Kézilabda: Tatabányán sem botlott meg az éllovas Szeged

2014.10.25. 21:39
Az éllovas Mol-Pick Szeged 30–22-es tatabányai győzelemmel megőrizte százszázalékos mutatóját a férfi kézilabda NB I-ben.

A Niko Mindegíát és Antonio García Robledót sérülés miatt nélkülöző Szegednek az első negyedórában kapaszkodnia kellett, a Tatabánya a 13. percben még 7–5-re vezetett a villámgyorsan négy gólig jutó Bodó Richárd vezérletével. A Szeged ezután megrázta magát, tíz perc alatt hét gólt dobva 9–14-re meglépett, s az első félidőt is ötgólos fórral zárta.

A második félidő közepe a tatabányáé volt, 15–21-ről 19–22-re jöttek fel a végül nyolc góllal záró Bodó vezérelte hazaiak, de 22–24 után a szegedi kapuban Piotr Wyszomirski összeszedte magát, bravúrjaival megőrjítette a hazai játékosokat, akik az utolsó kilenc percben egyszer sem találtak be, s az éllovas nyolcgólos sikert aratott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MOL PICK-SZEGED 22–30
(11–16)
Tatabánya, 1000 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
TATABÁNYA: PAUL – Törő 3, BODÓ 8, Mazák 1, Juhász Á., DÍAZ 3, Harsányi 3 (1), Cs: Babaszafari (kapus), Dénes, Katzirz 1, Boskovics, Pásztor, Muszavi 3, Bartók D., Perics. Edző: Vladan Matics
SZEGED: WYSZOMYRSKI – BOMBAC 7 (3), KÄLLMAN 5, Blazevic, ILYÉS 4, Zubai, R. Prodanovics 2 (1). Cs: BALOGH ZS. 7 (1), Parrondo 2, Vranjes 3, Ancsin, Vadkerti A. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 12. p.: 6–4. 17. p.: 7–8. 27. p.: 10–14. 34. p.: 12–18. 49. p.: 21–23. 56. p.: 22–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5
Vladan Matics:
– Sajnálom, hogy nem lett szorosabb a mérkőzés. Pedig többször is felzárkóztunk, ám hiányzott a rutin. A két csapat között jelenleg ez a reális különbség.
Juan Carlos Pastor: – Nagyon nehezen lendültünk bele a remek Tatabánya ellen. Paul Teodor remekül védett, Ivo Díaz pedig kiválóan mozgatta a csapatát, de lépésről lépésre sikerült növelni az előnyünket a hajrában, így végül simán nyertünk.