A végén brillírozott a továbbra is veretlen ETO

2013.02.16. 17:46
A hajrában már a támadás is olajozottan ment az ETO-nak Norvégiában (Fotó: Reuters – archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Győri Audi ETO KC Norvégiában is megőrizte szezonbeli veretlenségét, és a csoportrangadón legyőzte a Larvikot. Az ETO kiváló védekezésének és támadásban is koncentrált hajrájának köszönhetően 24–18-as sikerrel gyűjtötte be a két pontot.

AZ ELLENFÉLRŐL...

A Larvik az előző három kiírásban egyaránt eljutott legalább az elődöntőig – 2011-ben meg is nyerte a sorozatot –, és a csapat magja nem változott az elmúlt időszakban. Az Európa-bajnokságon négy játékos volt az ezüstéremig jutó norvég válogatottban: Anja Edin (az MVP), Linn-Kristin Riegelhuth, Linn Jörum Sulland és Karoline Breivang. Három légiósa van: a veterán kapus, Lene Rantala és Kristina Bille dán, Olga Medvegyeva pedig orosz, a vezetőedző Ole Gustav Gjekstad.

A MÉRKŐZÉS

1–5. perc: A román játékvezetői páros sípszavára kezdődött a mérkőzés, Larvik-támadással. A hazaiak fehér, a vendégek zöld mezben játszanak. Sulland blokkolt lövésével ért véget az első akció, Katrine Lunde első indítása szintén nem volt pontos. Támadásban Rédei-Soós Viktória érkezett Raphaëlle Tervel helyére, ám az első gól a túloldalon esett Breivang révén. Pontatlanul kezdett elöl az ETO, Isbael Blanco viszont a kettesként védekező Görbicz mellett megtalálta a helyet, Thea Mörk ejtése után pedig annak ellenére megadták, hogy a labda teljes terjedelmével nem ment át a gólvonalon. 3–0

6–10. perc: Gro Hammerseng kapta az első kiállítást, és egy lerohanás végén Jovanka Radicsevics hat perc után meg is szerezte az első vendéggólt. Sulland a túloldalon szélről pattintott Lunde lába között a kapuba. Andrea Lekicsnek nem ment a lövés, ahogy Görbicz Anita próbálkozását is védte Cecilie Leganger, a hetese ellen azonban már tehetetlen volt. A Larvikban Sulland harmadszor is villant a túloldalon átlövésből. 5–2

11–15. perc: Mindkét kapus elkapta a fonalat, különösen Leganger védett nagyokat. Szepesi Ivett, majd Rédei-Soós keze is megremegett helyzetben, az újabb pontatlan indítások és Sulland 3. gólja után pedig Ambros Martín időt kért. Lekics végre felállt fal ellen betalált, irányítóba Kovacsics Anikó érkezett, de rögtön le is kellett hozni, mert egy ütközésnél elkezdett vérezni a feje. 6–3

16–20. perc: Löke beállóból tréfálta meg honfitársait, Radicsevics felhozhatta volna mínusz egyre az ETO-t, ám kapufára ejtett, a túloldalon pedig Hammerseng büntetett. Lekics harcolt ki kiállítást, a hetest Görbicz értékesítette. A Larviknál emberhátrányban Riegelhuth irányított, lövését védte Lunde. Radicsevics újra a hosszú kapufára ejtett a kijátszott akció végén, Gjekstad mégis azt érezte, megtorpant csapata, és időt kért. 7–5

21–25. perc: Lekics Hammersenggel szemben másodszor is kiállítást harcolt ki, a következő lövése után azonban a blokk és a kapus együttes erővel hárított. Sulland hetest harcolt ki Szepesivel szemben, Riegelhuth belőtte. Korsós Dorina jött a bal szélre, amikor Rédei-Soós megszerezte első gólját. Löke dobása után a vaksz miatt megállt a gólvonal előtt a labda, Görbicz hetese pedig kimaradt, Breivang gólja után így újra három volt a győri hátrány, ráadásul Lökét kiállították. 9–6

26–30. perc: Rédei-Soós labdája ismét a kapufáról pattant ki, a következő támadásban viszont hátrányból okosan pattintott a hálóba, miközben Lunde előbb szélső ziccert, majd átlövést fogott. Riegelhuth már emberegálnál vette be Lunde kapuját. Egy érthetetlen norvég kiállítás (hetes helyett...) után Korsós pedig végre szélről lőtte ki a hosszút Leganger mellett. A Larvik 10–8-ra vezetett a szünetben.

