Még nincs továbbjutás, ismét kikapott a Veszprém

2012.02.16. 15:56
Az MKB Veszprém nem tudott javítani a Kielce elleni hazai fiaskója után, 30–26-ra kikapott az orosz Csehovszkije Medvegyi otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában. A magyar csapat még kétgólos vereséggel is kiharcolhatta volna a továbbjutást, ám hiába állt a szünetben 13–13-ra, két perccel a vége előtt pedig 25–27-re, a második félidőt végül négy góllal elveszítette.

Pérez Carlosra (pirosban) ezúttal sem lehetett panasz (Fotó: Pozsonyi Zita)

Októberben hazai pályán a Veszprém csak kínkeservesen, az utolsó nyolc percben mínusz háromról fordítva tudott nyerni a Csehov ellen 24–22-re, ami előrevetítette, hogy ezúttal is kőkemény csata vár a rá az orosz válogatottal szinte megegyező Medvegyi otthonában.

A magyar bajnok az Alilovic – Iváncsik G., Ilyés, Terzic, Vujin, Sulic, Gulyás csapattal kezdte a találkozót, no meg Marko Vujin révén egy kihagyott hétméteressel... Az első vendéggólt Renato Sulic lőtte lerohanás után a 6. percben, ám ekkor már 2–0-ra vezettek a hazaiak.

Vujin a második büntetőjét is elpuskázta – Oleg Gramszban akadt el a labda –, és bár a Csehov is kihagyta első hetesét, Dmitrij Kovaljov azonban a kipattanó begyűjtése után már nem hibázott (4–1). Vujin akcióból végül megszerezte első találatát, ám Timur Dibirov szélről való befutás után egyből válaszolt rá. 5–2

Az oroszok nyitott védekezését nem volt egyszerű átjátszani – Dibirov olykor 10-12 méterre a kapujától zavart –, ám a mieink a félidő feléhez közeledve egyre inkább megtalálták az ellenszerét. Előbb Iváncsik Gergő lőtte ki a hosszú felsőt, majd Vujin bombázott talpról a léc alá. 6–5

A 17. percben sikerült kihagynunk a harmadik hétméteresünket is: ezúttal már Császár Gábor állt oda, és lövőcselével sikerült is leültetnie Gramszot, aki viszont így is hárítani tudott...

Dibirov ezzel szemben ziccerben, emberhátrányban szépen elhúzta a labdát Alilovic mellett, 7–5-nél Mocsai Lajos időt kért. A mester szavai sajnos nem hozták meg a hatásukat, a következő négy gólt is a hazaiak jegyezték, így a 21. percre 11–5-re elhúztak.

Alilovicot Fazekas Nándor váltotta, a veszprémi gólcsendet pedig Uros Vilovszki törte meg, majd Vujin lőtt a szélről felkanyarodva, 11–7-nél Vlagyimir Makszimov egyből időkéréssel reagált. Az MKB felzárkózását ezzel sem tudta megállítani, Pérez távolról, Gulyás villámgyors lerohanásból, Császár pedig egy szerencsés lövésből csökkentette a különbséget.

Kovaljov idő közben elszúrta második büntetőjét is, Iváncsik Gergő viszont emberhátrányban talált be indításból, 12–11-re alakítva az állást.

A félidő utolsó támadását Császár góllal fejezte be, ezzel pedig a Veszprém utolérte a Csehovot. A gyenge kezdés fényében örömmel konstatálhattuk, hogy a szünetben 13–13-ra álltak a felek.

A második játékrész eleje sem a Veszprémnek sikerült jobban, az első két gólt ismét a Medvegyi lőtte, Vaszilij Filippov immár ötödször volt eredményes.

