Női kézi NB I: idegenben nyert az Érd, a Fradi és az Újváros

2015.09.06. 20:21
A női kézilabda NB I második fordulójában idegenben nyert a Ferencváros, a Dunaújváros és az Érd is.

A Ferencváros az MTK vendégeként nem hagyott semmi kétséget a győztes kiléte felől, hiszen gyakorlatilag az első félidő közepére eldöntötte az összecsapást. Elek Gábor a két légióst, Katarina Tomasevicset és Nerea Penát pihentette, a kapus és az irányító egyáltalán nem játszott a találkozón, amelyen a Fradi rengeteg „könnyű góllal” – Kovacsicz Mónika kilenc találatig jutott – alakította ki fölényes sikerét.

A Mosonmagyaróvár a szünetig vezetett a Dunaújváros ellen, ám a második félidőre visszaesett, a vendégek pedig érvényesítették a papírformát, és végül, ha csak három góllal is, de nyertek. A Békéscsaba kevésbé tudta megnehezíteni az Érd dolgát: Szabó Edina együttese a szünet után vezetett kilenc góllal is, és ugyan a végére leadott előnyéből, a Vác elleni hazai vereség után megszerezte első pontjait.

KÉZILABDA
NŐI NB I, 2. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA 21–37 (10–18)
Elektromos Sportcsarnok, 400
néző. V: Halász, Tarnavölgyi
MTK:
IGNÁCZ-PETHŐ – Hosszú, Valovics 3, Gorilszka 1, WOLF 8 (4), Barna 1, Szádvári 1. Csere: Putz (kapus), Gera 2, Dakos 4, Bacikova, Faluvégi, Tóth M., Kovács G., Blaubacher 1. Edző: Golovin Vlagyimir
FTC:
SZIKORA – KOVACSICZ 9, Szamoránsky P. 1, Hornyák D. 4, Szekeres 1, SZUCSÁNSZKI 6, SCHATZL 2. Csere: Szekerczés 6 (4), Lukács 4, Szarka, Mészáros, Zácsik 2, Háfra, Cifra 2. Edző: Elek Gábor
Golovin Vlagyimir:
– Számtalan technikai hibával játszottunk, hogyha előrébb akarunk lépni, ezen mindenképpen javítanunk kell.
Elek Gábor:
– Rengeteg lerohanásos góllal hoztuk a kötelező győzelmet, de még mindig nagyon sok a technikai hiba a játékunkban.

MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 25–28
(16–13)
Mosonszolnok, 350
néző. V: Bán, Szloska
MOSONMAGYARÓVÁR:
Stojag – Katona 2, Kiss N. 4, Rajnohová 2, Dombi 1, FILIPOVICS 5, SZEPESI 7 (2). Csere: Morena 2, Bízik 1, Gyimesi 1, Hanczvikkel, Vékássy. Edző: Hlavaty Tamás
DUNAÚJVÁROS:
Oguntoye – Azari 2, KOVÁCS A. 7 (2), SZALAI B. 5, Takács B., TRISCSUK 5 (1), Vincze M. 3. Csere: Nagy É. (kapus), Takács D. 3, Bulath 2, Hajtai 1. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 6. perc:
5–2. 11. p.: 8–4. 20. p.: 11–6. 25. p.: 13–9. 36. p.: 16–18. 43. p.: 18–22. 51. p.: 22–24. 54. p.: 22–26
6, ill. 2 perc
2/2, ill. 5/3
Hlavaty Tamás:
– Összességében dicséretesen helytálltunk, és az első félidőben jól működött a támadás, védekezés összhangja is. A szünet után túlságosan erőltettük az egyéni játékot, hiányzott a játékunkból az agresszivitás és fejben is elfáradtunk.
Mátéfi Eszter:
– A fejlődés jele, hogy tavaly itt egy, most három góllal győztünk. Adtunk egy félidő előnyt fiatal, lelkes ellenfelünknek. A szünet után a védekezés helyretétele eredményezte rutinosabb csapatunk győzelmét.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–ÉRD 20–25
(8–14)
Békéscsaba, 700
néző. V: Bacs J., Bóna
BÉKÉSCSABA:
Futaki – Kovács A. 1, Glusica 4, Szabó V., Walfisch 7, Tóth S., Mézes 1. Csere: Kölcze (kapus), Nyikolajenko 1, Szögi 2, DAJKA 3 (1), Bottó, Deák 1 (1). Edző: Avar György
ÉRD:
JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 9 (1), M. González 2 (1), A. Bulatovics 1, Kisfaludy 1, KLIVINYI 6, Fekete B. 1. Csere: Gridnyeva (kapus), Signaté, Takács K. 1, BARJÁN 2, Gulyás 1, Havronyina 1, Szabó L., Vajda. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc:
12, ill. 16 perc
4/2, ill. 3/2
Avar György:
– A huszadik percig partnerei voltunk az Érdnek, de megtorpantunk és elbizonytalanodtunk. Különösen támadásban voltunk gyengék.
Szabó Edina:
– Sokkal határozottabban védekeztünk, mint ellenfelünk. Lassan támadásban is felvesszük a bajnokság sebességét.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 2 2 67–41 +26 4
2. Győri Audi ETO KC 2 2 60–46 +14 4
3. Dunaújvárosi KKA 2 2 65–53 +12 4
4. Ipress Center-Vác 2 2 50–44 +6 4
5. DVSC-TVP 2 1 1 63–44 +19 2
6. Siófok KTC 2 1 1 60–55 +5 2
7. Érd 2 1 1 41–38 +3 2
8. Budaörs 1 1 28–37 –9 0