Amorim és Löke nélkül megizzadt a győzelemért az ETO

2013.11.10. 19:59
Görbiczék a Hypo otthonában bebiztosították csoportgyőzelmüket (Fotó: Szabó Miklós, NS-archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának ötödik fordulójában a Győri Audit ETO KC 28–27-re győzött a Hypo vendégeként. A címvédő szinte végig vezetett a mérkőzésen, ám a hazaiak egy pillanatra sem adták fel, és az utolsó percekben a sérült Heidi Lökét és Eduarda Amorimot nélkülöző győrieknek meg kellett szenvedni a győzelemért. Az ETO ezzel matematikailag is bebiztosította csoportelsőségét.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ

HYPO NÖ (osztrák)–GYŐRI AUDI ETO KC 27–28 (11–14)
Südstadt, 1000
néző. Vezette: Arntsen, Röen (norvégok)
HYPO:
ARENHART – NASCIMENTO 8 (2), Rodrigues 4, Diniz 1, Cavaleiro 3, Acimovic 4, Da Silva 4. Csere: Szanko (kapus), Spiridon 2, Mauler, Da Rocha 1. Vezetőedző: Morten Soubak
GYŐRI ETO:
LUNDE – Orbán 3, HORNYÁK Á. 7, K. BULATOVICS 9, Tervel, Görbicz 5, Szepesi. Csere: Herr O. (kapus), Sirián 1, Bognár-Bódi, Kovacsics 2, Korsós 1, Hornyák D. Vezetőedző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása.
7. perc: 1–4. 12. p.: 5–5. 16. p.: 7–7. 18. p.: 7–11. 25. p.: 9–13. 35. p.: 12–17. 40. p.: 16–20. 49. p.: 18–24. 55. p.: 23–27
Kiállítások:
8, ill. 4 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 1/–
Ambros Martín:
– Nehéz mérkőzés volt, az első perctől kezdve küzdöttünk, végül megharcoltunk a győzelemért. Ez pozitívum, mert ellenfelünk számára a továbbjutás szempontjából nagyobb volt a tét. Végig irányításunk alatt tartottuk a meccset, és elégedett vagyok, mert a már korábban kiharcolt továbbjutásunk után a csoportelsőséget is biztosítottuk.

Baia Mare (román)–Thüringer HC (német) 20–19 (10–11)
Legjobb dobók: Marin 10, ill. Nadgornaja 7, Frey 4
Szűcs Gabriella egy gólt dobott a hazai csapatban.

1. GYŐRI ETO55164–117+4710
2. Hypo NÖ (osztrák)523124–136–124
3. Baia Mare (román)523114–134–204
4. THC (német)514125–140–152

Katarina Bulatovics bombájával kezdődött a mérkőzés, amelyen a kisebb sérülés miatt hiányzó Eduarda Amorim és Heidi Löke nélkül is gyorsan jelét adta az ETO, hogy a győzelemért utazott a „szomszédba”. A győriek olyannyira bekezdtek, hogy alig telt el hat perc, az általában egyébként nyugodt edzőként ismert Morten Soubak egy percen át ordítva vezette le a feszültségét, természetesen időkérés formájában.

A hangzatos szózatnak viszont meglett a hatása, ugyanis a magyar nemzeti csapatnak két hete Szombathelye rengeteg gondot okozó Ana Rodrigues ezúttal vállára kapta a „kis brazil válogattat” is, és Gorica Acimovic góljával a félidő derekán kiegyenlített az osztrák bajnok (7–7).

Mintha a góllal gongszó is érkezett volna, a játék menete ismét változott, és sorozatban négy győri gól következett, amelyből hármat a remeklő Hornyák Ágnes szerzett, aki irányított, miközben góljait és leindulásból szerezte. Jött is az újabb hazai időkérés, a különbség azonban – miután Bulatovics is egyre jobban belelendült – állandósult, Kovacsics Anikó bravúros találata után 14–11-re vezetett az ETO a szünetben.

A Bulatovics, Hornyák páros a második félidőben is folytatta a gólgyártást, a duó a 37. percben annyinál tartott összesen, mint a teljes Hypo (13–17). A zöld-fehérek a félidő közepén többször is vezettek öt góllal, sőt, egyszer hattal is elléptek, ám ennél jobban nem tudtak elhúzni, Soubak a félidő közepén harmadszorra is magához intette lányait, és a hazaiak szorult helyzetük ellenére nem adták fel.

Az utolsó tíz percben feljebb is zárkózott az osztrák együttes, sőt, Görbicz eladott labdája után az utolsó percben már csak egy gól volt a Martín-csapat előnye. A győriek támadásánál Barbara Arenhart védett, de Korsós Dorina a kipattanót és ezzel a győzelmet is az ETO számára (27–28).

60. VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS
60.
Görbicz kapura ejti, Arenhartnak nem okozott gondot.
60.
Időn túli szabaddobás.
60.
Görbicz ziccerét védte Arenhart, de Korsós visszaszerezte.
54.
Da Silva nem Nascimento, nem is talál be.
53. Kovacsics megint estében eredményes. 23–27
53. Da Silva lerohanásból veszi be Lunde kapuját. 23–26
52. Korsós a bal szélről a bal felsőbe lőtt, de Nascimento lehetetlen helyzetből is eredményes. 22–26
51. Görbicz cselezte magát lövőhelyzetbe, majd használta ki, de Diniz rögtön válaszolt. 21–25
50. Hornyák D. belement, Nascimento viszont éles szögből a jobb alsóba lőtt. 20–24
49. Bulatovics átlövése a lécről és Arenhartról pattant be, Da Silva azonban egyből rohan és szépít. 19–24
48. Egy masszívan passzív hazai támadás után Acimovic a lécre lőtt.
44.
Rossz passz a Hypónál, de Sirián sem tartotta meg a labdát.
Jön vissza Arenhart.

43.
Acimovic átlövését Lunde védte, Görbicz pedig átlőtte Szankót. 17–21
42.
Rossz passz Görbicztől.
42. Nascimento is pihenhet, Görbiczet rántotta le.
41. Nasciemneto a jobb szélről a jobb alsóba lőtt. 17–20
41. Da Rocha harcol ki két percet Bulatovicsnak.
Szanko állt be a hazai kapuba.
37. Rodrigues lövését nem követte gól. Bulatovics viszont átlőtte Arenhartot. 13–18
36. Acimovic négynél jár, Szepesi lövését pedig Arenhart védte. 13–17
35. Spiridon ziccerét Lunde védte, Hornyák pedig a 6. gólját is megszerzi. 12–17
35. Görbicz zseniális keresztpassza után Orbán ejt gólt. 12–16
34. Bulatovics megtöri a gólcsendet, a bal felsőbe pattint, de Da Rocha betörésből kozmetikáz. 12–15
33.
Orbán passza rossz, de Rodrigues ziccerét óriási bravúrral védte Lunde.
32.
Nascimento újabb felkanyarodás utáni rossz lövést mutatott be.
32.
Da Silva átlövését védte Lunde, de Görbicz próbálkozásánál Arenhart is a helyén volt.
30.
Görbicz eladja, Nascimento ziccerét a léc, Da Silváét pedig Lunde hárította.
30. Időt kért a Győr.
29. Da Rocha harcolt ki hetest, Nascimento Herrnek is belőtte, a bal alsóba. 11–13
28. Hornyák D. lövését védte Arenhart, Da Rocha ejtése azonban magas lett.
27.
Bulatovics kapkodta el, a léc fölé lőtt, de Nascimento a szélről már nem tudta megverni Lundét.

26. Nascimento
a jobb alsóba lőtt. 10–13
26. Lunde arccal véd, de marad náluk, majd kiharcoltak egy hetest.
25. Hornyák Á. lökte meg Nascimentót hátulról. Két perc.
25. Bulatovics indult meg, betört, majd hatról a léc alá lőtt. 9–13
24.
Passzív a Hypónál, lépés Bognár-Bódinál.
23. ...Bulatovics pedig már nem hibázott. 9–12
22. Kovacsics most hetest harcolt ki, Görbicz óriási erejű hetese azonban a lécről a gólvonal elé, majd onnan kifelé pattant, Görbicz azonban visszaszerezte...
22. Spiridont kiszórják Kovacsicsról.
21. Most Tervel szabálytalankodik elől, Da Silva pedig lerohanásból szépít. 9–11
21. Acimovic húzta vissza a bal alsóra. 8–11
20.
Kovacsics faultja után jöhet a Hypo.
19.
Ezúttal nem követte gól, még a Dunaferr-figurából sem.
19. Ismét időt kértek a hazaiak.
18. Nascimento kanyarodott fel, de nem tudott a kapuba lőni, nem úgy, mint Hornyák, aki ötödször eredményes. 7–11
18. Acimovic lőtt lefelé, de Lunde véd, a lerohanás végén pedig Orbán lőtt a kapuba. 7–10
17. Tervel harcolt ki belemenést, Hornyák pedig újabb ziccert fejez be. 7–9
16. Hornyák beállóból a jobb alsóba lőtt. 7–8
15. Acimovic a bal alsóba lőtt. 7–7
15.
Orbán ejtését Arenhart védte.
15. Siriánról Dinizt kiszórják két percre.
14. Bulatovicsot blokkolták elsőre, másodjára viszont óriási gólt lő. Egyből a fordulásból Rodrigues tört be. 6–7
13. Orbán-góllal ismét itt az előny, majd rossz bejátszás ott. 5–6
12. Nascimento lerohanásból kiegyenlít, Lunde feje fölé húzta a labdát. 5–5
11.
Görbicz ellépte, de Arenhart egyébként is védett.
10. Görbicz a jobb szélről pattint a kapuba, de Cavaleiro is eredményes volt onnan. 4–5
10. Rodrigues óriási gólt vágott a jobb felsőbe. 3–4