A veszprémi meccset eldöntő Pérez vette ezután a kezébe a dolgok irányítását – a mieink részéről legalábbis –, két gyors góllal mattolta az idő közben zártabb védekezésre átálló hazaiakat. 17–15

Sajnos Szergej Selmenko is elkapta a fonalat, a remek kézzel megáldott átlövő rövid időn belül kétszer is betalált, másodszor már a visszaálló Alilovic kapujába. A horvát kapus Eduard Koksarov ziccerénél bravúrt mutatott be, ám összességében kapusaink nem sok labdát fogtak. A különbség így megint ötgólosra nőtt. 21–16

A 42. percben csodát láthatott a csehovi közönség: Koksarovnak köszönhetően megszületett a mérkőzés első, hétméteresből lőtt gólja, más kérdés, hogy ennek mi nem nagyon örültünk. 22–16

Az utolsó negyedórára fordulva Mocsai Lajos először küldte pályára BL-meccsen Tomás Urbant, aki Iváncsik Tamás sérülése miatt érkezett Veszprémbe amolyan vészigazolásként. A szlovák jobbszélső első helyzetét kíméletlenül kihasználta, majd Iváncsik Gergő sem hibázott ziccerben. Császár átlövése után már csak 24–21-re vezettek az oroszok.

Nagyszerű bejátszás után Mihail Csipurin nyugtatta meg a hazai közönséget, Császár újabb gólja után pedig Harbok bombázott Alilovic kapujába. 26–22

Császár az 54. percben a negyedik veszprémi hetest már belőtte, 26–23-ra alakítva az állást. Ez az egymás elleni eredmények miatt volt fontos, a Csehov ugyanis csak 22 gólt szerzett Veszprémben.

Alilovic két rendkívül fontos védése után Vujin a földről tüzelt, Szamvel Aszlanyan pedig – szintén talpról – laposan suhintott a kapuba. 27–24

Császár hetedik találatával még jól álltunk a továbbjutás szempontjából (27–25), Harbok azonban a végén keresztülhúzta számításainkat, góljaival döntésre vitte a dolgokat. A Csehov 30–26-ra nyert, így a Veszprém még nem nyugodhat meg, sorsa valószínűleg az utolsó fordulóban dől el.

FÉRFI KÉZILABDA BL, B-CSOPORT, 9. FORDULÓ
CSEHOVSZKIJE MEDVEGYI (OROSZ) – MKB VESZPRÉM KC 30–26 (13–13)
Csehov, 2000 néző. V: Stolarovs, Licis (lettek)
CSEHOV: GRAMSZ – Kovaljov 3, Selmenko 3, Ivanov 1, Csernoivanov, Rasztvorcev, Gyibirov 3. Cs: CSIPURIN 3, Sztarih 1, Aszlanjan 3, FILIPPOV 6, Koksarov 2 (1), HARBOK 5. Edző: Vlagyimir Makszimov
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás P. 2, Vujin 4, Ilyés, Sulic 1, Terzic, Iváncsik G. 4. Cs: Fazekas (kapus), Laluska, CSÁSZÁR 7 (1), Vilovszki 1, PÉREZ 6, Schuch, Urban 1. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 8. p.: 4–1. 15. p.: 6–5. 21. p.: 11–5. 24. p.: 12–7. 32. p.: 15–13. 38. p.: 19–15. 42. p.: 22–16. 47. p.: 24–18. 51. p.: 24–21. 55. p.: 26–24. 58. p.: 28–26
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/1
Vlagyimir Makszimov: – Majdnem újra elkövettük régi hibánkat, hogy a meccs végén sokat rontunk, ezzel felhozzuk ellenfelünket. Erre idegenben és itthon is volt példa, ám a Veszprém ellen másként alakult. Filippov és Harbok jó formában volt, Gramsz is ügyesen védett. Jól felkészültünk a Veszprém taktikájából.
Mocsai Lajos: – Kétszer felzárkóztunk, pedig keveset tudtuk gyakorolni a három kettő egyes védelem elleni támadójátékot. A kontroll alatt tartott borzalmas küzdelem végén két balszerencsés gólon múlt a továbbjutásunk. Gond volt továbbá, hogy kapusaink kevés segítséget kaptak a védőktől.