Hibátlan! Ljubljanában is nyert az ETO

2012.10.28. 19:25
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a Győri Audi ETO KC Ljubljanában tizenegy góllal nyert a Krim vendégeként. Az első félidő végén még hárommal vezető győriek fokozatosan őrölték fel a szlovénok ellenállását, és végül kiütéses sikert aratva őrizték meg hibátlan mérlegüket.

A Krim csak a mérkőzés egyes szakaszaiban tudott a Győr egyenrangú partnerévé válni (Fotó: NS-archív, Veres Viktor)

A győriek kezdésként otthon megverték a horvát Koprivnicát öttel (24–19), majd ugyanilyen különbséggel idegenben a kolozsvári U Jolidon Clujt (30–25) is. A szlovén rivális a Jolidont hazai pályán minimális különbséggel múlta felül (28–27), Kaproncán pedig hárommal kikapott (25–22). A csoport másik mérkőzését játszották le hamarabb a harmadik fordulóban, és a horvátok egygólos győzelmet (20–19) arattak az első félidőben mindössze hat gólt szerző kolozsváriak vendégeként.

1. félidő

1–5. perc Kihagyott győri lehetőséggel, majd Katrine Lunde Haraldsen védését követően már ETO-góllal vette kezdetét a találkozó. A hazaiak kapkodtak, ziccerben vonalra léptek, majd gyorsan emberhátrányba kerültek. Az idővel azonban jól játszottak, úgy hozták le 1–1-gyel a periódust, hogy a vendégek egyszer támadhattak csupán, Eduarda Amorim azonban a kiegészült szlovén hatos falat is átlőtte (1–3).

6–10. perc Andrea Lekics kínálta meg a volt társakat egy csípőből elengedett bombával, majd a szerencsés szlovén találatot követően – Lunde Haraldsen hátáról pattant be a labda a kapuba – Heidi Löke is eredményes tudott lenni. Mindkét oldalon kapkodó volt a játék, a támadók siettették az akciók lezárását. Ez a rohanás egyelőre a győrieknek tetszhetett jobban (3–5).

11–15. perc Görbicz Anita klasszikus átlövéssel jelezte a „részvételi szándékát", majd Lunde Haraldsen szomorította tovább a házigazdákat. Szigorúbbak lettek a védekezések, a győriek zavaró emberrel megbontották a falukat, ami nem ízlett a szlovénoknak, viszont a vendégek kétszer is belemenéssel zárták rövidre a támadásukat. A második győri fórt Krim-gól vezette fel (5–6).

16–20. perc A mérkőzés első hetesét Görbicz ejtette a kapura, és sajnos nem a kapuba. Győri gól nélkül pergett le az emberelőnyös két perc, Ambos Martín ki is kérte az idejét. A 18. percben a Krim már az egyenlítésért támadhatott, két sikertelen próbálkozás után – a második dörgő kapufa lett, csakúgy, mint a győriek szélső ejtése – a házigazdák is időt kértek. Eredményre azonban önmagában ez nem vezetett. Ebben az etapban több játékost kellett ápolni a kemény védekezések miatt (5–6).

21–25. perc Orbán Adrienn ziccert értékesítve mozdította el a holtpontról az ETO-t – és a mérkőzést –, majd Görbicz a második hetesét már bevágta a kapuba. A szlovénokat pedig a guta kerülgette: többször is lehetett volna iksz, ehelyett mínusz háromról kellett kapaszkodniuk. Sőt... A Ljubljana mínusz négynél először került emberelőnybe, Amorim volt a vétkes (7–9).

26–30. perc A házigazdák 3–1-gyel zárták a kétperces fórt, amitől olyan lendületet kaptak a hajrában, hogy ismét ott lihegtek az ETO nyakában. Kellett volna egy-két kapusbravúr, ami felrázta volna a győrieket, végül Jovanka Radicsevics két gólja segített. A hajrában olyan fórhoz jutott a Győr, amelynek döntő része áthúzódott a második felvonásra (9–12).

2. félidő

31–35. perc A harmadik fórjából sem jutott sokkal közelebb a megoldáshoz a Győr, de legalább Amorim egy átlövést bevágott. Szlovén gól és győri kiállítás, a lehető legrosszabb párosítás, Radicsevics viszont hátrányban is elvállalta. Susann Müller labdaszerzés után gyorsan egymás után kétszer is eredményes tudott lenni (11–13).

36–40. perc A vendégektől megint teljes összpontosításra volt szükség, a 38. percre egygólosra csökkent az előnyük. Görbicz azonban átlőtt, Radicsevics ziccert értékesített, Löke beállóból volt eredményes, gyorsan lehűtve ezzel a szlovén reményeket. Ekkor az ETO-védelem is több labdát vadászott le. Amorim átlövése után a Krimnek időt kellett kérnie (13–18).

41–45. perc Picit tanácstalanná vált a Ljubljana, de egy indítás, majd egy büntető magához térítette. Radicseviccsel szemben viszont nem volt ellenszere, kapuscserével próbálkozott (15–21).

46–50. perc Rédei-Soós Viktória jól szállt be a mérkőzésbe, két pazar gólt szerzett átlövésből. Ezzel párhuzamosan a győri védekezés picit felpuhult, de a BL-ben megszokott közte öt azért megnyugtatólag ott lebegett. Sőt a fáradni látszó szlovénok ellen a hosszabb győri cserepadnak köszönhetően hétre nőtt a különbség (17–24).

51–55. perc A Győr támadásban minden hangszeren játszott, vállalkoztak a szélsők, felmentek a lövők, és Lökét is rendre meg lehetett találni beállóban. Újabb Krim-időkérés próbált meg ennek gátat szabni. A terv azonban nem jött be (19–27).

56–60. perc A hajára izgalom nem, csupán egy nyitott kérdés maradt, amely úgy szólt: mennyivel? Mármint győz az ETO. Két perccel a vége előtt Kovacsics szép átlövése után mindenesetre megvolt a közte tíz... És még nem volt vége. Hornyák Dóra is betalált, lezárva a találkozót (20–31).

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
KRIM LJUBLJANA–GYŐRI ETO 20–31 (9–12)
Ljubljana, 1500 néző. V: Opava, Valek (csehek)
KRIM: Grubisic - Martín 3 (1), Lazovic 1, Müller 3 (1), WÖRZ 4, Torstensson 1, ZRNEC 4. Cs: Kain (kapus), Bodnyeva, Krpez 2, Verheljuk 1, Mavsar 1, Gregorc
GYŐR: LUNDE HARALDSEN - RADICSEVICS 6, Lekics 1, GÖRBICZ 8 (2), LÖKE 5, Amorim 4, Szepesi 2. Cs: Herr O. (kapus), TERVEL, Kovacsics 1, Orbán Adrienn 1, Rédei-Soós 2, Hornyák D. 1, Korsós. Edző: Ambos Martín
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–4. 15. p.: 5–6. 23. p.: 5–9. 28. p.: 9–10. 33. p.: 11–13. 37. p.: 13–14. 40. p.: 13–18. 46. p.: 16–21. 53. p.: 19–25
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Ambos Martín: – A győzelem volt a legfontosabb számunkra, aminek kulcsa a remek kapusteljesítmény és a kiváló védekezés volt. A második félidőben a támadások során is magabiztosabbá váltunk, míg a Ljubljana érzésem szerint elfáradt a mérkőzés végére.