31–35. perc: Az ETO a második félidőt is pocsékul kezdte: Lekics eladott labdával nyitott, Anja Edin le is rohanta a kisalföldieket, és betalált. Leganger extraklasszist nyújtott, Löke próbálkozását is védte Leganger (5 méteren!), Rédei-Soósét is, Lekicsét pedig kétszer is, ám ő harmadszorra is elvállalta a helyzetet, és betörésből betalált. Löke egy gólra hozta fel a Győrt, Edin válaszolt, erre viszont ismét reagált a győri csapat Lekics jóvoltából. 12–11

36–40. perc: Edin húzta a Larvik, Lekics és Löke pedig az ETO szekerét, a két norvég újra betalált. Még egy északi kívánt főszerepet magának ezekben a percekben: Lunde védése után pedig Eduarda Amorim egyenlített. Sőt Rédei-Soós bombája után már a vendégeknél volt az előny – először a meccsen. Jött is a larviki időkérés, majd utána Blanco egyenlítése. 14–14

41–45. perc: Ezúttal Lunde volt az a kapusok közül, aki szinte az őrületbe kergette a lövőket. Radicsevics sokadik ejtése bejött, ezt követően azonban hátrányba került az ETO Rédei-Soós kiállítása miatt, a hetest Riegelhuth dobta be. A Larvik előnyből nem tudott betalálni, Ambros Martín időt kért a hátrány utolsó másodperceiben, de gól nem született az akcióból. 15–15

46–50. perc: Rédei-Soós újra előnybe juttatta a zöld-fehéreket, Lunde pedig egészen elképesztő módon belejött, de Lekics lövését is védte Leganger. Riegelhuth középről talált be, Hammerseng révén újra vezetett a hazai csapat, majd Rédei-Soós harcolt ki hétméterest, amelyet Göbicz váltott gólra. 17–17

51–55. perc: Lunde sokadszorra is elvállalta a hosszú indítást, amelyet követően Szepesi megszerezte első gólját, egy perccel később pedig hasonló szituáció után a másodikat is! Egészen elképesztő módon pedig harmadszorra is el lehetett adni a figurát, Lunde harmadszor is elindította a szélsőt, a labda ismét pontos volt, Szepesi pedig két védővel a nyakán is betalált! A Larvik időt kért, Martín pedig arra kérte a lányait, hogy élvezzék a meccset. Lunde védése után előnybe került az ETO, Radicsevics pedig előnyből betalált a szélről. Néggyel elhúzott a Győr. 17–21

56–60. perc: Rédei-Soós és Szepesi növelte az előnyt a leblokkoló Larvikkal szemben, és ugyan Hammerseng kilenc perc után újra hazai gólt szerzett, de Rédei-Soós ismét megtalálta a rést a larviki falon. A végén Lunde még Riegelhuth hetesét is kiütötte, Martín pedig 20 másodperccel a vége előtt már magabiztos győzelem tudatában kért időt. Az ETO 24–18-ra nyert!

A két csapat legközelebb ismét egymás ellen játszik a BL-ben, március 2-án 16 órakor Győrben.

RÉDEI–SOÓS VIKTÓRIA ÉRTÉKELÉSE

A TALÁLKOZÓ HAJRÁJA

(A Digi Sport felvétele)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 3. FORDULÓ

LARVIK (NORVÉG)–GYŐRI AUDI ETO KC 18–24 (10–8)
Larvik, 4400 néző. V: Bogdan, Romeo (románok)
LARVIK: LEGANGER – Riegelhuth 4 (2), Sulland 3, Breivang 2, Blanco 2, Hammerseng 3, T. Mörk 1. Csere: Larsen, EDIN 3, Wibe, Breistol, Breistoel
GYŐR: LUNDE – Radicsevics 3, TERVEL, Görbicz 3 (3), LÖKE 3, Lekics 3, SZEPESI 4. Csere: RÉDEI-SOÓS 6, E. AMORIM 1, Kovacsics, Orbán Adrienn, Korsós 1
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–0. 14. p.: 6–2. 23. p.: 8–6. 37. p.: 13–11. 39. p.: 13–14. 43. p.: 14–15. 49. p.: 17–16
Kiállítások:
10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 4/3

Vasárnap: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Randers (dán), 19 óra
A 2. csoportban: Oltchim Valcea (román)–Zvezda Zvenyigorod (orosz) 29–25 (16–16)
Vasárnap: Ferencváros–Krim Ljubljana (szlovén), 15.15 ó (Dabas)