Kézi-vb: Brazília először nyert, Spanyolország hibátlan

2015.01.19. 16:43
Harmadik mérkőzését is megnyerte Spanyolország a férfi kézilabda-világbajnokságon, miután könnyedén 37–16-ra legyőzte Chilét. Brazília ellenben csak első győzelmét aratta Fehéroroszország 34–29-es felülmúlásával.

Pedig Rutenkáék nem kezdtek rosszul, 3–1-re elléptek, és még 4–3-ra is vezettek, innentől kezdve viszont a dél-amerikaiak akarata érvényesült. Érdekesség, hogy a fehéroroszok sokkal hatékonyabbak voltak, helyzeteik több mint 70 százalékából szereztek gólt, de míg ők csak 41-szer lőttek kapura, addig a brazilok 54-szer, ennyiből pedig az alig 63 százalékos mutató is elégnek bizonyult.

A címvédő spanyolok tempóját nagyjából 20 perc bírták a chileiek, 7–5 után azonban állva hagyták ellenfelüket, és már a szünetre héttel vezettek (14–7). A második félidőben aztán folyamatosan nyílt ki az olló a csapatok között, a 33. percben tíz (17–7), az 52.-ben már húsz góllal vezetett Spanyolország (32–12), végül pedig 37–16-ra nyert.

A magyarországi légiósok közül Cristian Ugalede 6, Antonio García 4, Chema Rodríguez 1 gólig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (KATAR)
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

A-CSOPORT
Spanyolország–Chile 37–16 (14–7)
Ld: Rivera 7, Ugalde 6, négyen 4, ill. Araya, Frelijj 3-3

Fehéroroszország–Brazília 29–34 (12–16)
Ld: Sz. Rutenka, Dz. Rutenka, Nikulenkau 6-6, ill. Felipe Ribeiro 9, Fabio Chiuffa 7, Thiagus Petrus 6