Hazai pályán gálázott a Veszprém

2010.11.27. 19:03
Császár Gábor (pirosban) és társai gáláztak a svéd csapat ellen (Fotó: Czerkl Gábor)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában az MKB Veszprém – ahogy korábban idegenben is – ezúttal hazai pályán győzött a svéd Sävehof ellen. A találkozó csak az első félidőben volt igazán szoros, a második játékrészben kilenc góllal is vezetett a hazai csapat, amely végül 38–34-re győzött.

A találkozó előtt Mocsai Lajos óva intett mindenkit a Sävehof lebecsülésétől, annak ellenére, hogy a svéd csapatot idegenben tíz góllal, 41–31-re verte meg a Veszprém. A skandináv stílusú, gyors, kreatív kézilabdát játszó csapat ellen nagy iramú, látványos mérkőzésre számított a Veszprém szakvezetője.

A találkozó első negyedórájában beigazolódtak Mocsai Lajos várakozásai, fej fej mellett haladt a két csapat. A hazaiak közül Császár Gábor és Renato Sulics jeleskedett a gólszerzésben, majd Marko Vujin egymás után háromszor is eredményes volt, közben Alexander Stenbäcken és Viktor Fridén is kihagyott egy hétméterest, így 20 perc elteltével 10–7-re vezetett a Veszprém.

Még az első játékrész során ötre nőtt a különbség a két csapat között, Lusnyikov kétperces kiállítása alatt azonban visszaállt a háromgólos távolság. Mocsai Lajos 16–13-nál időt kért, beküldte Pérez Carlost, aki rögtön gólt is szerzett. A félidő 17–15-ös hazai előnnyel zárult.

A második játékrészben Pérez ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta, de Gulyás Péter és Renato Sulics is eredményes volt, a Veszprém pedig 24–17-re elhúzott.

A félidő tizedik percében már ollézott a veszprémi publikum, amire minden oka megvolt: az eredményjelzőn már 26–17 állt, vagyis majdnem akkora volt a különbség, mint a göteborgi mérkőzés lefújásakor.

A közönség szebbnél szebb gólokat láthatott, igaz, a svédeknek néhány gólt sikerült ledolgozni hátrányukból. 35–28-as hazai vezetésnél Császár Gábort a Junior Prima-díjjal frissen kitüntetett Nagy Kornél váltotta, aki korábban elmondta, nagyon szeretne pályára lépni a Veszprém Arénában.

A Sävehof három gólra is felzárkózhatott volna az utolsó percben, de a hetes kimaradt, így végül 38–34-re győzött Mocsai Lajos együttese, amely egy hét múlva Hamburgba látogat.

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT
MKB VESZPRÉM–IK SÄVEHOF (svéd) 38–34 (17–15)
Veszprém, 5000 néző. V: Volodkov, Zotin (oroszok)
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–1. 14. p.: 6–5. 20. p.: 10–7. 26. p.: 15–10. 37. p.: 22–16. 51. p.: 33–24
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/2
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T., VUJIN 11 (1), Császár 3, SULIC 6, Terzic 2, Iváncsik G. 3. Csere: Liszkai (kapus), Korazija, Laluska, LUSNYIKOV, PÉREZ 6, Gulyás 2, VILOVSZKI 4, Nagy K. 1
SÄVEHOF: Bergquist – Fridén 3, Barud 1, J. STENBÄCKEN 9 (2), NIELSEN 6, R. Johansson 4, Apelgren 1. Csere: Johannesson (kapus), Jakobsson 2, FRITZON 4, Albrechtson 1, T. Johansson 1, A. Stenbäcken 2
MOCSAI LAJOS, a Veszprém edzője: – Nagyot tévedett, aki az első meccsen látottak alapján alábecsülte a Sävehofot, amely most is igazolta, hogy gyors, kreatív, taktikailag jól képzett együttes. A nyitott védekezése ellen egy ideig szenvedtünk, a második félidőben akkor sikerült elhúznunk, amikor a védekezésünk stabilabbá vált.
MIKAEL FRANZÉN, a Sävehof edzője: – Azt kértem a játékosoktól, hogy az utolsó pillanatig küzdjenek. Az akarásukkal nem is volt gond, az erősebb keretű Veszprémmel szemben azonban csak egy félidőn át tudtuk tartani a lépést. Csapatom sok tapasztalattal lett gazdagabb mind a göteborgi, mind a veszprémi találkozón.