Előny az első meccs után: háromgólos győri siker Larvikban

2013.05.05. 16:34
A Larvik keményen védekezett, mégis az ETO nyert a döntő első meccsén (Fotó: MTI)
A női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzésén a Győri Audi ETO KC 24–21-re nyert Larvikban, így előnyből várhatja a jövő szombati veszprémi visszavágót.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Larvikba ellátogató győri szurkolók a magyar himnuszt is elénekelték a meccs előtt. A lelátó – a norvég csapat mezével szinkronban – fehérbe öltözött, de a győri játékosokon és drukkereken kívül is voltak még zöld mezesek a csarnokban, például Kristine Lunde, aki ugyancsak ETO-mezbe bújt a döntő alkalmából.

SZAVAZÁS

Larvik–Győr döntőt rendeznek a női kézilabda BL-ben. Ön szerint melyik ünnepelhet a végén?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Pontatlanul kezdtek a csapatok, az első percekben mindkét oldalon sok volt a hiba, eladott labdák, vonalra lépések, elhibázott ziccerek jellemezték a játékot. Eduarda Amorim gólt eredményező betöréséig egészen a 3. perc végéig kellett várni, a brazil átlövő is elrontott egy ziccert, de amúgy ő játszott a leghasznosabban az első percekben győri oldalról: hetest, illetve Linn-Kristin Riegelhuth Korennel szemben kiállítást harcolt ki.

A Larvikban Tonje Larsen helyett Linn Jörum Sulland érkezett támadásban, nem hiába: az első hat norvég gólnak a felét szerezte, hátrányból is betalált, vezetésével 2–3 után pedig 6–4-re meglépett a hazai csapat. Ambros Martín a 13. percben kezdte meg a cseréket, a szélre jött Kovacsics Anikó és Raphaëlle Tervel is beszállt védekezésben. Utóbbit nem lehetett eléggé dicsérni: labdaszerzések mellett három gólpasszt is adott gyors egymásutánban, aminek Jovanka Radicsevics lett a fő „haszonélvezője” – a montenegrói góljaival 9–7-re ellépett az ETO, amikor Ole Gustav Gjekstad időt kért.

A hazaiaknak bejött a lépés, a norvég együttes összeszedte a védekezését, Riegelhuth pedig a megtalálta a réseket a falon, a Larvik fordított (10–9). Cecilie Leganger és Katrine Lunde is jól védett, ami a szélekről ugyanúgy sok bosszankodást okozott az edzőknek, mint átlövésből. Már Kovacsics irányított, amikor a győriek Rédei-Soós Viktória átlövésével hét perc után újra gólt szereztek, ennek ellenére ezekben a perceken inkább a Larvik játéka érvényesült a rendkívül kemény védekezés révén – Amorimot ápolni kellett, míg Kovacsicsot le is cserélni. Görbicz betörés után akcióból, majd hetesből is betalált, így egyenlített az ETO, de Isabel Blanco találata Larvik-vezetést eredményezett a szünetre (13–12).

A második félidőt a Larvik kezdte jobban, Tervel kiállítása nem jött jól a győrieknek. A norvég csapat gyors gólokkal meglépett 17–13-ra – miközben mindkét oldalon akadtak elmaradt hétméteresek –, Martín ezért hamar időt kért. Az újabb hétperces ETO-gólcsendet Görbicz törte meg betörésből, felállt fallal szemben pedig a Larviknak sem igazán ment, így 17–16-nál elhangzottak az újabb egyperces edzői szózatok.

Leganger hármat – köztük egy hetest – védett egy támadáson belül, ám Görbicz egy cunderes büntetővel mégis túljárt az eszén, és kiegyenlített, sőt Löke befordulása és Radicsevics indulása után már kettővel vezetett a győri csapat, Gjekstad ezért az utolsó időkérését is kihasználta. Löke lökésért jogosan két percet kapott, Lunde ziccert és hetest védve tartotta az eredményt, de Sulland 12 perc után újra Larvik-gólt szerzett (18–19).

Lekics és Amorim kiállítása ellenére nem tudott egyenlíteni a Larvik, Görbicz viszont jó vezér módjára ezekben a pillanatokban nyújtotta a legjobbját, és váratlan közbelövéseivel megzavarta az ellenfelet. Az ETO a középdöntő két meccséhez hasonlóan ismét a hajrában nyújtotta a legjobb teljesítményt a Larvik ellen, és Amorim találata után 24–21-re nyert, így háromgólos előnyről várja a visszavágót.

Kovacsics Anikó: Nem eshetünk a Valcea elleni hibába!

