Hol van már a tavalyi hó? ETO-siker Navarrában

2012.02.04. 20:32
A Győri Audi ETO KC 28–26-ra győzött a tavalyi döntős spanyol Itxako otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában.

Hiába tépték Görbicz Anitát, a magyar irányító megszórta az Itxakót (Fotó: Pozsonyi Zita, archív)

CSABAI GYŐZELEM, VÁCI VERESÉG

A Békéscsaba „idegenben” 25–22-re győzött a spanyol Mar Alicante ellen a női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A tavaly KEK-döntőt játszó (és ott a Ferencvárossal szemben elbukó) Alicante feladta pályaválasztói jogát, így szombaton (is) Békéscsabán léptek pályára a csapatok. A csabaiak Leposava Glusica góljaival hamar elhúztak, és a spanyol kapus bravúrjai ellenére a szünetben 14–9-re vezettek.

A szünet után tovább növelte előnyét Kovács Péter csapata, amely remekül védekezett. A második játékrész közepén azonban támadásban visszaesett a teljesítménye, ezt kihasználva a spanyolok megfelezték hátrányukat, amely volt már nyolcgólos is. Az Alicante 24–22-re feljött, az utolsó gólt azonban a mieink szerezték, így a Békéscsaba háromgólos előnnyel várhatja a vasárnapi visszavágót, amelyet szintén hazai pályán játszhat.

Az EHF-kupában versenyben lévő másik csapatunk, a Vác nem várt vereséget szenvedett a török Piyango otthonában.

A szünetben még a váciak voltak előnyben, de a második félidőt 21–13-ra megnyerte a Piyango, amely így jelentős előnnyel várhatja a jövő vasárnapi visszavágót.

A Rába-parti csapatnak volt miért visszavágnia, hiszen az előző szezonban az elődöntőben éppen a navarraiak búcsúztatták, a spanyolországi mérkőzést 26–21-re nyerte akkor az Itxako.

Első európai kupamérkőzésére készült Karl Erik Böhn a Győr vezetőedzőjeként, és elégedetten konstatálhatta, hogy csapata jól kezdett, a mérkőzés első két gólját Eduarda Amorim és Jovanka Radicsevics szerezte. A Sopronyi Anett-tal felálló hazaiak a rendkívül ruganyos Cabral Barbosa lövésével „iratkoztak fel" az eredményjelzőre, majd gyorsan lőttek még három gólt, ezzel 4–2-re fordítottak.

Az első félidő nagy részében ezt követően a győriek üldözték ellenfelüket, akik azonban a szünet előtti percekig tartották 1-2 gólos előnyüket.

Görbicz Anita és Heidi Löke ezúttal is több szép megmozdulással igazolta, hogy remek formában van, a norvég beálló gólja zárta az első 30 percet, amely után 14–13-ra már az ETO vezetett.

A mieink lendületét nem törte meg a pihenő, és bár elhúzniuk nem sikerült, három gólt azért sikerült „közé tenniük″. A magyar bajnok norvég klasszisaira most sem lehetett panasz, Katrine Lunde Haraldsen fontos pillanatban hétméterest védett, a következő támadásnál pedig Löke sokadik találatával már négyre növelte előnyét az ETO (21–25).

Görbicz sem akart lemaradni Löke mögött, egy értékesített hetest követően gyönyörű lefordulás után vette be az amúgy jól védő Silvia Navarro kapuját.

