár, Ferling 7 (4), Nagy 5. Cs: Győri (kapus), RADULOVICS 6 (1), Jókai, Takács L., Erdősi 1, Sári 1. Edző: Kiss Szilárd
DEBRECEN: Triffa – Csáki 2, Bulath 4, BOGNÁR 7 (5), Szabó V. 3, BOGDANOVICS 6, Juhász. Cs: KISS (kapus), Hornyák D., Kazai 2, Sopronyi 1, BORBÁS 4, Slakta 4. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2–3. 11. p.: 7–4. 25. p.: 13–12. 35. p.: 21–17. 45. p.: 23–24. 52. p.: 26–28. 55. p.: 26–32
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5
Kiss Szilárd: – A második félidőben öt perc alatt eldöntöttük a mérkőzést – az ellenfél javára.
Köstner Vilmos: – Rajtam kívül senki sem hitte el előzetesen, hogy milyen nehéz összecsapás vár ránk, a csapat a pályán szembesült ezzel. Magunknak tettük nehézzé a meccset.
1. Győri Audi ETO KC 5 5 170–121 +49  10
2. DVSC-Korvex 6 5 1 185–151 +34  10
3. SYMA Váci NKSE 5 4 1 177–121 +56  8
4. Ferencvárosi TC 5 4 1 162–146 +16  8
5. Alcoa Fehérvár KC 5 4 1 156–147 +9  8
6. Dunaújvárosi REK 6 3 3 204–161 +43  6
7. Veszprém Barabás KC 5 2 3 153–149 +4  4
8. Békéscsabai ENK SE 5 2 3 135–138 –3  4