Hatgólos szegedi siker az FTC-PLER ellen

2011.11.16. 21:37
Lékai Máté szinte szárnyalt a szerdai mérkőzésen (fotó: Németh Ferenc – archív)
A férfi kézilabda bajnokság 11. fordulójában a Pick-Szeged idegenben 29–23-ra verte meg az FTC-PLER-t. A Pick már az első félidő után hat góllal vezetett, magabiztos győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben. A szegediek ezzel a sikerrel hangoltak a hétvégi, Montpellier elleni BL-mérkőzésre.

A mérkőzés elején jól tartotta magát az FTC-PLER, 3–2-re még vezetett is, de a Pick acélosabb védekezésével és Tatai Péter kapus bravúrjaival magabiztos előnyt épített (6–13).

A Szeged egyetlen apróbb megingását, Bajorhegyi Ádám kiállítását ugyan kihasználta a Fradi, de ezzel csak közelíteni tudott, igazán felzárkózniuk nem sikerült Zsiga Gyula tanítványainak (9–13).

A félidő vége ismét a vendég Pické volt, így a Skaliczki-tanítványok magabiztos előnnyel mehettek pihenőre (10–16).

A Pick a második játékrészben sem engedte ki a kezéből az irányítást, és bár a Fradi tartotta a félidőben kialakult különbséget, közelebb nem került ellenfeléhez.

Különösen azért, mert Lékai Máté rendre góllal zárta lövéseit, a 45. percben már a 10. találatát jegyezte a válogatott irányító. A hazaiaknak nem akadt igazi vezére ezen a meccsen, senki nem jutott három gólnál tovább a Fradiban.

A végére kissé fellazult a Szeged védekezése, némileg könnyelművé vált a játékuk, így az első félidőben megszerzett előnyüket nem sikerült tovább növelniük.

A Pickre a hétvégén BL-fellépés vár, a szegediek szombaton 16.15-kor fogadják a francia Montpellier-t.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
FTC-PLER–PICK-SZEGED 23–29 (10–16)
Pestszentimre, 800 néző. V: Herczeg P., Südi
FTC: KOMINEK – Bendó 2, Bakos Gy. 3, Mazák 1, Kocsi 1, Lendvay 3, Pálos 3 (1). Cs: Székely (kapus), Marczinkó 2, Kis G. 1, Rév 2, Auth, BAK 2, MIKITA 3. Edző: Zsiga Gyula
SZEGED: TATAI – Gidai, Ancsin 4, LÉKAI 11, Zubai 1, BUDAY 7 (2), Vadkerti. Cs: Mikler (kapus), Bajorhegyi, Prodanovics 1, CZINA 3, Pribanic 2. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 11. p.: 4–6. 18. p.: 5–10. 26. p.: 6–13. 28. p.: 9–13. 37. p.: 12–18. 42. p.: 15–20. 50. p.: 18–25. 55. p.: 21–26
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Zsiga Gyula: – Az első félidő kritikán aluli támadójátéka rányomta bélyegét a végeredményre. Pozitívumként megemlíthető, hogy a fiatalok megmutatták tehetségüket.
Skaliczki László: – Az első félidei jó védekezésünkkel és Tatai kitűnő teljesítményével nyertük meg a mérkőzést. Örülök, hogy támadójátékban több szerkezetet is ki tudtunk próbálni.
1. Pick-Szeged 12 11 1 390–303 +87 22
2. MKB Veszprém KC 11 10 1 416–265 +151 20
3. Tatabánya Carbonex KC 10 8 2 293–230 +63 16
4. Csurgói KK 10 7 1 2 290–261 +29 15
5. Balatonfüredi KSE 10 5 2 3 258–250 +8 12
6. Gyöngyösi KK 10 5 5 277–279 –2 10
7. FTC 11 4 1 6 305–293 +12 9
8. Kecskeméti KSE 11 4 1 6 293–331 –38 9