Az utolsó két percnek már csak kétgólos vezetéssel vágott neki az ETO, Barbosa pedig a 60. perc elején 26–27-re alakította az állást. Az utolsó győri támadásnál azonban Görbicz ismét belőtt egy büntetőt, ezzel eldöntve a pontok sorsát, és beállítva a 26–28-as végeredményt.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, I. CSOPORT, 1. FORDULÓ
ITXAKO NAVARRA (spanyol)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–28 (13–14)
Estella, 1500 néző. V: Stark, Stefan (románok)
ITXAKO: NAVARRO - ALONSO 8 (5), Barnó, Pinedo, Fernández, BARBOSA 7, Zebic. Cs: Sopronyi, Martin, PENA 5, Aguilar 1, Egozcue 1, Aguirre, Tervel 1, Fachinello,
GYŐR: LUNDE HARALDSEN - Radicsevics 3, Lekics 3, Löke 4, GÖRBICZ 10 (4), E. Amorim 3, Vérten 1. Cs: Pálinger (kapus), Kovacsics 1, HORNYÁK Á. 3
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–2. 7. p.: 4–2. 11. p.: 5–4. 13. p.: 6–6. 19. p.: 9–7. 22. p.: 10–9. 27. p.: 12–12. 36. p.: 14–16. 41. p.: 16–19. 46. p.: 20–22. 50. p.: 21–25. 54. p.: 24–26. 59. p.: 26–27.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5
Karl Erik Böhn: – Összességében elégedett vagyok, mert nagyon nehéz meccsen sikerült megszereznünk a nagyon fontos két pontot, ráadásul jéghideg csarnokban. Görbicz fantasztikus volt, a kapusteljesítmény is remek, és bár a végén kicsit korán hittük azt, hogy már megvan a győzelem, Hornyák remekül harcolta ki a hetest, Görbe meg hidegvérrel bevágta. Az Itxako jobban játszott, mint vártam, mi viszont leszünk még jobbak is – reményeim szerint már a jövő héten, hazai közönség előtt.
További eredmények. II. csoport. 1. forduló: Krim Ljubljana (szlovén)–Oltchim Valcea (román) 25–31(13–16). Metz (francia, Csáki Viktória nem lőtt gólt)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 27–29 (14–15)
Pénteken játszották: I. csoport. 1. forduló: Midtjylland–Larvik 22–26 (9–16)

NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
C.B. MAR ALICANTE (SPANYOL)–BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 22–25 (9–14)
Békéscsaba, 1000 néző. V.: Anatolij Novikov, Ruszlan Perepilici (ukránok).
ALICANTE: CASTELLANOS – Tobiasen 2, I. ORTUNO 7 (2), Popovic 6 (4), Núnez, Krnics 4, Amoros 1. Cs.: García 2, Garcia, Barrios, L. Ortuno. Vezetőedző: Roig Esteban.
BÉKÉSCSABA: VERESS – Hajduch, Toskovic 3, Kamper 2, Tóth K. 1, Glusica 5, Kelemen. Cs.: Sipeki, Futaki (kapusok), LJUBAS 5, Drávai 1, Gávai 3, SZÖGI 5 (2), Zsilák. Vezetőedző: Kovács Péter.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 0–2, 9. p.: 1–5, 16. p.: 4–9, 23.: 6–12, 37. p.: 10–18, 46. p.: 15–21, 56. p.: 22–24.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc .
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/2.
Kovács Péter: – A második félidőben a spanyolok nyitott védekezése ellen nehezen találtuk a gólszerzési lehetőséget, több ziccert hibáztunk. Ezek miatt lett szorosabb a végeredmény.
Roig Esteban: – A magyar bajnokság erősebb, mint a spanyol, ráadásul a játékvezetők engedték a nálunkénál keményebb játékot. A vége szorosabb lett, ezért nyílt lesz a második találkozó, és mindent megteszünk a továbbjutás érdekében.

MALIYE MILLI PIYANGO SK (török)–VÁCI NKSE 35–28 (14–15)
Ankara, 400 néző. V: Basev, Kosztov (bolgárok)
PIYANGO: PIRSL – Mercimek 1, Türkay, Sznopova 4, ÖZCAN 6, SZINYICINA 7 (1), Vlahovics 6. Cs: Tinkaoglu (kapus), Pekmutlu 3, Aydogan 1, Hosgör 1, Keskin 5, Yakupoglu 1. Edző: Nedzad Masic
VÁC: Juhász – Ertl 4, Barján 5, UHRAKOVÁ 6, Tápai Sz. 5 (3), Klivinyi 2, Gyetván 3. Cs: Péntek-Dózsa, Bíró (kapusok), Fülöp 2, Baross 1, Mészáros R., Petrovics. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–6. 15. p.: 9–8. 25. p.: 12–12. 40. p.: 21–19. 50. p.: 29–21. 53. p.: 31–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3.
Ökrös Csaba: – Már az első félidőben is akadozott a támadójátékunk, majd a folytatásban szétesett a védekezésünk. A törököknél jó kapusteljesítmény volt, amelyet segített a játékvezetői felfogáshoz jobban alkalmazkodó védőfal.