LARVIK:
LEGANGER – Riegelhuth Koren 5 (1), SULLAND 4, Breivang 1, BLANCO 5, Hammerseng, T. Mörk 3. Csere: Larsen, N. Mörk 2 (2), Edin, S. Breistöl 1. Edző: Ole Gustav Gjekstad
GYŐRI ETO:
LUNDE – RADICSEVICS 5, Lekics 1, GÖRBICZ 8 (4), LÖKE 6, AMORIM 2, Szepesi. Csere: TERVEL, Kovacsics 1, Rédei-Soós 1, Orbán. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása.
7. perc: 2−3. 11. p.: 5−3. 12. p.: 6−4. 18. p.: 7−9. 25. p.: 11−9. 30. p.: 12−12. 31. p.: 13−13. 36. p.: 17−13. 45. p.: 17−19. 51. p.: 19−20. 58. p.: 20−23
Hétméteresek:
4/3, ill. 5/4
Kiállítások:
2, ill. 8 perc

1. FÉLIDŐ
1. perc: Lekics eladta a labdát, de jól zárt vissza a Győr.
2. perc: Rossz bejátszás Blancónak, jöhetett a Győr. Szepesi kapufára ejtett.
3. perc: Hammerseng lövését Lunde védte, Görbiczét pedig Leganger. Amorim betörése után megvolt az első gól. 0–1
4. perc: Sulland átlövésből egyenlített a bal oldalra átsodródva. Thea Mörk gólját nem adták meg. 1–1
5. perc: Amorim ziccerben fölé pattintott, Leganger beleért a labdába. A másik oldalon Lunde védett.
6. perc: Amorim újabb betörése hétméterest eredményezett, no meg egy sárga lapot Breivangnak. Görbicz belőtte a hetest. Győri labdaszerzés. 1–2
7. perc: Görbicz rossz passza után rohantak a norvégok, Thea Mörk fejezte be góllal az akciójukat. Löke beállóból eredményes. 2–3
8. perc: Lunde védte könnyedén Hammerseng átlövését. Szepesi kapott rossz passzt.
9. perc: Sulland egyenlített átlövésből, majd Thea Mörk indulásból megszerezte a vezetést a Larviknak. 4–3
10. perc: Lekics kiharcolta magának a ziccert, de Leganger fölé ütötte a labdát.
11. perc: Hammerseng bejátszása után Blanco nem hibázott. Lökéhez is eljutott a labda, de Leganger védett. Riegelhuth két percre kiállt. Löke másodszor már a hálóba pattintott. 5–4
12. perc: Emberelőnyben zavaróval védekezett a Győr, Szepesi Sullandot fogta, aki ennek ellenére betalált a rövid oldalon Lunde mellett. 6–4
13. perc: Amorim rossz helyzetből lőtt, rosszul. Kiegészült a Larvik. Sulland lövése a blokkon lelassult, Lunde védett.
14. perc: Amorim lövését Leganger védte, de Kovacsicsé lett a kipattanó. Lekics mellé dobta a labdát.
15. perc: Labdaszerzés után az induló Radicsevics kapott labdát, és ziccerben nem hibázott. 6–5
16. perc: Sulland lövése nem lepte meg Lundét, Radicsevics viszont rövid időn belül duplázott. 6–6
17. perc: Blanco beállóból volt eredményes Nora Mörk passzát követően. 7–6
18. perc: Löke és Radicsevics góljával már a Győrnél az előny, Tervel sorozatban a harmadik gólpasszát adta. Radicsevics indult ismét, újabb gól, norvég időkérés. N. Mörk talpról lőtt, Lunde védett. 7–9
19. perc: Leganger előbb Löke, majd Radicsevics ziccerét hárított. Lunde „csak" egyet védett, Riegelhuth ismétlésénél a gólvonal mögül tudta kihúzni a labdát. 8–9
20. perc: Breivang lerohanás végén egyenlített. 9–9
21. perc: Sulland lőtt, a labda a blokkról a kapufára pattant.
22. perc: Görbicz eladta a labdát, Riegelhuth lerohanásból visszavettei a vezetést a Larviknak. Győri időkérés. Orbán ejtését Leganger lazán hárította. 10–9
23. perc: Sikertelen támadás norvég oldalon is.
24. perc: Löke megkapta a labdát, de lerántották, csak szabaddobás. Amorim lövését blokkolták.
25. perc: Kovacsics lövése is a blokkról pattant kapu mögé. Kovacsics ezután a beálló pozíciójában lőhetett ziccert, ám Leganger lábbal védett. Blanco bezzeg nem hibázott. 11–9
26. perc: Rédei-Soós gólja nagyon kellett, hét perc után találtak be a mieink. 11–10
27. perc: Amorim megcsinálta a lövőhelyzetet, de Leganger a lécre tolta a labdát. Blanco büntetőt harcolt ki. Ambros Martín sárga lapot kapott reklamálásért. Riegelhuth nem hibázott. 12–10
28. perc: Blanco rántotta le a földre Kovacsicsot, akinek mindkét lába kicsúszott, ápolni kellett a győri játékost. A bal kezét fájlalta, könnyezve hagyta el a pályát.
29. perc: Görbicz betörésből volt eredményes. Sulland a kapufát találta el.12–11
30. perc: Rédei-Soós betört, hétméteres. Görbicz a jobb alsó sarokba lőtt. Blanco talált még be időn túl, de megadták, így egy góllal vezetett a Larvik a szünetben. 13–12

