Kiáll a válogatott keret Nagy László mellett

2010.11.04. 15:50
null
Az egész csapat és a szövetségi kapitány is egyetért Nagy Lászlóval (19)  (Fotó: Mirkó István)
Címkék
Gál Gyula csapatkapitány a Nemzeti Sportnak elmondta, beszélt a válogatott keret tagjaival, és egységes a játékosok véleménye: Nagy László az igazat írta nyílt levelében. 

A válogatott és a CO Zagreb beállósa elmondta, a csapat szerint Nagy László írásának minden bíráló felvetése fedi a valóságot. Ezekről beszélniük kell a szövetség vezetőinek és a csapat tagjainak, irányítóinak, hogy mielőbb változások következzenek, s ennek a csapat, valamint a magyar kézilabda lássa a hasznát.

A Gál Gyulával készített interjút és a keret több tagjának véleményét a pénteki Nemzeti Sportban olvashatják.

A keret levelet is eljuttatott a szövetséghez, amit teljes egészében az alábbiakban olvashatnak. 

 A VÁLOGATOTT KERET TAGJAINAK LEVELE A SZÖVETSÉGNEK

A levelet a kezi.hu tette közzé.

 

„Kedves kézilabdabarátok, tisztelt Magyar Kézilabda-szövetség!

Az utóbbi napokban szakmai és szurkolói körökben egyaránt komoly vihart kavart a férfi kézilabda-válogatott korábbi csapatkapitányának, Nagy Lászlónak a levele.

A magunk részéről nem szeretnénk sem botrányt okozni, sem tovább görgetni a „Nagy-ügyet", viszont az eset felvet problémákat, amelyek megoldásra várnak.

Mindannyian egy irányba húzunk: eredményes válogatottban szeretnénk szerepelni. Csapatunk összetartó közösség, ezen a tényen nem változtathat semmiféle külső körülmény.

De: kivétel nélkül mindenben egyetértünk Nagy László megállapításaival, amelyek a válogatott körülményeire, lehetőségeire vonatkoznak.

Reményeink szerint ez a helyzet egy folyamat kezdete, amely során mindenki mindent megtesz annak érdekében, hogy a válogatott minél eredményesebben szerepelhessen – már a svédországi világbajnokságon is. Mi, játékosok mindezt a pályán és az edzéseken tudjuk bizonyítani.

Ugyanakkor nemcsak a pályán, hanem a pályán kívül is a megoldások hívei vagyunk: éppen ezért párbeszédet kezdeményezünk a magyar válogatott működési feltételeit, menedzselési kérdéseit illetően a Magyar Kézilabda-szövetséggel.

Szeretnénk, ha mindkét fél őszintén elmondaná a véleményét, de ami még fontosabb: a lehetőségeit és az igényeit is. Bízunk benne, hogy levelünk minél rövidebb időn belül elindítja a változásokat.

Érdekünk és célunk közös – az olimpiai részvétel kiharcolása, a magyar kézilabdázás eredményességének és a válogatottak, klubcsapatok által kiharcolt tekintély megőrzése. Ehhez párbeszédre és változásokra van szükség.

A válogatott tagjai a továbbiakban a média számára ebben a kérdésben nem szeretnének nyilatkozni, az ügyet a nyilvánosság felé jelen levelünkkel lezártnak tekintjük.

 

A Magyar Kézilabda-szövetség válaszát várva, üdvözlettel:


A magyar férfi kézilabda-válogatott tagjai

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Sinka László a válogatott csütörtöki levelével kapcsolatban az MTI-nek elmondta: természetesen mindent meg kell beszélni a játékosokkal, és nem levelezni kell.

„Teljesen normális dolog, hogy kiállnak társuk mellett, mert ez is jelezi, amit Mocsai Lajos szövetségi kapitány is kiemel, hogy Nagy Lászlóra szükség van! Nyugvópontra kell jutni, és reméljük, ez így is lesz."

Legfrissebb hírek

Az Opta valószínűségszámítása szerint ők a legesélyesebbek a továbbjutásra a csoportharmadikok versenyében

Foci vb 2026
4 perce

Doppingolás miatt hét évre eltiltották a félmaraton korábbi világcsúcstartóját

Atlétika
26 perce

Marozsán elődöntős a mallorcai tenisztornán

Tenisz
31 perce

Vb 2026: visszavonul a válogatottól a csehek gólzsákja

Foci vb 2026
36 perce

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
45 perce

A portugál játékvezető nyitja az egyenes kieséses szakaszt a vb-n

Foci vb 2026
46 perce

Öttusa: Minden percét élveztem a hazai vk-versenynek – Erdős Rita

Egyéb egyéni
53 perce

Birkózás: Báger Barbara az U20-as Eb-n is folytatná a menetelését

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik