Magabiztosan nyert a Győri ETO az idénynyitón

2009.09.02. 20:14
Magabiztosan, 28–23-re győzött a bajnoki címvédő Győri ETO az évad első bajnokiján a Vác ellen, amelynek kispadján Németh András két év után először dirigált edzőként magyar bajnokit.
Küzdelmes meccsen nyert a Győr a Vác ellen (Fotó: Czagány Balázs)

1–0-s és 2–1-es váci vezetéssel kezdődött a találkozó. A vendégek fegyelmezetten védekeztek, a kaproncai kitérővel Győrből érkezett Herr Orrsolya pedig kiválóan védett, és bár támadásban ők is nehezen boldogultak, húsz percig tartották a lépést a sérülésektől tizedelt, igencsak tartalékos hazaiakkal.

A Győr azonban sikeresen fogta meg a jól kezdő Tóth Tímeát, akit ki is állítottak, és a zöld-fehérek egy-két gólos előnye hamar négygólosra hízott. 12–8 után azonban ismét sok hiba csúszott a támadójátékukba, így a szünetre két gólra jött föl a vendégcsapat.

Sőt: a fordulás után Herr Orsolya néhány perces parádéjának eredményeképp egyenlített is a két év után ismét magyar csapat kispadján ülő Németh András együttese (14–14). Ám a győrieknek elég volt néhány váci hiba, egy-két elkapkodott támadás, hogy összeszedjék magukat, és a második félidő derekára ismét négyre növelték az előnyt. (21–17.)

A Vác a hátralévő időben már hiába kapaszkodott, végül nem bírt a remeklő Pálinger Katalinnal és a bajnokkal (28–23 lett a vége), de már most látható, nehéz perceket fog szerezni a riválisoknak ebben az idényben. A győriek pedig elsősorban annak örülhetnek, hogy hozták a hazai idénynyitón elvárt győzelmet, és bizakodva várhatják a sérültek visszatérését – de a játékon még nekik is van mit csiszolniuk.

NŐI KÉZILABDA
 1. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–VÁCI NKSE 28–23 (12–10)
Győr, 1800 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
GYŐR: PÁLINGER – Orbán 4, AMORIM 6, KOVACSICS 9 (4), Spiridon 1, Tomori 3, VÉRTEN 3. Csere: Kisfaludy 1 (1), Deáki 1, Szegedi. Edző: Konkoly Csaba
VÁC: HERR O. – Fehér V. 2, TEMES 3, Tóth T. 5, Uhraková 2 (1), Farkas, VASZARI 5. Edző: Németh András. Csere: Juhász (kapus), Barján 3, Bagócsy 1, Gerstmár 2
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 11. p.: 6–4. 14. p.: 6–6. 18. p.: 8–6. 24. p.: 12–8. 35. p.: 13–13. 40. p.: 18–15. 47. p.: 23–18. 54. p.: 26–20
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/1
Konkoly Csaba: – Ilyen nehézségű mérkőzésre számítottam. Kissé álmosan kezdtünk, később, mikor felpörögtünk, jelentős előnyre tettünk szert, de ezt nem tudtuk megtartani. Mindent egybevetve kezdetnek nem volt rossz.

Németh András: – Mi még pályán kívül és belül egyaránt amatőrök vagyunk. Nagyon sok munka vár még ránk.

NŐI KÉZILABDA NB I

1. FORDULÓ
MONDY BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–ASA-CONSOLIS HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI NKC 36–24 (20–10)
Békéscsaba, 1500 néző. V: Medve, Nagy L.
BÉKÉSCSABA: Tóth Zs. – Bódi 3, Nikolajenko 5 (1), Rácz 1, Cifra 1, Szekeres 5 (1), KELEMEN 8. Csere: VERESS, Futaki (kapusok), TAKÁCS 5, Kocsis, TÓTH K. 6, Szögi 2, Hajduch. Edző: MÁtéfi Eszter
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Pomozi 3, Kudor, Fülöp, Gaál 2, Ghionea 3, KOROKNAI 5. Csere: Király (kapus), Zsuzsa 1, SOPRONYI 9 (3), Wolf, Busi 1. Edző. Farkas József
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–1. 9. p.: 6–1. 11. p.: 7–4. 20. p.: 14–4. 23. p.: 16–8. 34. p.: 20–13. 42. p.: 27–15. 47. p.: 30–16, 55. p.: 33–21
Kiállítások: 8, ill 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Mátéfi Eszter: – Nagyon jó kezdés volt, bízom benne, hogy a folytatás is ilyen lesz.
Farkas József: – Sajnos a szombati fordulóra nem tudtunk tartalékolni.

