Hívta a Pick is, de Putics marad Németországban

2012.03.17. 07:37
null
Putics Barna (labdával) továbbra is a Bundesligában edződhet (Fotó: Imago)
Címkék
Putics Barna két évvel meghosszabbította szerződését a német élvonalban szereplő Gummersbach férfi kézilabdacsapatával. A 27 éves válogatott átlövő remek ajánlatot kapott a Pick-Szegedtől is, ám ő a maradás mellett döntött.

 

A volt veszprémi Putics Barna, a KEK-győztes Gummersbach kézilabdacsapatának jobbkezes átlövője már a januári Eb idején a válogatottban pedzegette, hogy szeretne mielőbb tárgyalni klubja vezetőivel, és reménykedett lejáró szerződése meghosszabbításában.

„A hét elején konkrét és nagyon kedvező kétéves ajánlatot kaptam – mondta az Essen, a Barcelona, a Koper és a Minden korábbi játékosa. – Erre nem lehetett, de nem is akartam nemet mondani, pedig remek szerződést kínált a Szeged is.”

Pénteken aláírta a megállapodást, majd a Nemzeti Sportnak elmondta, szívesen marad, hiszen a Bundesligában egyenes ívű a pályafutása.

„Két éve, amikor Mindenből ideszerződtem, a klub vezetői és játékosai szívélyesen fogadtak, megértették, hogy kis időre van szükségem, amíg játékba lendülök, és felveszem a világ egyik legerősebb csapatában az utazó tempót – folytatta a 27 éves játékos. – A KEK-győzelemből már kivettem a részem, és azóta is érzem, számítanak rám, megbecsülnek. A sűrű klubcserék után végre nyugalom és biztonság vesz körül, ez a válogatottban nyújtott teljesítményemre is kedvező hatással lehet.”

A játékos már beszélt a csapat leendő edzőjével, a 33 éves Jan Gorr-ral (Hüttenberg), aki a nyáron három évre átveszi az együttes irányítását, s aki megerősítette: Putics marad a Gummersbach első számú balátlövője.

Legfrissebb hírek

„Aki a mostani verseny után is panaszkodna, inkább bújjon el” – Wolff üzent az F1-et kritizálóknak

F1
32 perce

Igazoltatások, feljelentések, helyszíni birságok – így büntetett a rendőrség az Újpest–FTC után

Labdarúgó NB I
43 perce

Női vízilabda-vk: kikapott a világbajnok görögöktől a magyar válogatott

Vízilabda
52 perce

„Erre nincs mentség” – a McLaren csalódott, hogy elszalasztotta a győzelmet Miamiban

F1
1 órája

Gálfi Dalma sima győzelemmel kezdett a római tenisztorna selejtezőjében

Tenisz
1 órája

Vb-2026: Kínával és Indiával nem született még megállapodás a jogdíjakról

Foci vb 2026
1 órája

Boros Linda: Biztos voltam benne, hogy szintidőn belül beérek a célba

Csupasport
2 órája

Megvan, mikor dől el a bajnoki cím és dobogó sorsa az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik