Közel a főtáblához a DVSC-Korvex

2010.09.18. 17:42
Bognár Barbaráék (balra) megszenvedtek a Zajecsar ellen, de fontos két ponthoz jutottak <br />(Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A DVSC-Korvex m&aacute;sodik selejtező-m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;t is megnyerte Lengyelorsz&aacute;gban, &iacute;gy k&ouml;zel ker&uuml;lt a főt&aacute;bl&aacute;ra jut&aacute;shoz a női k&eacute;zilabda Bajnokok Lig&aacute;j&aacute;ban. A hajd&uacute;s&aacute;giak a Lublin elleni p&eacute;nteki siker (29&ndash;26) ut&aacute;n ez&uacute;ttal a szerb Zajecsart győzt&eacute;k le 25&ndash;24-re.

Azzal, hogy a Zajecsar legyőzte pénteken a Vejent (30–29), rendkívül fontossá vált a Debrecen számára, hogy legyőzze a szinte teljesen a szerb válogatottra épülő ellenfelét szombaton.

A hajdúságiak kicsit álmosan kezdtek, az első percekben kétgólos hátrányba kerültek, amit viszont a büntetőket hibátlanul lövő Bognár Barbara vezetésével ledolgoztak, 7–7 után pedig – Kiss Éva védéseinek is hála – folyamatosan elhúzott a Loki, mert a szerbek majd’ tíz percig gólcsendbe zárkóztak.

Ezt követően azonban szerepet cseréltek a csapatok, a DVSC nem találta a kaput, sorra rossz döntések születtek támadásban, a Zajecsar pedig kiegyenlített (12–12), így a szünetre – miután a Loki a tegnapi meccshez hasonlóan ismét kapott egy gólt időn túli szabaddobásból – egyenlő állásnál fordultak a csapatok (14–14).

Kiss Évára ugyan a folytatásban sem lehetett panasz, a Zajecsar azonban kihasználta a védekezési megingásokat, és vezetett a második játékrész közepén, igaz, elhúzni nem tudott a hajdúságiaktól.

Sőt a hajrára fordulva – Bulath Anita góljai után – visszavette a vezetést a Debrecent. A Loki 24–23-as vezetésénél Köstner Vilmos időt kért, ezt követően pedig hétperces gólcsend következett, Bulath viszont a 60. percre fordulva betalált. A Loki így végül 25–24-re nyert, nagy lépést téve a BL főtáblája felé.

Az esti mérkőzésen volt miért drukkolni: amennyiben a Lublin megveri a Vejent, vagy döntetlent játszik a dán együttessel, akkor a Loki már biztosan főtáblás. Az első fordulóban meglepetésre kikapó dánok most viszont nem hibáztak, simán nyertek a lengyelek ellen. Az eredmény azt jelenti, hogy a DVSC-Korvex, a Zajecsar és a Vejen is továbbjuthat még, de a Lokinak egy döntetlen is elég a BL-főtáblára kerüléshez.

NŐI KÉZILABDA BL
SELEJTEZŐ, 4. CSOPORT, 2. FORDULÓ
DVSC-KORVEX–RK ZAJECSAR (szerb) 25–24 (14–14)
Lublin 200 néző. V: Volodkov, Zotsin (oroszok)
DVSC: KISS É. – Csáki 3, BULATH 6, BOGNÁR B. 7 (5), SZABÓ V. 3, BOGDANOVICS 2, Kazai. Csere: TRIFFA (kapus), Hornyák D. 1, Borbás, Juhász G. 2, Sopronyi 1, Slakta
ZAJECSAR: DJERICS – Sztevin 1, Krpez, Pop 2, DAMNAJOVICS 9, Pavics 1, BARTOSICS 6 (2). Csere: Miskovics (kapus), KOPEREC 3, Vucskovics 1,  Matics 1, Nisavics.
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–4. 21. p.: 7–12. 28. p.: 11–12. 39. p.: 16–18. 50. p.: 22–21. 53. p.: 24–22.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2
Köstner Vilmos: – Nagyon jó ellenfelet vertünk meg hatalmas csatában. Sajnálom, hogy az első félidő végén elfogyott tetemes előnyünk, de a lényeg a győzelem, s hogy igazi csapatként harcoltak a lányok.
Dragan Markov: – Nem volt szép meccs, s számunkra különösen bosszantó, hogy a második játékrészben volt esélyünk a győzelem megszerzésére. A befejezéseknél pontatlanok voltunk, s jól védtek a magyar csapat kapusai is.
A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
SPR Lublin (lengyel)–Vejen (dán) 29–36 (16–18)
A csoport állása: 1. DVSC 4 pont, 2. Zajecsar 2, 3. Vejen 2, 4. Lublin 0 (2)
A csoportból az első jut fel a Bajnokok Ligája főtáblájára, a másik három együttes az EHF-kupában folytathatja szereplését.