Magabiztosan nyert a Debrecen a Fradi ellen

2009.09.18. 21:33
Látványos, közönségszórakoztató mérkőzésen magabiztosan nyerte meg a DVSC-Aquaticum az FTC-Rightphone elleni rangadót 39–33-ra a női kézilabda NB I 4. fordulójában. A Dunaújváros megszerezte első győzelmét az idényben: a Hunnia csapatát verte meg 39–23-ra. A Békéscsaba 29–20-ra győzött a Fehérvár ellen.
A sárga mezes hazaiak örülhettek a rangadó végén (fotó: Balázs Bence)

A női bajnokság negyedik fordulója előtt egy-egy vereséggel álló DVSC-Aquaticum és FTC-Rightphone összecsapása összecsapással indult, de a két tábor néhány tagja közti kisebb csetepaté a kezdés előtt hamar véget ért.

Gyorsan vezetést szerzett a Debrecen, amelyben ekkor Bulath Anita volt a húzóember, de a vendégek sokáig jól tartották magukat. Balogh Barbara kiállítását kihasználva azonban megugrottak a hazaiak (12–7).

Elek Gábor időkérése után magára talált az FTC, de hiába fordulhattak volna csak négygólos hátránnyal a szünetre, az utolsó másodpercekben előbb Szucsánszki Zita hibázott büntetőt, majd a másik oldalon Ivana Lovric lepte meg a lefújás pillanatában Irina Szidorovát (18–12).

A második félidőt is jobban kezdték a hazaiak, vezettek már nyolc góllal is (24–16), de az FTC tudott újítani, és jó védekezéssel, néhány pontos támadással feljött négy gólra.

Ennél közelebb azonban nem jutottak: a hajrá hatalmas fel-alá szaladgálást és gólparádét hozott, amelyből a Debrecen jött ki jobban, és végül 39–33-ra diadalmaskodott.

A Dunaújváros megszerezte első győzelmét az idényben: a Hunnia csapatát verte meg 39–23-ra, a hazaiak elsősorban veterán játékosaiknak köszönhetik a győzelmet: Balogh Beatrix 10, a visszatérő Radulovics Bojana és Ferling Bernadett pedig 4-4 gólig jutott.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
DVSC-AQUATICUM–FTC-RIGHTPHONE 39–33 (18–12)
Debrecen, 2000 néző. V: Nagy F., Túróczy
DVSC: TRIFFA – CSÁKI 8, BULATH 4, BOGNÁR B. 5 (2), Szabó V. 1, BOGDANOVICS 5, Juhász G. 1. CSERE: Kiss É (kapus), MÖRTEL 6 (2), LOVRIC 4, Borbás 2, Hornyák D. 2, Kazai, Slakta 1.
FTC: Gridnyeva – Berta 1, Szamoránsky A. 2, Balogh B. 3, Emberovics 3, SZUCSÁNSZKI 8 (3), Kenyeres 2 (1). CSERE: Szidorova (kapus), TRUFÁN 8, DAJKA 4, Szádvári 2, Németh Cs.
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–2. 18. p.: 12–6. 23. p.: 15–8. 33. p.: 18–15. 39. p.: 24–17. 51. p.: 32–25. 57. p.: 36–30.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 9/4
Bakó Botond, a DVSC edzője: Remek hangulatú meccsen sikerült nyernünk. A játék dinamikájában, gyorsaságában sikerült jobban teljesítenünk. Ez az az irány, amit követni szeretnénk a jövőben.
Elek Gábor, az FTC edzője: Nem kell lehajtott fejjel hazamennünk Debrecenből, hiszen csapatom jól küzdött. A játék képe alapján akár szorosabb is lehetett volna a végeredmény.

MONDI BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–ALCOA FEHÉRVÁR KC 29–20 (14–5)
Békéscsaba, 1200 néző. V: Baranyi, Floska
BÉKÉSCSABA: TÓTH ZS. – BÓDI 7, Nyikolajenko, CIFRA 2, SZEKERES 8 (3), Rácz 1 (1), Kelemen 2. Cs: Futaki (kapus), Kocsis 1, TAKÁCS 3, Tóth K. 2, Szögi 2, Gávai 1. Edző: Mátéfi Eszter
FEHÉRVÁR: Szikora – Kovács A. 1, Bernataviciute 1, Tilinger 4 (2), Rádl, Triscsuk 6 (2), Vincze M. 4 (1). Cs: Németh K., Becséri, HORVÁTH B. 3, Azari 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–0. 18. p.: 8–0. 23. p.: 10–3. 34. p.: 17–7. 46. p.: 24–9. 53. p.: 27–12. 57. p.: 28–18
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/5
Mátéfi Eszter: – Már az első félidőben eldöntöttük a két pont sorsát. A második félidei játékkal viszont nem vagyok elégedett.
Sótonyi László: – Negyvenöt percig nagyon megilletődötten játszottunk.

DUNAÚJVÁROSI NKKSE–HUNNIA KSK 39–23 (21–12)
Dunaújváros, 800 néző. V: Medve, Nagy L.
DUNAÚJVÁROS: GYŐRI – BALOGH B. 10/4, Jókai 3 (1), FERLING 4, GÁSPÁR 2, Sári 5, NAGY IVETT 5. Cs: Pisák (kapus), RADULOVICS 4, Berta, Takács D. 2, Felső, Erdősi 1, Takács F. 3. Edző: Rapatyi Tamás
HUNNIA: Makarenko – Kolos 3, Németh N. 2 (1), Kuprickenrova 3 (1), Forgács 1, Barna 6 (2), Selenka. Cs: Kószó (kapus), Lázár, Tamás K. 2, Takács O. 3, Nagy Izabella 3, Nagy A., Tamás M. Edző: Varga Márta
Az eredmény alakulása. 8. p: 6–1. 15. p.: 10–5. 20. p.: 14–8. 25. p.: 17–11. 40. p.: 28–15. 48. p.: 33–17
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 8/4
Rapatyi Tamás: – Nagyon motiváltak voltak a lányok, legszebb álmaink váltak valóra, hiszen újra van csapatunk.
Varga Márta: – Gratulálok az ellenfél rutinos játékosainak teljesítményéhez. Amire készültünk, abból semmit nem tudtunk megvalósítani.