1. FORDULÓ
DVSC-AQUATICUM–VESZPRÉM BARABÁS KC 43–21 (20–6)
Debrecen, 800 néző. V: Herceg J. Wiedemann
DVSC: KISS É – CSÁKI 5, BULATH 5 (1), Bognár B. 2 (1), Szabó V. 2, Bogdanovics 3 (2), KAZAI 5. Csere: Triffa (kapus), Slakta 3 (1). Hornyák D. 3, LOVRIC 5, MÖRTEL 4 (1), BORBÁS 6 (1), Dakos. Edző: Bakó Botond.
VESZPRÉM: Hoffmann – Földes K. 1, WEIGEL 7, Ábrahám 3, Veszeli 4, Gerstmár R. 3 (3), Horváth V. Csere: Lengyel (kapus), Smidéliusz, Földes V 2, Koszorús, Mocsai, Szabadfi 1, Bognár Zs.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 6–2. 23. p.: 15–5. 45. p.: 32–12. 56. p.: 41–17.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/3
Bakó Botond: - Örülök, hogy győzelemmel kezdtük az új szezont. Fontos, hogy ez erőt adjon a következő időszak feladataihoz.
Gyurka János: - Egyszerű mérkőzés volt, hiszen eldőlt az első negyedórában. A remekül védekező DVSC sorra szerezte a könnyű gólokat. Nekünk még szoknunk kell az első osztály ritmusát.

SIÓFOK KC–KISKUNHALASI NKSE BRAVOTEL 25–24 (14–14)
Siófok, 400 néző. V: Bóna Sz.., Miskei B.
SIÓFOK: LAJTOS – Sterbik 3, Kovács A. 7 (3), Tóth Zs. 3, Csuka A. 3, Valovics 7 (3), Szepesi 2. Cs: Scholtz (kapus), Barczi, Bloj, Gyánó, Kiss O.., Nagy R., Ruppert. Szakmai igazgató: Varga József
KISKUNHALAS: Gujin – Kokas 2 (2), Sipos 4, RÁBAI 7, Papp R. 1, Karsai 5 (2), Szarka 4. Cs: Pethő (kapus), Virág E. 1, Horváth M., Juhász, Karsai R., Szűcs N. Edző: Zsadányi Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 12. p.: 6–5. 18. p.: 8–8. 27. p.: 12–12. 36. p.: 19–14. 44. p.: 21–17. 49. p.: 23–19. 57. p.: 24–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/6, ill. 6/4
Varga József: – A vártnál nehezebb mérkőzés volt, egy sokkal jobban játszó Kiskunhalas és egy stressz alatt játszó Siófok csatáját láttuk. Az elejét elkapkodtuk, amikor pontosan játszottunk, kihagytuk a ziccereket.

Zsadányi Sándor: – Állva haltunk meg, két mezőnycserével tisztességgel helyt álltunk.

1. FORDULÓ
FTC-WRIGHTPHONE–DUNAÚJVÁROSI NKKSE 34–24 (20–7)
Kőbányai út, 500 néző. Vezette: Kolarovszki, Szabó I.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 12. p.: 8–3. 26. p.: 16–6. 40. p.: 25–15. 49. p.: 30–16
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 8/5
FTC: GRIDNYEVA, BERTA 4, Németh Cs. 2, Balogh Barbara 3, Szucsánszki 2, EMBEROVICS 4, KENYERES 8 (1). Csere: Szidorova (kapus), Albert H. 1, Dajka 3, Szabó E. 2, Trufán, Szamoránsky A. 2, ZSIGMOND 3.
DUNAÚJVÁROS: Győri, BALOGH BEATRIX 6 (2), JÓKAI 6 (3), Gáspár 1, TAKÁCS F. 5, Sári 3, Nagy I. 1. Csere: Pisák (kapus), Vadász, Felső, Erdősi 1, Takács D. 1

HUNNIA KSK–ALCOA FKC 28–34 (12–14)
Fáy u., 300 néző. V: Kisfalvi, Péli
HUNNIA: Makarenko – Tamás K. 1, NÉMETH N. 6 (4), Forgács, Kupricsenkova 5, BARNA 6, SELENKA 7. Cs. Molnár O. (kapus), Hódosi, Tamás M. 3, Nagy A. Edző: Varga Márta
FEHÉRVÁR: SZIKORA – Azari 2, Bernataviciuté 4, Rádl 1, TILINGER 7 (2), TRISCSUK 10 (1),, VINCZE M. 8. Cs: Trimmel (kapus), Kovács A. 2, Bízik, Horváth B., Zsigmond V. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 15. p.: 6–9. 24. p.: 10–10. 35. p.: 15–15. 42. p.: 19–18. 51. p.: 25–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Varga Márta: – Ötvenkét percig nagyon jól játszottunk, de a végjátékra elfáradtunk.

Sótonyi László: – Számítottunk arra, hogy nehéz mérkőzés lesz, ez be is igazolódott, ami tovább növeli a megszerzett két pont értékét.