Óriási lehetőséget szalasztott el a Veszprém Kielben

2013.04.21. 17:13
Iman Dzsamali négy gólt lőtt (Fotók: MTI)
Az MKB Veszprém 32–31-es vereséget szenvedett a német THW Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. A magyar bajnok a második félidő derekán még hat góllal vezetett, de a Kiel az utolsó 13 percben nagyot hajrázott, 22–28-ról 28–28-ra felzárkózott, és megtartotta esélyét a visszavágóra.

Jól kezdett a Veszprém, zavaró védekezése nagyon nem ízlett a Kielnek, támadásban pedig leginkább Renato Sulic villogott. A horvát beálló harmadik góljával 5–3-ra vezetett a magyar csapat, és mivel a következő találatot is a vendégek szerezték (konkrétan Cristian Ugalde), a Kielt irányító Alfred Gíslason már bő tíz perc után időt kért.

Renato Sulic (balra) akcióban

A kapusok egyik oldalon sem remekeltek, egy idő után Thierry Omeyer és Mirko Alilovic is átadta helyét társának. A német gárda főképp Marko Vujin eredményes játékával tartotta a lépést, sőt a 23. percben a vezetést is átvette, először a mérkőzés folyamán (13–12). A veszprémiek azonban megőrizték hidegvérüket, Iman Dzsamali beállásával pedig új impulzust kapott játékuk. Az iráni góljainak és Fazekas védéseinek köszönhetően a félidőben már újra a Veszprémnél volt az előny (15–16).

Volt mit megbeszélniük a hazaiaknak a szünetben, de problémáik csak nőttek a fordulás után. Több mint hat percig nem tudták bevenni a jól védő Fazekas kapuját, Nagy László pedig továbbra is ellenállhatatlanul kézilabdázott. A bakonyi alakulat többször is emberhátrányba került, de egy ideig ez sem zavarta.

A 11 gólos Nagy László (labdával) a mezőny legjobbja volt

A 47. percben már 28–22-re vezettek a veszprémiek, ezután azonban kétszer is kiszórták két percre Nagy Lászlót a macedón játékvezetők, amit már kihasználtak a hazaiak, akik 28–28-nál utolérték ellenfelüket. A Veszprém még ezután is tudott újítani, 30–28-ra és 31–30-ra is vezetett még, ám Momir Ilics hétméteresével és Daniel Narcisse utolsó másodpercekből lőtt góljával fordított a címvédő, amely így minimális előnnyel várhatja a visszavágót. Az összecsapás előtt a legtöbb veszprémi valószínűleg aláírta volna ezt az eredményt, így viszont jó adag hiányérzet lehet bennük. A visszavágót mindenesetre így is bizakodva várhatják.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
THW KIEL (NÉMET)–MKB VESZPRÉM KC 32–31 (15–16)
Kiel, 10 000 néző. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedonók)
KIEL: Omeyer – Sprenger 4, Ilics 4 (4), NARCISSE 4, Ahlm 2, Jícha 3, Sigurdsson 3. Csere: Palicka (kapus), VUJIN 8, Pálmarsson, R. TOFT HANSEN 4
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás P., NAGY L. 11, Chema Rodríguez 1, SULIC 5, Terzic 2, UGALDE 5. Csere: FAZEKAS (kapus), Oneto 1, Dzsamali 4, Schuch, Császár, Iváncsik T. 2 (1), Laluska
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 10. p.: 3–6. 15. p.: 6–8. 18. p.: 10–10. 23. p.: 13–12. 25. p.: 14–14. 34. p.: 15–20. 47. p.: 22–28. 54. p.: 28–28. 56. p.: 28–30. 59. p.: 30–31
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1
Alfred Gíslason, a Kiel edzője: –
Rettentően nehéz meccsre késztetett bennünket a jól felkészült Veszprém, játéka sokat változott az utóbbi hónapokban. Jelenleg a magyarok vannak jobb pozícióban annak ellenére, hogy nyertünk. A második meccsen is csak a győzelem lehet a célunk.
Carlos Ortega, a Veszprém edzője: –
Nagyszerű, fordulatos meccs volt, jobb hajrával hatalmas meglepetést szerezhettünk volna. Hatgólos előnyünknél súlyos hibák sorozatát követtük el, nem koncentráltunk, amivel felhoztuk ellenfelünket. Elrontottuk a végét, az az igazság. Az esélyünket azonban megőriztük a továbbjutásra.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Metalurg Szkopje (macedón)–VT Kielce (lengyel) 25–27
Gólszerző: Mojszovszki 6, Vugrinec 5, Mirkulovszki 4, Batinovic, Dimovszki, Rakcsevics 2-2, Doder, Georgievszki, Korazija, Markoszki 1-1, ill. Jachlewski, Rosinski, Zorman 4-4, Jurecki, K. Lijewski 3-3, Buntic, Musa, Sztojkovics 2-2, Bielecki, Cupic, Ólafsson 1-1

Flensburg (német)–Hamburg (német) 26–32
G:
Djordjic 6, Eggert, Weinhold, Mogensen 5-5, Hein 2, Svan Hansen 1, Glandorf 1, Knudsen 1, ill. Duvnjak, Hens, Lackovic 6-6, Vori 4, M. Lijewski 3, Lindberg, Jansen 2-2, Flohr 1, Nilsson 1, Petersen 1

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atlético Madrid (spanyol)–Barcelona (spanyol) 25–20 (11–10)
G: Canellas, K. Lazarov 6-6., Balic, García Parrondo 4-4, Aguinagalde 2, Davis Camara, Jurkiewicz, Källman 1-1, ill. Sz. Rutenka 6, Sorhaindo 3, García Lorenzana, Sarmiento, M. Stranovsky, Tomás 2-2, Aguirrezabalaga, R. Entrerríos, Rocas 1-1

A két csapat a csoportkörben is találkozott egymással. A Veszprém októberben 31–30-ra nyert hazai pályán, februárban viszont 32–21-es vereséget szenvedett Németországban.

1. FÉLIDŐ

1–5. perc: Nagy László az első veszprémi támadásból betalált egy talpról eleresztett lapos lövéssel. Jícha passza nem volt jó Vujinnak, Ugalde a másik oldalon bevitte, és belőtte (0–2). Vujin-kapufa után Gulyás indult volna meg, de elvesztette a labdát. Jícha szerezte meg az első Kiel-gólt. Sulic beállóból állította vissza a kétgólos különbséget, de Ahlm szintén beállóból válaszolt rá. 2–3

6–10. perc: Nagy lövését Omeyer védte, de Sulic lehúzta a kipattanót, és azzal a lendülettel be is vágta a kapuba. Kivédekezett hazai támadás, Terzic a földön maradt, ám nincs nagy baja. Nagy lövése elkerülte a kaput, Vujiné nem, pedig az exveszprémire két vendégjátékos is ráugrott. Sulic eddig a mezőny legjobbja, harmadik góljával 3–5. Lehetett volna három is közte, de Ugalde ziccert rontott. Jícha tört be a bal szélen, de a kapus védett. Jöhet a Veszprém, a hazai edző, Alfred Gíslason sárga lapot kapott reklamálásért. 3–5

11–15. perc: Ugalde labdát lopott, Chema felviharzott vele, majd gólpasszt adott Ugaldénak, aki pimaszul pörgette be Omeyer fölött a labdát. Szenved a Kiel, Gíslason időt is kér (3–6). Vujin faragott a hazaiak hátrányán. Chema ellépte, majd egy-egy rossz lövés mindkét oldalon. A zavaróban védekező Ugalde tényleg zavarja a Kielt. Jícha vitte fel a labdát, majd távolról felugorva bevarrta. (5–6). Nagy tette be a labdát Onetónak, aki befordult Sigurdssonnal a hátán, és belőtte. Sprenger próbálkozását Alilovic még védte, Ahlm ismétlésénél már tehetetlen volt. Terzic megpattanó lövése csapta be Omeyert (6–8). Vujin bombája nem változtatott irányt, de Alilovicon ez sem segített. 7–8

16–20. perc: Dzsamali a pályán, és ha már ott van, egyből meg is szerezte első találatát. Vujin már nem az elsőt lőtte... (8–9). Carlos Ortega időt kért. Egy szerencsés gól itt, egy ott. Alilovicot Fazekas váltotta a veszprémi kapuban (9–10). Jícha labdaszerzés után felavatta Fazekast, egyenlített a Kiel (10–10). Nagy László visszaveszi a vezetést. Schuch kapott két percet, amiért túl keményen fogta meg ellenfelét. Sprenger a jobb szélről betalált, de Nagy talpról emberhátrányban is gólt szerzett. 11–12

21–25. perc: Vujinnak nagyon megy, már a hatodik gólját jegyezte (12–12). Nagy hatalmas kapufát lőtt, majd Chema csúnyán eladta a labdát, de Jícha ziccerét Fazekas óriási bravúrral kivédte. Chema helyén Császár, akinek lövését Toft Hansen blokkolta. Sprenger gyönyörű góljával először vezet a Kiel (13–12). Potyognak a gólok, itt Dzsamali, ott Toft Hansen eredményes (14–13). Ziccerig játszotta a Veszprém, Nagy azonban kettős kapufát lőtt. Jícha sem talált be, Ugalde viszont igen, megint iksz. 14–14

