Kevés hiányzott a Lokinak a pontszerzéshez

2010.11.13. 22:19
Szabó Valéria négy gólja végül nem sokat ért a Lokinak (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A DVSC női kézilabdacsapata 28–26-ra kikapott a Hypo otthonában a Bajnokok Ligája B-csoportjának 5. fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy a kvartett negyedik helyén végez, azaz sem a BL-ben, sem a KEK-ben nem folytathatja nemzetközi szereplését.

A Leipzig elleni hazai veresége után lényegében már csak a csoport harmadik helyére maradt esélye a Lokinak, ám ezzel a KEK-ben folytathatta volna szereplését. Sajnos, tavasszal csak a hazai porondra kell koncentrálnia Köstner Vilmos csapatának, amely két góllal kikapott a Hypo otthonában.

Pedig volt esélye a pontszerzésre, még úgy is, hogy a sérültek mellett a megbetegedő Juhász Gabriella sem tarthatott társaival Ausztriába. Az első félidőben hol az egyik, hol a másik együttes vezetett, elhúzni egyik sem tudott a másiktól.

A hazaiak főként az exgyőri Gabriella Rotis-Nagynak, a hétmétereseket (is) jó százalékkal lövő Alexandra do Nascimentónak, valamint Léránt Viviennek köszönhetően egygólos előnnyel vonulhattak szünetre.

A második harminc percet nem a legjobban kezdték a debreceniek, de hiába léptek meg négy góllal a hazaiak (19–15), az utolsó negyedórára már ismét együtt volt a két csapat (21–21).

A Lokinak lehetősége volt a vezetés átvételére is, helyette azonban ismét a Hypo került előnybe, amelyet már nem is adott ki a kezéből. A kétgólos vereség azt jelenti, hogy a Debrecen már biztosan a csoport negyedik helyén végez.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Hypo NÖ (osztrák)–DVSC-Korvex 28–26 (15–14)
Maria Enzersdorf, 800 néző. V: Bonaventura C, Bonaventura J. (franciák)
HYPO: Sanko – NASCIMENTO 7 (3), Cararo 5, Matuschkowitz 2, Goricanec 2, ROTIS-NAGY 7, Plach. Csere: PEDERSEN (kapus), Piedade, LÉRÁNT 5, Dedic, Ivancok
DVSC: TRIFFA – Csáki 1, BOGNÁR B. 7 (3), Hornyák D. 3, Szabó V. 4, BULATH 5 (1), KAZAI 4. Csere: Kiss É. (kapus), Sopronyi 2, Karalyos
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 8. p.: 3–5. 12. p.: 7–6. 16. p.: 8–10. 23. p.: 11–13. 33. p.: 18–14. 39. p.: 19–18. 47. p.: 21–22. 51. p.: 25–22. 56. p.: 27–24. 59. p.: 27–26
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4