Férfi kézi Eb-sel.: ritka szerencsés gólt szereztek a mieink – videó

2019.06.12. 21:09
Ritkán látható gólt szerzett Szöllősi Balázs, a magyar férfi kézilabda-válogatott játékosa a Szlovákia elleni Európa-bajnoki selejtezőn. A Balatonfüred irányítójának lövését, úgy tűnt, védi a szlovákok kapusa, ám a lécen felperdülő labda végül mégis bepörgött a hálóba.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
CSOPORTKÖR, 7. CSOPORT, 5. FORDULÓ
SZLOVÁKIA–MAGYARORSZÁG 20–21 (8–9)

Vágsellye, 1200 néző. V: Bounouara, Sami (franciák)
SZLOVÁKIA: ZERNOVIC – Kovácech 2, Hruscák 3 (1), Duris 1, Machác 4, PROKOP 4, M. Briatka 3 (3). Csere: Paul (kapus), Kalafut 3, Guzy, Korbel, Bogár, Michalka. Szövetségi kapitány: Peter Kukucka
MAGYARORSZÁG: SZÉKELY – Hornyák 2, ANCSIN G. 4, SIPOS A. 1, Ligetvári 1, Bodó 2, Bóka 1. Csere: Borbély (kapus), JUHÁSZ Á. 3, Balogh Zs. 1 (1), Rosta 1, Szita, Kemény, Szöllősi Balázs 1, Máthé 4 (4). Szövetségi kapitány: Csoknyai István, Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–3. 8. p.: 3–4. 21. p.: 7–5. 23. p.: 8–6. 34. p.: 10–10. 39. p.:10–14. 48. p.: 14–18. 54. p.: 18–18. 59. p.: 19-21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 9/5
Peter Kukucka:
– Nagyon fáradt volt a csapatom, sok hibával játszott, heteseket is hibázott döntő pillanatokban. A magyarok is rengeteget rontottak, de hajszállal kevesebbet.
Csoknyai István: – A védekezésünkkel lehetek elégedettebb, és a második félidőben Juhász jól összefogta az együttest. A meccs első húsz percét el kell felejteni. Utána is főleg a küzdőszellemünk dominált, a játékunkon látszott, hogy több vezéregyéniséget nélkülöztünk.

Csütörtök, 18.45: Olaszország–Oroszország

6. (UTOLSÓ) FORDULÓ (június 16.)
18.00: MAGYARORSZÁG–Olaszország
18.00: Oroszország–Szlovákia
A csoport állása: 1. Magyarország 9 pont (+23), 2. Oroszország 5 (+9, 4 mérkőzés), 3. Olaszország 4 (–16, 4 mérkőzés), 4. Szlovákia 0 (–16)
A csoportok első két helyezettje, valamint a nyolc selejtezőcsoport négy legjobb csoportharmadikja vehet részt a 2020 januárjában sorra kerülő, norvég-osztrák-svéd közös rendezésű kontinensviadalon.