2. FÉLIDŐ
31. perc: Egy jó hír az elején: Kovacsics Anikó a pályán. Megúsztunk egy hétméterest, hat méteren védekeztünk nagyjából. Lekics kiegyenlített. 13–13
32. perc: A beállóra nem figyeltünk, megint Blanco eredményes. 14–13
33. perc: T. Mörk a szélről növelte a hazai előnyt. Tervel kapott kétperces kiállítást. 15–13
34. perc: Riegelhuth gyorsan kihasználta az emberfórt. 16–13
35. perc: Eredménytelen támadás után labdát szereztek a visszafutó győri lányok, akik kiegészültek. Görbicz balkezes lövését védte Leganger, Riegelhuth néhány másodperc múlva a másik oldalon bevette Lunde kapuját. Martín időt kért. 17–13
36. perc: Amorim sem tudta kihasználni a nagy helyzetét.
37. perc: Kivédekezett támadás után megint Amorim lőtt, de ezúttal is rosszul. Lunde védte Hammerseng próbálkozását.
38. perc: Lunde csípte el a labdát egy hazai indításnál. Görbicz betörésből betalált. 17–14
39. perc: Breivang lövését védte Lunde, majd Görbicz passzából Löke volt eredményes. 17–15
40. perc: Újabb Lunde-védés után Kovacsics a bal szélről lőtte ki a hosszú alsót. Norvég időkérés. 17–16
41. perc: Kovacsics, majd Löke találta el Legangert nagy helyzetben, majd Görbicz hetesét is hárította a veterán norvég kapus.
42. perc: Görbicz kicselezte az emberét, de csak szabaddobás lett a jutalma büntető helyett. Breivang volt kemény védekezésben, ám ő járt rosszabbul az Amorimmal történt ütközés során.
43. perc: Amorim betörése után újabb győri hetes következett, Blancót kellett ápolni. Görbicznek nem vette el kedvét és bátorságát az előbbi hiba, pimaszul cunderezett a hálóba Leganger mellett. 17–17
44. perc: Hibák mindkét oldalon, majd egy gyönyörű Radicsevics-átadás után Löke dobta be a labdát Leganger feje fölött. 17–18
45. perc: Labdaszerzés után Radicsevics kegyetlenül kilőtte a jobb felsőt ziccerben, jött az újabb, egyben utolsó norvég időkérés. 17–19
46. perc: Összeállt a győri védekezés, de Löke lökése túl durva volt, két perc lett a „jutalma”. Sara Breistöl cunderezett a bal szélről, de Lunde lefülelte.
47. perc: Radicsevics csak hetes árán tudta megakadályozni Breistölt a góllövésben, Lunde azonban védte Riegelhuth büntetőjét.
48. perc: Tizenkét perc után született újra Larvik-gól, Sulland volt az elkövető. Kiegészült a Győr. 18–19
49. perc: Egy-egy elpuskázott támadás mindkét oldalon. Amorim hatalmas lendülettel tört be, büntető. Leganger a vonalon maradt, de nem tudta hárítani Görbicz lövését. 18–20
50. perc: Tervel leblokkolta Larsen lövését, Lunde indítását viszont lefülelték. Hammerseng lövése után nem született gól.
51. perc: Breistöl lerohanás után egyre csökkentette a Larvik hátrányát. 19–20
52. perc: Görbicz távoli lövését Leganger védte, Sullandé mellé ment. Lekicset kiküldték két percre a román játékvezetők, de a labda legalább az ETO-é maradt.
53. perc: Görbicz bevitte a falba, és két norvég szorításában a bal alsó sarokba lőtt. 19–21
54. perc: Lunde védett, kiegészült a Győr. Larsen hetest harcolt ki, no meg egy kiállítást Amorimnak. Nora Mörk hetese hibátlan sajnos. 20–21
55. perc: Radicsevics nem tudta összeszedni a labdát, jöhetett a Larvik.
56. perc: Elrontott hazai támadás emberelőnyben. Radicsevics góljába közbefújtak, de Amorim visszajöhetett.
57. perc: Blanco fájlalta a térdét, de folytatta, így közelről láthatta Görbicz remek találatát. 20–22
58. perc: Újabb kivédekezett Larvik-támadás. Görbicz, Lekics, Löke a labda útja, a beálló pedig nem hibázott. Lunde védett, jöhetett a Győr. 20–23
59. perc: Leganger védte Lekics lövését, de ezután Kovacsics jól védekezett. Az utolsó előtti percben Ambros Martín időt kért. Lekics talpról tüzelt, Leganger hárított.
60. perc: Blanco lövését Lunde védte, de büntető. Nora Mörk hidegvérrel átejtette honfitársát. A végszó azonban Amorimé volt, három góllal megnyerte a finálé első felvonását a Győr! 21–24