Kézi EHF-kupa: végig vezetett, mégis kikapott a Tatabánya

2019.02.08. 20:45
Nem sikerült a sötét mezes magyar csapat rajtja a főtáblán (Fotó: Tumbász Hédi)
A Grundfos Tatabánya 28–27-re kikapott a horvát Nexe Nasicétől a péntek este Győrben megrendezett férfi kézilabda EHF-kupa-csoportmérkőzésén, a 16 csapatos főtábla nyitányán.

A Tatabánya jól kezdett, elsősorban Milos Vujovics góljaira építve korán jelentős előnyt épített (6–2, 12–6), sőt átmeneti horvát felzárkózást követően a második félidő elején megint meglépett öttel (20–15).

Akkor azonban elkapták a fonalat a vendégek, Ante Gadza vezérletével a második félidő tizedik percére felkapaszkodtak egy találatra (21–20). Megmerevedtek a frontvonalak: hiába játszott rövid ideig kettős emberelőnyben a magyar csapat, kétgólosnál nagyobb előnyt nem sikerült kialakítania, és a kiegészülő horvátok ismét ott voltak a nyakán (25–24).

Az utolsó nyolc percben fej fej mellett haladtak a felek, majd 27–25 után Marin Sipic emberhátrányban, utána létszámazonosság mellett is betalált – először egyenlítettek a kezdés után rögtön hátrányba kerülő látogatók (27–27).

Az utolsó magyar támadás nem hozott gólt, a horvátoknak 15 másodpercük maradt – és Patrik Leban kihasználta a ziccerlehetőséget. Ellenakcióra már nem maradt idő… (27–28)

A csoport másik mérkőzését – Hannover (német)–Rabotnik (macedón) – szombaton játsszák le. Ugyancsak szombaton lép pályára az A-csoportban a Balatonfüred a spanyol Logrono vendégeként.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–RK NEXE (horvát) 27–28 (18–14)
Győr, 2200
néző. V: Canbro, Kliko (svédek)
TATABÁNYA: Székely M. – Pásztor Á. 3, GRIGORAS 5, Vranjes 3, Juhász Á. 2, Bozsovics 4, VUJOVICS 8 (3). Csere: Bartucz (kapus), Ilyés, Sipos A. 1, Borzas 1, Nagy B. Edző: Vladan Matics
NEXE: CAR – Vida 3, Mrdenovic, GADZA 6, Jaganjac, Tomic, JELINIC 6. Csere: LELIC (kapus), Budinic 2, Zrnic 4 (3), Sipic 4, Barisic 2, Lavric, Leban 1, Loncar. Edző: Hrvoje Horvat
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 14. p.: 10–5. 23. p.: 13–10. 28. p.: 15–13. 35. p.: 20–15. 40. p.: 20–19. 51. p.: 25–23
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Vladan Matics:
– A második félidőben kicsit megálltunk, feleannyi gólt lőttünk, mint az elsőben. Lelassultunk védekezésben és támadásban. Nagyon nehéz volt a hét mezőnyjátékos elleni játék, ebben kicsit el is fáradtunk. Így is volt meccslabdánk, kihagytuk. Ez a sorozat nekünk jutalomjáték, a folytatásban igyekszünk korrigálni.
Hrvoje Horvat: – Nem adtuk fel, végig harcoltunk, és a javuló kapusteljesítménynek, valamint a szerencsénknek köszönhetően győztük le a nagyon jó Tatabányát.