26–30. perc: Vujin betöréssel hétméterest harcolt ki, de Jícha a lécre húzta a labdát. Dzsamali az MK-döntős formáját idézi, újra a Veszprémnél az előny. Az idény végén csapatot váltó – és a Veszprémmel is hírbe hozott – Ilics célzott rosszul. Megvan a labda, de Gulyást kiállították. Dzsamali újabb lövését az Omeyert váltó Palicka védte, de aztán Iváncsik Tamás indulásból már mattolta a svéd kapust. Emberhátrányban másodszor is eladta a labdát a Kiel, csakhogy Császár is ezt tette indulás közben. Sprenger jól játszik, újabb gólt szerzett a jobb szélről (15–16). Ugalde próbálta elcunderezni Palicka mellett a labdát, de lábbal védett a kapus. Több gól már nem született, a szünetben 16–15-re vezet a Veszprém. 15–16

2. FÉLIDŐ

31–35. perc: Két veszprémi góllal, egy Fazekas-védéssel és Sigurdsson kiállításával kezdődött a második játékrész. Az emberelőnyt Nagy László révén hamar kihasználta a magyar alakulat (15–19). A kieli kapuba visszaálló Omeyer Gulyás lövését már védte. Ahlm és Sulic is ziccerbe került, de csak utóbbi használta ki (előbbinél Fazekas nagyot védett). 20–15-ös Veszprém-előnynél hazai időkérés. Lejárt a Kiel kiállítása, de így sem találja a bakonyiak védekezésének ellenszerét, Fazekas véd megint. 15–20

36–40. perc: Narcisse tűnt el Sulic szorításában, a horvát leül két percre. Toft Hansen beállóból szerezte meg a hazaiak első második félidei gólját (16–20). Jícha labdát szerzett, majd végigvitte, de két veszprémi szorításában gyengén lőtt, Fazekas védett. Terzic góljára Sigurdsson válaszolt (17–21). Hosszú lefolyású vendégtámadás végén Nagy zúzta be (17–22). Ugalde zavarta ismét eredményesen Jíchát. Egy újabb Fazekas-védés után Toft Hansené a kipattanó, hetes. 17–22

41–45. perc: Ezúttal Ilics állt oda, és behúzta Fazekas fölött. A betörő Nagyot megállították, de csak büntető árán, Iváncsik Tamás bepattintotta (18–23). Sulic megint kiállt, ezúttal Narcisse levegőben történő ellökéséért. Teljes a zavar a Kielnél, eladja a labdát emberelőnyben. Nagy átlövésből betalált, Vujin válasza gyorsan érkezett (19–24). Még mindig emberhátrányban Nagy tört be, Chemától kapta a labdát kínaira, és bevágta a jobb felsőbe. Toft Hansen gólja miatt nem tudtunk sokáig örülni ennek a szép találatnak. Nagy megállíthatatlan, szép csel után megint belőtte (20–26). Ilics hetesből szépít. 21–26

46–50. perc: Nagy László megint betör, és megszerzi tizedik (!) gólját. Toft Hansen is belelendült, Ortega időt kért (22–27). Ugalde tűnt fel a jobb oldalon, és Omeyer lába alatt betette a labdát. Nagy László kétperces kiállítást kapott a macedón bíróktól. Jícha betörése után büntető, amelynél Alilovicot becsapta Ilics (23–28). Chema és Ugalde lövését is védte Omeyer, majd Sigurdsson büntette a kihagyott veszprémi lehetőségeket. Majd megint az izlandi. Ezt az előnyt kihasználta a Kiel (25–28). Iváncsik Tamás mellé dobta. 25–28

51–55. perc: Nagy visszatért, de Narcisse egy az egyben megverte, és bedobta a ziccert. Iváncsik Tamás újra próbálkozott a szélről, de a lécre pattintott. Ahlm és Sulic is óriási helyzetet hagyott ki Fazekas, illetve Omeyer „közreműködésével”. Nagy Lászlót megint kiállították. Sprenger a szélről büntet, már csak eggyel vezet a Veszprém (27–28). Eladja a labdát a magyar csapat, Narcisse indul, és egyenlít. Ortega időt kér (28–28). Császár remek bejátszása Ugaldét találta meg, a spanyol pedig nem hibázott. Jícha lövése után kieli kézről pattant ki a labda. Alilovic védése után Sulic indult, és Omeyer lába mellett betette a kapuba a labdát. 28–30

56–60. perc: Jícha bedobta, de hiába, mert közben szabálytalan zárást kapott. Vujin lövésébe Alilovic csak beleérni tudott (29–30). Labdaeladás után Narcisse indult, de Nagy még idejében megállította, kiállítás és hétméteres sincs. Narcisse kitartó fiú, sajnos, betörés után egyenlít (30–30). Már-már veszni látszott a helyzet, de Nagyot végül megtalálta Császár passza, az átlövő pedig betalált. Ilics hetesből egalizál (31–31), ráadásul emberelőnyben a Kiel. Terzic lövését Omeyer védte. Nyolc másodperccel a vége előtt a Kiel támadhat majd az időkérés után. Narcisse kapta a labdát Omeyertől, lépett párat, majd két blokkolni igyekvő veszprémi fölött belőtte a bal alsóba. 32–31-re nyert a Kiel. 32–31