Kézi SEHA-liga: hatból hatnál tart a Veszprém

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.09.20. 17:44
Nem forgott veszélyben a veszprémi győzelem (Fotó: MTI)
A Veszprém magabiztos győzelmet aratott a Metalurg Szkopje ellen a férfi kézilabda SEHA-ligában. A magyar együttes 33–21-re győzött – hatodik mérkőzésén a hatodik sikerét aratta.

Aggodalomra ezen a hétvégén sem volt okuk a veszprémieknek, hiszen előre borítékolható volt, hogy a SEHA-ligában sorozatban a hatodik győzelmüket aratják.

Az aktuális vendég a macedón Metalurg Szkopje volt, amely jól összerakott és ambiciózus gárda, amelyből a horvát Lino Cervar edző megszállottan igyekszik újabb és újabb sikereket kifacsarni. A Veszprém ellen azonban esélytelennek számított a csapat.

Pedig sérülés miatt továbbra is hiányzott a keretből Lékai Máté és Iman Dzsamali, Schuch Timuzsin kisebb hátizomhúzódása viszont meggyógyult.

A macedón csapat ellen remekül kezdett a Veszprém, a 15. percben már 9–5-re vezetett, s a folytatásban is edzőmeccs jellegű volt a találkozó. Negyedórával a meccs vége előtt már több mint tíz gól volt a két csapat között. Végül az MKB 33–21-es sikert aratott.

A magyar, macedón, fehérorosz, horvát, szlovák, szerb és bosnyák együtteseket felvonultató, tízcsapatos SEHA-ligában a Veszprém hat mérkőzés után is százszázalékos.

KÉZILABDA SEHA-LIGA
6. FORDULÓ

MKB-MVM VESZPRÉM–METALURG SZKOPJE (macedón) 33–21 (18–10)
Veszprém, 4500 néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
VESZPRÉM: MIKLER – MARGUC 7 (4), Nagy L. 1, Sulic 3, Rodriguez 2, ILICS 4, Iváncsik G. 3. Csere: ALILOVIC (kapus), Gulyás 2, SCHUCH, Ruesga 2 (1), Nilsson 2, ZEITZ 6, Ugalde, Terzic, Kancel 1. Edző: Carlos Ortega
METALURG: Kocsics – Ojleszki 1, Lipovina 2, Marszenics 3, Borozan 4, Mirkulovszki, Mabnaszkov 2 (2). Csere: Mitrevszki (kapus), Georgijevszki, ATMAN 3, CSINDRICS 6 (2), Kukoszki, Taleszki, Neloszki, Pesevszki, Djukics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 5. p.: 10–5. 21. p.: 15–7. 35. p.: 20–10. 49. p.: 29–16
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/4

1. Veszprém 6 6 197–139 18
2. Vardar 4 3 1 107–95 9
3. Zagreb 3 2 1 85–72 6
4. Breszt 3 2 1 88–82 6
5. Presov 4 2 2 118–117 6
6. Metalurg 4 2 2 111–110 6