Ismét vereséget szenvedett a Pick-Szeged

2010.02.20. 16:33
Szezonbeli nyolcadik mérkőzésén hatodik vereségét szenvedte el a Pick-Szeged férfi kézilabdacsapata, amely ezúttal Oroszországban, a Csehovszkije Medvegyi vendégeként kapott ki 39–30-ra. A Tisza-partiak továbbjutási esélyei ezzel minimálisra csökkentek.

Katzirz Dávidék (jobbra) újabb pofonba szaladtak bele (fotó: Action Images)
Katzirz Dávidék (jobbra) újabb pofonba szaladtak bele (Fotó: Action Images)

Roppant nehéz feladat várt a Pick-Szegedre, amelynek a fárasztó utazás után Csehovban, a csoport egyik legnehezebb ellenfelével kellett szembenéznie. A Tisza-partiak az első tíz percet leszámítva nem is tudtak ellenállni az orosz válogatottakkal teletűzdelt Medvegyi rohamainak, újabb vereséget szenvedtek, és ezzel minimálisra csökkentek a továbbjutási esélyeik.

A szegediek nem ijedtek meg az ellenféltől, Katzirz Dávid második gólja után a 10. percben még vezettek 5–4-re, ezt követően azonban Dmitrij Kovaljov és társai magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, és gyakorlatilag állva hagyták Dragan Djukics tanítványait.

Nem véletlenül emeltük ki az oroszok jobbszélsőjét, a hazaiak legjobbja már az első félidőben kilenc gólt dobott, egy kihagyott hetese mellett gyakorlatilag képtelen volt hibázni ziccerből.

10–7 után sorozatban öt gólt lőtt a fehér mezes hazai együttes, majd 20–10-nél már kétszámjegyű volt a különbség, miközben a Szegedből az első harminc percben csak Krivokapics Milorad, Katzirz és Luka Zvizej tudott betalálni.

A második félidő elején hat gólra felzárkózott a vendégcsapat, de támadásban sokat hibázott, és védekezése sem volt elég hatékony, így egy-egy villanás – mint Alekszej Rasztvorcevé vagy Timur Dibirové – elég volt a fölényes különbség újbóli „kitermeléséhez”.

Az utolsó percekben már biztos volt, hogy a Medvegyi negyedik hazai mérkőzésén is fölényes győzelmet arat, a szegediek kozmetikázni sem nagyon tudtak a különbségen, 39–30 lett a vége. Ha a Constanta ma nyer Valladolidban (erre kicsi az esély) vagy a jövő héten a Szaloniki ellen (erre jóval nagyobb), akkor a Szeged kiesik a csoportjából.

FÉRFI KÉZILABDA BL
CSOPORTKÖR, A-CSOPORT, 8. FORDULÓ
Csehovszkije Medvegyi (orosz)–Pick-Szeged 39–30 (20–12)
Csehov, 2000 néző. V: Hakansson, Nilsson (svédek)
CSEHOV: Gramsz – KOVALJOV 9, SELMENKO 8, Ivanov , Csernoivanov, Rasztvorcev 3, DIBIROV 5. Cs: Budko (kapus), FILIPPOV 4, KAMANYIN 3 (2), CSIPURIN 3, Siskarjev 1 (1), Aszlanyan 1, Sztarik 2, Szkopincev.  Edző: Vlagyimir Makszimov
SZEGED: Liszkai – Stranovsky 1, Zubai 1, Andjelkovics 3, Herbert, KATZIRZ 10, ZVIZEJ 9 (3). Cs: Marjanac (kapus), Krivokapics 4, Nenadics, Vadkerti 2, Oszmajics, Kos. Edző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3.
Vlagyimir Makszimov: – Felkészültünk a Szeged taktikájából, főként az átlövőkre vigyáztunk, hiszen Magyarországon ők okozták nekünk a legtöbb gondot. A kapusaink jól védtek, biztosan győztünk.
Dragan Djukics: – Az esélyt a továbbjutás kiharcolására nem itt játszottuk el, hanem sokkal hamarabb. Rengeteget hibáztunk, s ezen a szinten ez nem megengedhető.