Kiszenvedett szegedi siker a PAOK ellen

2009.10.10. 20:49
A Bajnokok Ligája második fordulójában a Pick-Szeged óriási csata után 27–24-re legyőzte az előzetesen sokkal esélytelenebbnek tartott görög PAOK Szalonikit. A meccs hőse a Szeged szerb kapusa, Dragan Marjanac volt, aki majdnem ötvenszázalékos hatékonysággal védett.

Katzirz Dávid (18-as) négy góllal segítette csapatát a PAOK ellen (fotó: Czagány Balázs)
Katzirz Dávid (18-as) négy góllal segítette csapatát a PAOK ellen (Fotó: Czagány Balázs)

A férfi Bajnokok Ligája-csoportküzdelmek második fordulójában a Pick-Szeged a görög PAOK Szalonikit fogadta. Jól kezdte a mérkőzést a magyar csapat, a görögök első támadását sikerült kivédekeznie, majd Katzirz Dávid találatával gyorsan megszerezte a vezetést.

Az első negyedóra után 8–5-re vezetett a Szeged. A különbség nagyobb is lehetett volna, ha a hazaiak nagyobb hatékonysággal lövik a ziccereiket, de Dragan Marjanac védéseinek köszönhetően így is sikerült tartani az előnyt.

Néhány perccel később azonban a PAOK zsinórban három gólt dobott, és egyenlített. Ez felpaprikázta a kissé álmosan kezdő szegedieket, és egy kettős emberelőnynek is köszönhetően a 21. percre Valentin Ghionea vezérletével öt góllal elhúztak riválisuktól.

A görögöket nem törte meg a szegedi roham, továbbra is szívósan tapadtak a magyar ezüstérmesre. Három perccel a félidő vége előtt 15–12 volt az állás, sőt a vendégek Szaulidisz góljával még csökkenteni is tudták a hátrányukat, így 15–13-as szegedi vezetésnél vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőt dinamikusan kezdte a Tisza-parti együttes, Herbert Gábor beállóból szerzett találatával a 36. percre visszaállt az ötgólos különbség, ekkor 20–15-ös szegedi vezetést mutatott az eredményjelző.

A játékrész derekán kettős emberhátrányba került a Pick-Szeged, ám Marjanac több remek védésével sikerült megtartani a biztos előnyt. Ám ez sem bizonyult elegendőnek ahhoz, hogy feladja a PAOK, a görögök egymás után négy gólt dobtak, és hét perccel a vége előtt már csak 25–24-re vezetett a Szeged, ráadásul úgy, hogy Marjanac többször is bravúrral védett.

Nagyon jókor jött Katzirz negyedik találata, és Marjanac újabb hárítása a 28. percben, a szerb kapus 47 százalékos hatékonysággal védett. Az utolsó percben Zvizej is betalált, biztosítva ezzel a Szeged győzelmét.

Több gól már nem esett, a Pick-Szeged végül 27–24-re legyőzte az utolsó pillanatig küzdő, előzetesen esélytelenebbnek tartott riválisát.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A–CSOPORT, 2. FORDULÓ
Pick–Szeged–PAOK Szaloniki (görög) 27–24 (15–13)
Szeged, 1800 néző. V: Kohen, Perec (izraeliek)
SZEGED: MARJANAC – GHIONEA 5, KOS 6, Herbert 2, Zubai Sz. 1, KATZIRZ 4, Zvizej 5 (1). Csere: Liszkai (kapus), Nenadics, Krivokapics 1, Vadkerti 1, Oszmajics 2
PAOK: Kominek – Miszirlisz 2, RIGANASZ 4 (2), Petridisz, MARANGO 4, EVANGELIDISZ 5, Szaulidisz 3. Csere: Cakirisz 3 (1), Szevasztidisz, Grubanov 3
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–2. 8. p.: 3–3. 13. p.: 7–4. 17. p.: 8–8. 21. p.: 13–8. 28. p.: 15–12. 38. p.: 21–15. 45. p.: 24–18. 56. p.: 25–24
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/3

VLADAN MATICS, a Szeged edzője: – Csalódott és mérges vagyok, mert csak Marjanac bravúrjainak és Kos remek játékának köszönhetjük a győzelmet. A többiek akartak, de csak közepesen teljesítettek. A Constanta ellen ez kevés lesz.
SZTIKANOSZ SZEIREKIDISZ, a PAOK edzője: – Az eredménnyel úgy-ahogy elégedett vagyok, mert kis különbséggel kaptunk ki, de akár győzhettünk is volna, ha az első félidőben is úgy játszunk, mint a másodikban.