Kikapott a Veszprém az „oroszlánbarlangban”

2009.10.04. 18:13
Eklemovicsék nagyot küzdöttek, de nem bírtak a borzasztó erős Löwennel (fotó: M. Németh Péter - archív)
Az MKB Veszprém vereséggel mutatott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2009–2010-es szezonjában, miután a karlsruhei Europahalléban 32–29-re kikapott a német Rhein-Neckar Löwentől. A veszprémieknek szinte végig volt esélye a pontszerzésre, ám a németek a lélektani pillanatokban rendre újítani tudtak, így megnyerték a mérkőzést.

Nem indult túl jól a mérkőzés a Veszprém számára, hiszen a Löwen a találkozó elején sorra könyörtelenül használta ki lehetőségeit, míg a magyar támadások kis hatékonysággal eredményeztek csak gólt, így kilenc perc játék után 7–2-re vezettek már a németek.

Iváncsik Tamás lerohanása után 7–4 volt az eredményjelzőn, majd Marko Vujin góljával már csak két gól volt a veszprémiek hátránya. Az átmeneti örömöt hamar elhomályosította Oliver Roggish, aki Olafur Steffanson harmadik gólpasszát váltotta gólra, így ismét jelentősebb, négygólos különbség volt a csapatok között (9–5).

A vendégek védekezése ezt követően sem akart helyreállni, és a 18. percben, 13 kapott gól után Mocsai Lajos vezetőedző egy időkéréssel megpróbálta felrázni csapatát (13–7).

A tanácsok hatásosak voltak, ugyanis Mirsad Terzic hatalmas, iletve Eklemovics Nikola szemfüles gólja után a 22. percben már csak háromgólos volt a német előny (13–10). Sőt, Eklemovics újabb találatát követően már a németek edzője érezte úgy, hogy együttesének szüksége lenne egy kis  pihenésre (13–11), szünetig biztosan is tartotta előnyét a német csapat (17–14).

A németek két-háromgólos előnye fordulás után is állandósult, a bakonyiak hiába jöttek fel egy gólra Fazekas Nándor remek védései után, a feketemezesek Stefansson passzai és Gudjon Sigurdsson góljai révén rendre újítani tudtak.

Dejan Perics büntetővédése után Marko Vujin egyenlített (47. p.: 24–24), ám az ex-veszprémi, Bjarte Myrhol rögtön vissza is vette a vezetést az „oroszlánoknak”.

Karol Bielecki átlövései ellen tehetetlen volt a Mocsai-csapat védelme, 29–26-nál ráadásul magyar letámadásnál Roggisch fontos labdát szerzett, ezzel pedig nehéz helyzetbe került a vendég együttes.

Másfél perccel a vége előtt Vujin góljával egyre zárkózott fel a Veszprém, ám Bielecki ismét betalált, ezzel pedig eldőlt a találkozó: a mézkőzés 32–29-es végeredményét időn túli hetesből állította be Stefansson.

A csoport másik két meccsén egyébként – némi meglepetésre – egyaránt hazai győzelem született: a Bosna Sarajevo a Chambéryt, míg a Vive Kielce a Gornje Velenjét verte meg szoros meccsen.

BAJNOKOK LIGÁJA
 B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
RHEIN-NECKAR LÖWEN (német)–MKB VESZPRÉM  32–29 (17–14)
Karlsruhe, 3 000 néző. V: Hansen, Gjeding (dánok)
LÖWEN: SZMAL – GROETZKI 6, STEFANSSON 2 (2), Manojlovics 3, Roggisch 2, BIELECKI 6, SIGURDSSON 7. Csere: Fritz (kapus), MYRHOL 4, Gudjonsson 1, Harbok, Müller, Gensheimer 1 (1). Vezetőedző: Ola Lindgren
MKB Veszprém: Perics – Iváncsik T. 3, VUJIN 8 (3), Eklemovics 3, SULIC 6, Terzics 1, Iváncsik G. 3. Csere: FAZEKAS (kapus), Lapcsevics, Lusnyikov, Sesum 1, Pérez 2, Gulyás P. 2, Vilovszki. Vezetőedző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–1. 7. p.: 5–1. 10. p.: 7–2. 16. p.: 10–6. 19. p.: 13–7. 26. p.: 14–13. 34. p.: 19–17. 38. p.: 21–19. 43. p.: 24–21. 46. p.: 24–24. 55. p.: 30–26. 59. p.: 30–29
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Ola Lindgren: – Hatalmas iramú, nagyon nehéz, végig kiegyenlített csatát nyertünk meg, mert az óriási küzdelemben hatékonyabb volt a védekezésünk, és a szerencse is melletünk volt.
Mocsai Lajos: – Végig versenyben voltunk, annak ellenére, hogy az első félidőben nehezen vettük fel az ellenfél diktálta ritmust. A gyors indításokból lőtt gólokkal adósok maradtunk. A védekezésünkön javítanunk kell.